Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2018
problémy v popradu

Dítě ve školce uštkla zmije! Město je hady zamořené, tvrdí učitelky

Zdroj: TV Markíza

Malé děvčátko uštkla zmije, když si hrálo na zahradě ve školce. Jen pár dní potom had kousnul také muže, jehož zahrada se školkou sousedí. Hady je podle učitelek zamořeno celé město.

Na sídlišti Juh ve slovenském Popradu si neví rady s jedovatými zmijemi. Místní je viděli u nedalekého obchodu i v budově bytového družstva. Velkým problémem je, že se plazi usadili také na dvoře školky.

 

Malým dětem učitelky marně vysvětlují, že hadi nejsou na hraní a nemá se na ně sahat. To se stalo osudným holčičce, která se rozhodla vzít hada do ruky. Než učitelka stihla zareagovat, vyděšené zvíře ji uštklo. Kousnutí naštěstí nemělo vážnější následky.

 

"V prostorách školního dvora se objevila zmije a uštkla dítě. Proto omezujeme pobyt dětí v dolní části školního dvora a zvyšujeme pozornost při pobytu dětí venku," upozornila škola na svých stránkách. Ani pravidelným sekáním trávníku na zahrádce se totiž hadů zbavit nedaří.

 

 

Jen o pár dní později pocítil, jaké je hadí uštknutí, také muž, kterému patří zahrádka vedle školky. Na zmiji narazil u svého skleníku. Ochránci zvířat se v rámci svých možností snaží zvířata odchytávat a vypouštět do volné přírody. V případě, že by šlo o ohrožení života lidí, je podle nich možné zvíře i usmrtit.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?
Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?

mom TN.cz
Reklama