Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2017
Nebyl ve službě

Hrdina z Plzně! Strážník zachránil dívku před zbitím a znásilněním

Zdroj: TV Nova

Strážník Městské policie z Plzně zachránil v době svého volna osmnáctiletou dívku před znásilněním. Pachatele, který svou oběť surově napadl, nejprve zahnal, pak zadržel a předal policistům.

Michael, strážník městské policie má pro strach uděláno. Kromě uniformy by mu určitě padl i kostým neohroženého Supermana. Před časem vytáhl skromný Plzeňák z hořícího domu ženu. Tentokrát před znásilněním zachránil osmnáctiletou dívku - a vůbec nehleděl na to, že není ve službě.

 

"Byl to prostě reflex. Nebral jsem to ani jako povinnost, prostě mi to hned přeplo v hlavě, že musím jít na pomoc," popsal Michael. Dívka se právě vracela domů. Násilník si ji podle všeho vyhlédl. A sledoval ji před panelový dům.

 

V křoví ji surově povalil na zem a chtěl ji znásilnit. Dívka začala duchapřítomně volat o pomoc. "Byli jsme s přítelkyní doma. Koukali jsme na film, slyšeli jsme výkřiky, volání o pomoc. Nahlédli jsme z okna. a tam jsme viděli, jak někdo leží ženě," doplnil strážník.

 

Nic zlého už nestačil útočník dívce udělat. Michael vyběhl z domu a po třiceti metrech ho dostihl. Bez potíží muže přemohl a devětadvacetiletého cizince pak předal policistům. "Obvinili ho z přečinu znásilnění ve stádiu pokusu," dodala policejní mluvčí Markéta Fialová.

 

 

Soud bude rozhodovat o uvalení vazby. Jeho oběť se z přepadení už vzpamatovává. "Ať už poděkuje, nebo nepoděkuje, hlavně, že je v pořádku," myslí si Michael. Dívka se ale zřejmě už zítra se svým zachráncem uvidí.

 

Setkání zprostředkoval starosta plzeňské městské části Doubravka. "My jsme si říkali, že mu nebudeme dávat hodinky za skok do jezera. Tak od nás dostane poukázku na sportovní potřeby," svěřil se starosta Michal Chalupný, který doufá, že Michael bude v hrdinských činech pokračovat.

František Nyklas/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.9. | 22:41 fantozzi602
20
je to frajer
5.9. | 06:31 alfleth
-8
jakejpak hrdina ??? nemá to snad v popisu práce !!! POMÁHAT A CHRÁNIT né
14.9. | 17:03 kammil1203
0
Náhlasit nevhodný komentář
Smekám před tímto pánem!
5.9. | 18:02 Benito Juarez
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Strážník 'Kazišuk'.☺☻
5.9. | 12:12 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyz se jde straznik bavit na diskoteku pouziva odznak,hned rika ze je ve sluzbe a chce vstoupit zadarmo,ted byl doma, zasahl proti nasilnikovi a nebyl ve sluzbe ahned je hrdina, jaky to ma vyznam kdyz vsichni jsou pry ve sluzbe 24h.denne co si ma bezny obcan vybrat? Zadny hrdina,jen delal to co ma
5.9. | 10:46 vechtr-z-protivina
0
Náhlasit nevhodný komentář
Součástí školení bude i to, jak tmavodržkatým být po vůli, pokud o to projeví přání. Odmítnutí být po vůli tmavodržkatým = automaticky trest za neuposlechnutí tužby tvora s odlišnou barvou pleti. Sazba 3 - 6 let na tvrdo.
5.9. | 10:42 vechtr-z-protivina
1
Náhlasit nevhodný komentář
Za extrémismus a násili s rasovým podtextem je policista postaven mimo službu s návrhem na obžalobu. Dívka je pokárána, že se namá co producírovat po nocích a soudně jí nařízeno školení v Bruselu, jak neprovokovat přilezlíky a jiné tmavodržkaté.
5.9. | 10:41 vechtr-z-protivina
2
Náhlasit nevhodný komentář
A věc byla dále předána k řešení paní Šabatové. S okamžitou platností nařídila tmavodržkatce propustit, neboť vše je proti němu vykonstruované s rasovým podtextem.
5.9. | 09:47 lenka nováková
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kluk je frajer a Nyklas blbec - ten by mohl dělat leda nočního vrátnýho.
5.9. | 09:31 vechtr-z-protivina
8
Náhlasit nevhodný komentář
"....a devětadvacetiletého cizince pak předal policistům". Je mne jasné, že ten cizinec nebyl např. německý nebo rakouský turista a vsadím boty, kalhoty i dnešní oběd, že měl tmavou držku.
5.9. | 07:40 adnachiel
7
Náhlasit nevhodný komentář
Bravo, Míšo!!!!
5.9. | 06:31 alfleth
-8
Náhlasit nevhodný komentář
jakejpak hrdina ??? nemá to snad v popisu práce !!! POMÁHAT A CHRÁNIT né
Obchodní sdělení

Bohemia Apple