Internetem kolují zprávy, že NASA potvrdila Bílému domu děsivé proroctví. Podle toho má v listopadu na zeměkouli nastat úplná tma. Národní úřad pro letectvo a vesmír konečně promluvil. Máme se bát?
Zpráva, která koluje internetem, má opravdu děsivý podtón. Podle ní má 15. listopadu nastat naprosté zatmění. O zázračném úkazu, kdy se země naprosto zahalí do tmy, se přitom mluvilo v historii naší planety pouze jednou - a to v souvislosti s ukřižováním Ježíše Krista.
Tato tma má být ale na rozdíl od té biblické způsobená planetárním jevem, který bude provázet solární bouře a výrazně oslabené záření Slunce. O dokumentu, který vše dokazuje, informovala stránka Newswatch33.com. Zpráva rozpoutala vlnu paniky, které NASA nejprve vůbec nechtěla čelit, nakonec ale stejně neměla na výběr. Nátlak lidí byl neuvěřitelný.
Zpráva je o to zajímavější, že jí měl Bílému domu tajně předat sám ředitel vesmírného úřadu. Ten ale všechno popírá. "NASA v žádném případě nevydala žádné prohlášení o sedmi nebo čtrnáctidenním období tmy v listopadu v důsledku solární bouře. Všechna tato tvrzení jsou nepravdivá," cituje NASA deník express.co.uk.
Podle původní zprávy mělo zatmění způsobit uvolnění vodíku na jedné z planet Sluneční soustavy. Světlo z Venuše zahřeje plyn na Jupiteru, což povede k uvolnění vodíku do vesmíru a před třetí hodinou ranní se 15. listopadu dostane až ke Slunci. Na slunečním povrchu nastane obrovský výbuch, čímž se zvýší teplota Slunce o téměř devět tisíc stupňů. V důsledku výbuchu tepla z jádra se utlumí solární aktivita na dva týdny.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
NASA zveřejnila unikátní fotografii: Na povrchu Marsu vyfotila živého tvora
NASA zveřejnila snímek mimozemšťana. Zmrzlé tělo vyfotil teleskop na kometě
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz