Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Aktualizováno 13.11. 2017 21:14
Rozsáhlá rekonstrukce

Gottova vila je celá v novém, zpěvák se do ní vrátí již brzy!

Zdroj: TV Nova

Vila zpěváka Karla Gotta na pražské Bertramce je po dlouhých měsících oprav konečně hotova. Má novou střechu, nové patro a nová je i barva fasády. Gottova rodina se tam má z rozlehlého bytu přestěhovat do Vánoc.

Pryč je velká reklamní plocha a také střecha už je na svém místě. Po několika měsících vypadá slavná vila na Bertramce úplně jinak.

 

Ještě nedávno lemovalo dům Karla Gotta lešení. Během šesti měsíců se vila na Bertramce hodně změnila - dostala patro navíc i novou barvu. Přibylo obytné podkroví, které má sloužit jako pokojíčky Gottových dcerek Charlotty a Nelly. Vila tyčící se nad pražským Smíchovem tak vyrostla zhruba o půl metru. Vybledlou fasádu nahradila svěží žlutá barva.

 

Gott v době rekonstrukce bydlel i s rodinou v bytě na Proseku. Z balkónu měl dokonalý výhled na průběh stavby. Luxus mu ale nechyběl, byt se prodává za téměř 21,5 milionů korun. Do svého a také nového se chce vrátit už před vánočními svátky.

 

Do vily v ulici Nad Bertramkou se Gott přestěhoval s rodiči v roce 1974. Součástí domu je třeba malířský ateliér, nebo posilovna. Během dlouhých a vážných zdravotních problémů přepsal zpěvák dům na svou manželku Ivanu. A krátce poté začala přestavba.

Karel Gott, respektive jeho tchyně Blanka Krejčí, vlastní také velkou chalupu na Děčínsku. V obci Doubice se ale stavba setkala s poměrně negativním ohlasem tamních obyvatel. Vadil jim nápor turistů, kteří se na budoucí rekreační objekt oblíbeného zpěváka jezdili dívat.

 

S Gottovým jménem je spojena i stavba v Jevanech. Kdysi slavný Gottland mu ale nepatří a už několik let chátrá. Kdysi blyštivé muzeum mnohonásobného slavíka o rozloze 426 metrů čtverečních, teď "zdobí" jen praskliny na zdech a nepořádek.

pez, Jan Mareš TN.cz
Reklama