Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Aktualizováno 12.3. 2018 13:45
velká tragédie

Tři děti zemřely kvůli přímotopu v pokojíčku. Rodině odpojili plyn

Požár v Oleksovicích
Zdroj: TV Nova

Požár domu v Oleksovicích na Znojemsku nepřežily tři děti. Podle prvních informací měl tragédii způsobit přímotop, kterým rodina topila v dětském pokojíčku. Ve staré nemovitosti bylo možné topit i plynem, ten byl rodině ale odpojen.

Tragédie nebývalých rozměrů postihla rodinu z Oleksovic. Při požáru přišla o tři milované děti, kterým bylo 1, 4 a 9 let. "Slyšela jsem dětský pláč," popsala sousedka. Ten zřejmě ale obyvatelé domu neslyšeli. Později na místo přijela záchranná služba a hasiči.


Záchranáři se ještě pokoušeli dvě děti resuscitovat, jejich snaha byla bohužel marná. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Mikošky požár kompletně zničil jednu místnost, ve které byly děti. Kouř a sálavé teplo poškodily další místnosti včetně chodby.


Podle informací TN.cz měla rodina finanční problémy. Nemovitost měla v podnájmu. Protože byla ve špatném stavu, platili podle majitele jen symbolickou částku za nájem. I když chtěli domek odkoupit, nebylo to možné. "Nemohli získat půjčku kvůli exekucím," řekl zdroj.

 


Právě finanční problémy přivedly rodinu do Oleksovic. "Měli několik exekucí, kvůli kterým přišli o dům a museli se přestěhovat," řekl zdroj. Zřejmě kvůli financím jim byl odpojen plyn. V domě by jinak byla možnost jím zatopit. Rodina tak byla odkázaná na přímotop, který za tragickou událostí zřejmě stojí.

 


Hasiči ale příčinu zatím nepotvrdli. Na místě neštěstí nyní pracují vyšetřovatelé. Podle mluvčí znojemské policie Lenky Drahokoupilové se čeká se na příjezd specialisty na elektroinstalace.


Reportáž o tragédii v Oleksovicích:

ham TN.cz
Reklama