Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2016 21:46
hon na holuby

Drastické záběry: V Českém Brodě stříleli holuby! Padali mezi chodce

Zdroj: TV Nova

V Českém Brodě se v neděli konal velký hon na přemnožené holuby. Myslivci je stříleli ve velkém - a to přímo v centru města. Místo vděku se ale radnice dočkala spíše kritiky. Mrtvoly ptáků se povalovaly všude kolem a lidé byli pobouření.

Anketa

Je podle vás správné střílet přemnožené holuby?

Hlasovalo 1066 lidí.
V neděli dopoledne se centrem Českého Brodu procházeli myslivci s puškami na ramenou. Co chvíli zazněl nějaký výstřel a zběsilý třepot křídel. A důvod? Lesníci likvidovali přemnožené holuby, kteří ve městě páchají víc škody než užitku. Krutý zákrok ale mezi lidmi vyvolal vlnu odporu.

 

"Porušujete zákony," rozčilovala se jedna z žen. "Tohle není revír," pokračovala. Myslivec se ale nenechal zastrašit. Dostal jasný signál od vedení města, že holubi musí pryč.

 

 

"Je potřeba se toho zbavit. Vždyť střecha je celá bílá, všude trus holubí," dávají za pravdu myslivcům někteří obyvatelé města. Žhavé diskuze se rozproudily i na městském webu.

 

"Doufám, že případné postřelené kusy budou ihned zlikvidovány. Aby to nebylo jako posledně, kdy se tu zranění holubi vláčeli ještě několik dní a dlouze umírali!" píše jedna z žen.

 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.2. | 22:23 Richard Kondr
23
Dobrý trénink na asijsko-africkou jarní ofenzívu.
15.2. | 06:06 slivovicka
-15
A dali jim před tím odstřelem fouknout? Vsadím se, že si dali před střelbou ...
16.2. | 23:59 a-z-0-9
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám, že proti radnici někdo podá trestní oznámení. Jak kvůli zvířatům, tak bezpečnosti. A pro dementní příznivce vraždění, nikdy nebyl prokázán přenos nemoci na člověka, ani přemnožení, ani škody vyšší než náklady na likvidaci.
16.2. | 20:43 marykatie
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím jak by se ještě dali odstranit a taky jsem myslela, že tímhle způsobem jich zabijí pár, ale výsledek je velký. Nejsem pro zabíjení zvířat, ale přemnožené holuby už se tady nedá trpět, opravdu je jich tu hodně a znepříjemňují nám tu život. Zkuste si v tom žít a pak změníte názor.
16.2. | 20:41 marykatie
2
Náhlasit nevhodný komentář
Chodím na školu v Českém Brodě a situace s holuby je opravdu hrozná, komu z vás by se chtělo každý den šlapat do výkalů holubů u skoro každé budovy a nebo každý den ve větracích šachtách ve třídách slyšet zapadlé holuby, kteří se nemohou dostat ven a lítají od nich velké mouchy?
16.2. | 15:37 brtnik21
-4
Náhlasit nevhodný komentář
To si zase blbouni myslivci hráli !!! Jsou to primitivové. Jak si můžou střelit do živýho , nevidí, neslyší. Někdy ani sami sebe. Znám humánnější utracení nechtěných holubů. Tohle je opravdu barbarství .
16.2. | 11:46 Zuzana Semelová
4
Náhlasit nevhodný komentář
LOZ ČR podala trestní oznámení na město Český Brod, pro propagaci týrání zvířat na veřejnosti , porušení Zákona na ochranu zvířat , Trestního zákona § 302 a Zákona o polici ! Holub není lovné zvíře a myslivci ho nemají právo střílet ! Odchyt holubů může provádět pouze AKREDITOVANÁ Firma
15.2. | 19:58 sumatr
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jsou to lidska hov..a nic jiného.
15.2. | 16:49 Miloš Tichý
2
Náhlasit nevhodný komentář
Hezký podvečer... Čtu tady hodně názorů.Já bych nechal těm, co nás myslivce odsuzují,zaplatit ty škody, co nadělá holubí trus, např. na pískovcových socháh.A včilka dávejte mínusy, jak sa zlíbí.
15.2. | 14:50 Hraběnka Von Kounic
0
Náhlasit nevhodný komentář
Doufam ze vsichni ti vasnivi ochranci holubu a odpurci zabijeni jsou vegani...
15.2. | 14:45 Hraběnka Von Kounic
0
Náhlasit nevhodný komentář
Doufam ze vsichni ti vasnivi ochranci holubu jsou vegani...
15.2. | 13:18 lenka nováková
1
Náhlasit nevhodný komentář
Holuby jsou škodná a protože je lidi krmí,poserou a zničí všechno na,co sednou..Komu se to nelíbí může po nich chodit uklízet a nebude nutný jejich odstřel. A,co se týká psů, kdyby "měšťácci" dělali to,co mají, tak se lidi se psi také chovají jinak.Ten pes nemůže za to, že má pána ...