Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 2. 2016
děsivý objev

Děti našly v záhadné jeskyni důkazy krvavého řádění! GALERIE

Rakvičky nalezené v jeskyni - 3
Zdroj: NationalMuseumsScotland

Skotsko je zemí, která skrývá nejedno děsivé tajemství. Z některých příběhů naskakuje husí kůže. Jeden z nich se váže i k děsivému nálezu partičky dětí, který je nositelem smrti.

Divoká, ale romantická skotská krajina, je vyhlášená po celém světě. Se zemí opředenou legendami se ale kromě romantických příběhů pojí i historky opravdu strašidelné. Jednou z nich je i příběh spojovaný s tajemnou sílou čarodějnic a krvavým řáděním irského páru, který náhodou oživila partička dětí.

 

Skupinka se v roce 1836 procházela krajinou a lovila králíky. Nedaleko místa známého jako Artušovo sedlo, ale při hledání králičích nor narazila na podivnou jeskyni. To, co děti našly uvnitř je vyděsilo.

 

14

GALERIE: Hrůzný nález ve Skotsku

Zdroj: NationalMuseumsScotland

Rakvičky nalezené v jeskyni - 4

Hodnocení:

 

Chlapci objevili 17 miniaturních rakví. Každá obsahovala malou dřevěnou figurku. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby místní obyvatelé nevěděli, s jakou hrozivou událostí je tajemný nález spojován.

 

 

Ve Skotsku jsou figurky nositelem síly čarodějnic, vyšetřovatelé ale brzy přišli s verzí, která je mnohem děsivější. Podle všeho jsou mýtické postavičky spojené s hromadnými vraždami, které měl na svědomí pár irských migrantů - Burke a Hare.

 

Dvojice zavraždila 16 lidí a pak prodávala těla lékařům, kteří na nich prováděli pitvy. Burke i Hare byli za činy popraveni.

 

Důvod, proč lidé věří tomu, že nalezené rakve souvisí s mnohonásobnou vraždou, je ten, že 17 rakví přesně odpovídá počtu pitvaných obětí - včetně prvního muže, který sice zemřel přirozenou cestou, ale kterého pár k chirurgickému zákroku zaprodal také.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAGICKÝ ZÁŽITEK: Policista vyfotil čtyři duchy. Byl to pohřeb vězněné čarodějnice!

Hvězda Ordinace si zahrála na čarodějnici z Mrazíka. Víte kdo?

lud TN.cz
Reklama