Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 5. 2017
zákeřná rakovina

Herečka Devátá má břicho plné nádorů! Myslela si, že jen tloustne

Ivanka Devátá
Zdroj: Profimedia
Ivanka Devátá má rakovinu

Oblíbené herečka Ivanka Devátá (81) má rakovinu tlustého střeva. Svěřila se s tím deníku Aha! Vážná operace ji čeká už za pár dní, chemoterapii ale odmítá.

Lékaři herečku dlouho léčili s nemocí, kterou vůbec neměla. Chybně jí totiž diagnostikovali Crohnovu chorobu, tedy chronický zánět střev. Bohužel se ale spletli. "Bylo mi divné, že jsem nějak ztloustla, protože jsem jedla stále stejně. Mám břicho plné nádorů," svěřila se deníku Aha!

Reklama

 

Operaci podstoupí 22. května. Během ní jí lékaři odstraní asi půl metru tlustého střeva. Případnou chemoterapii po operaci ale herečka odmítla. Už se na tom dohodla s lékaři. Nechce, aby jí po ní bylo zle. "Poslední léta života chci prožít naplno," řekla.

 

Že se nejedná o Crohnovu chorobu, zjistili lékaři kolem Velikonoc, tehdy totiž Devátá zkolabovala a skončila v nemocnici. Podle vlastních slov tehdy málem umřela. Nyní je v domácím léčení a starají se o ni synové Marek Hlavica a Adam Vinklář.

 

 

Ivanka Devátá je česká herečka a spisovatelka, bývalá manželka herce a malíře Miloše Hlavici a herce Josefa Vinkláře. Dětství strávila v Brně, po maturitě na gymnázium absolvovala studium herectví na DAMU a nastoupila do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého v Praze. Tam zůstala až do odchodu do důchodu v roce 1991. Pracovala v rozhlase, filmu i televizi a získala Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.

 

Natočila desítky filmů a znát ji můžete také z televizních seriálů. Objevila se například v 30 případech majora Zemana, Nemocnici na kraji města či Hříšných lidech města pražského. Od roku 2013 napsala 13 knih, její povídky a fejetony se objevují také v novinách.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Muž si ze srandy udělal těhotenský test. Vyšel mu pozitivně! U lékaře se však smát přestal

VIDEO: Nemocný Jiří Pomeje exkluzivně promluvil o rakovině! Čeká ho po uzdravení role v Ulici?

mom TN.cz
Reklama