Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.12. 2017 09:01

Excelentní hostina snadno a rychle

Ahold
Zdroj: oficiální zdroj

Chcete své blízké slavnostně pohostit, ale netoužíte trávit hodiny v kuchyni? Zkuste sous vide maso.

Sous vide je kuchařská úprava, během níž se potraviny zavakuují do sáčku a následně tepelně upravují ve vodní lázni. Tento postup si oblíbili především špičkoví šéfkuchaři z celého světa, protože je velmi šetrný vůči použitým surovinám.

Maso připravené sous vide metodou je dokonale křehké a šťavnaté a navíc je do půl hodiny hotové. Díky výrobkům prémiové řady Albert Excellent si můžete na tomto mimořádně křehkém mase pochutnat se svými blízkými v pohodlí domova.

Ahold
Zdroj: oficiální zdroj


Exkluzivně v prodejnách Albert naleznete vepřové a nově i hovězí maso upravené unikátní metodou sous vide. Šťavnaté a jemné kousky masa se jen rozplývají na jazyku. Zaručeně jimi potěšíte i ty nejnáročnější příbuzné a navíc nestrávíte v kuchyni více jak půl hodiny.

Ahold
Zdroj: oficiální zdroj


Teď už zbývá jen zvolit, pro jaké z mas se rozhodnete. Trhané vepřové se skvěle hodí do burgerových housek a neodolatelnou kombinaci tvoří s coleslaw salátem. Vepřové koleno připravené na kmínu je tak křehké, že se vám bude na talíři rozpadat.

Ahold
Zdroj: oficiální zdroj


Letošní novinkou výběrové řady Albert Excellent je sous vide hovězí. Lahodné a šťavnaté hovězí hotové do 30 minut už není pouhým přáním. V obchodech Albert naleznete hovězí upravené metodou sous vide v různých variantách: pikantní guláš se zeleninou, křehké kousky hrudí s cibulí, pečínku s černým česnekem či luxusní líčka s příchutí červeného vína a lanýžů.
 
Ahold
Zdroj: oficiální zdroj

Komerční článek