Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2017
Tvoje tvář

Gondíková a Háma předvedli duo Kamelie! Co dělají legendy 80. let?

Kamelie
Zdroj: TN.cz
Aleš Háma a Adéla Gondíková předvedli duo Kamelie

Adéla Gondíková a Aleš Háma se sice do finálové čtyřky v show Tvoje tvář má známý hlas nedostali, ale předvedli parádní výkon! Společně napodobili slavné duo Kamelie a jejich hit s názvem Formule. Zpěvačky za sebou mají zářnou kariéru!

Duo Kamelie funguje už sedmatřicet let. Zpěvačky Hana Buštíková a Dana Vlková se daly dohromady už v roce 1980. Největší popularity dosáhly v 80. letech, úspěšně však koncertují dodnes.

Reklama

  

Hned u startu své společné kariéry se zpěvačky seznámily s Petrem Dvořákem a Pavlem Růžičkou, nadanými muzikanty, kteří v té době právě založili skupinu ORM. Z této spolupráce vzešlo postupně sedm alb a několik písní převážně v diskotékovém stylu.

 

Aleš Háma a Adéla Gondíková jako Kamelie : Formule

 

V repertoáru dua Kamelie je velké množství písní - mezi jejich hity patří například písně s názvem Tancuj, Láska spoutá nás a Stačí málo. Velkou část textů pro zpěvačky napsal Eduard Krečmar. Jeho texty se poprvé objevily na třetím albu Kamelií a líbily se natolik, že se bez nich už žádná další deska neobešla.

 

Zpěvačky nezpívají pouze písně v češtině. Hodně vystupovaly i v zahraničí, natočily pro své zahraniční turné i tři desky v anglickém jazyce a dvě němčkém. Kamelie koncertovaly nejen po celé Evropě, ale také třeba v Japonsku.

 

18

GALERIE: Kamelie

Zdroj: Profimedia

Kamelie - 2000

Hodnocení:

 

Duo také slavilo několik úspěchů na filmovém plátně. Dana Vlková se proslavila rolí paní Irmy ve filmu Smrt krásných srnců. Zahrála si například také ve filmech Prodavač Humoru. Hana Buštíková ztvárnila jednu z postav v komedie Trhák a střihla si i roli v krimi Pokus o vraždu.

 

 

Zpěvačky bezesporu patří ke stálicím naší hudební scény. Své zatím poslední album s názvem Trend vydaly v listopadu 2015. Kamelie mají na letošní rok naplánovaných několik koncertů po Česku.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VELKOLEPÉ FINÁLE: Jaká část záverečného dílu Tvojí tváře zaujala nejvíce diváků? To neuhádnete!

OTEVŘENĚ: Milanu Peroutkovi dala Tvoje tvář dvě stěžejní věci! Výjimečný VZKAZ odhaluje jeho charakter

has TN.cz
Reklama