Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 3. 2018
nevyřešené případy

Rozřezaná těla v Praze: Policie vraha nemá, mezi činy je spojitost

Pražské vraždy
Zdroj: Policie ČR / TN.cz
Dva lidé bez domova, kterým někdo uřezal hlavu

Tři různé vraždy, které se všechny staly v Praze, mají mnoho společného. Pachatel nebo pachatelé své oběti pořezali, nebo rozřezali na kusy. Vždy oddělili hlavu. Žádný z případů, ve kterých jsou oběťmi lidé bez domova, se nikdy nepodařilo vyřešit. Redakce TN.cz mezi nimi našla spojitost.

Karlínské vraždy, rok 2010 a 2011

Nedaleko stanice metra Invalidovna v pražském Karlíně našel pejskař v listopadu roku 2010 zavražděného muže. Kriminalisté dlouhou dobu nemohlo zjistit jeho totožnost. "Jedná se pravděpodobně o muže slovenské národnosti, který byl častým zákazníkem sázkových kanceláří, kde se věnoval tipování sportovních zápasů," řekla tehdy pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

 

Identitu muže objasnil jeho bývalý zaměstnavatel - pan Robert. Zavražděný Slovák Dušan K. pracoval pro Roberta na některých zakázkách jako zedník. "Viděl jsem ho v televizi. Hned mi byl povědomý. Ukázal jsem to i kolegům a ti potvrdili, že mrtvý vypadá jako Dušan," řekl Robert redakci TN.cz.

 

 

Policii s vyšetřováním hodně pomohl. Zavražděný měl na krku a trupu více než třicet bodných nebo řezných ran. "Byl jsem v márnici. Dušan byl úplně rozřezaný. Hlava mu držela jen za kousek kůže. Policie se divila, že mi to nedělalo zle," popsal. "Měl úplně přeřezané šlachy, evidentně se bránil," dodal. Dušan pocházel ze Slovenska, kde měl dům, který sám postavil. V Česku ale žil jako bezdomovec.

 

 

16

GALERIE: Karlínské vraždy

Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Karlínské vraždy - 1

Hodnocení:

 

Kousek od místa vraždy projela podle kamerových záznamů bílá dodávka, která zastavila o kousek dál. Na videu byla vidět trojice mužů, zrovna když podél silnice procházel další neznámý člověk. Ten se po chvíli vydá stejným směrem, jakým utekli muži. Podle policistů právě oni mohli sázkaře zavraždit. Police záznam zveřejnila v roce 2010.

 

 

Ani tahle stopa ale nevedla k zadržení pachatele. Na konci roku 2011 policie zveřejnila podobu ženy, kterou v souvislosti s Dušanovou vraždou hledali. "Měla by to být jeho kamarádka, která by nám mohla dát nové informace. Zřejmě šlo o ženu bez domova," řekl tehdy mluvčí policie Jiří Vokuš.

 

Jak si všimla redakce TN.cz, šlo o stejnou ženu, kterou našli jen krátce poté zavražděnou. Její hlavu objevili bezdomovci v lednu 2012 v křoví v Karlíně. Policie později objasnila, že patřila ke končetinám, které byly nalezeny 6. prosince 2011 v Praze.

 

Policie zveřejnila podobu zavražděné až o několik měsíců později. "V červenci roku 2012 kriminalisté obdrželi od odborníků z Kriminalistického ústavu v Praze podobenku mrtvé ženy. Tu specialisté v oboru vytvořili rekonstrukcí lebky a její obličejové části," uvedl tehdy policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

 

Žena měla přírodní, řídké, jemné, rovné, světle hnědé vlasy a bylo jí přibližně kolem padesáti let. Měla vrásčitý obličej a zelenohnědé oči. "Určitými markanty může být jizva, kterou má žena na spodním rtu, a značně zkažené zuby, kdy jí dokonce některé chybí," dodal před lety. "Případ stále prošetřujeme, zatím bez konkrétního závěru," odpověděl Hulan ve středu pro redakci TN.cz

 

Kusy těla ve Vltavě, 2013

V říjnu roku 2013 se začaly ve Vltavě objevovat části ženského těla. Nejprve policisté našli v přístavišti u veslařského klubu lidskou nohu, další dny našli také ruku, trup a pytel s dalšími ostatky. 

 

 

"Díky systematické práci policie se prověřování případu posunulo do té fáze, že se podařilo oběť ztotožnit," řekla tehdy mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Jak před lety upozornila televize Nova, k identifikaci pomohl pokus, který ukázal, kde byly části těla hozeny do vody.

 

 

14

GALERIE: Mrtvola ve Vltavě

Zdroj: TN.cz

Mrtvola ve Vltavě - 1

Hodnocení:

 

I v tomhle případě šlo o ženu bez domova. Její vražda se nepodařila objasnit. Některé části jejího těla se nikdy nepodařilo vypátrat. 

ham TN.cz
Reklama