Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.2. 2016 12:27
povedený vtip

Internet se baví: Falešný Ovčáček napálil rozhlasovou stanici

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček (skutečný)

Český internet se královsky baví. Falešný Jiří Ovčáček, který se skrývá za neméně falešným facebookovým profilem mluvčího prezidenta, "vytrolil" moderátora "alternativního" Svobodného vysílače. Přepis dokonale absurdní komunikace teď sdílí tisíce lidí...

"Nesu pytlík sušených švestek do ovčína." S těmito slovy vstoupil tuto sobotu na recepci prezidentské kanceláře nenápadný muž. Bohužel nevíme, jak přesně následující komunikace s ostrahou pokračovala, ale ani toto supertajné heslo mu nezajistilo vstup do Hradu. Zato se ale nad novou hláškou baví tisíce lidí.

 

Sobotní finále bylo vyvrcholením dvoutýdenního "trollingu" už poměrně proslulého facebookového dvojníka prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Muž, který se nechal nachytat, není jeho první obětí, ale stane se zřejmě nejslavnější.

 

 

Jde o Martina Marcikána, někdejšího strážníka městské policie v Kadani a současného moderátora alternativního internetového rádia Svobodný vysílač. Marcikán tak zároveň poodkryl metody, jakými toto alternativní zpravodajství pracuje - ke skutečné novinářské práci to má daleko.

 

Marcikán se nechal nachytat na vidinu exkluzivního rozhovoru s prezidentem. Musel ovšem falešnému Ovčáčkovi slíbit, že nejprve povede rozhovor s ním. Odeslal předem otázky a dokonce slíbil, že je upraví podle pokynů falešného mluvčího. Ty zněly neméně komicky: "Narovinu řekneme, že Evropa je novodobý žalář národů, zatímco Rusko je lákavá budoucnost a že bychom rozhodně neměli myšlenku vystoupení z EU a připojení se k Rusku apriorně odmítat."

 

 

Z celé komunikace je zjevné, že se falešný Ovčáček naivitou "moderátora" Svobodného vysílače neskutečně baví. Ale vrchol přišel, když se oba muži dohodli na termínu rozhovoru na Hradě. Falešný mluvčí skutečně nelítostně dotáhl moderátora Marcikána z Kadaně až na Hrad.

 

Aby muž snadno pronikl přes bezpečnostní opatření na Hradě, sdělil mu tajné heslo " Nesu pytlík sušených švestek do ovčína." To mělo údajně sloužit k tomu, aby ochranka muže dovedla přímo a bez zdržování k Ovčáčkovi.

 

 

Pochopitelně se tak nestalo a sociální sítě se teď naopak baví představou, jak to asi na Hradě v sobotu probíhalo. Pozoruhodné ovšem je, že ani po neslavném výletu na Hrad Martinu Marcikánovi nedošlo, že si z něj falešný mluvčí dělá jen legraci.

 

Redakce TN.cz požádala o vyjádření i samotného Martina Marcikána. Dosud se ale s odpovědí neozval.

 

Celý záznam komunikace povedeného vtipu následuje:

 

Povedený trolling
Zdroj: facebook.com

tn.cz / David Garkisch

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.2. | 21:45 Petr Szabo
5
Dost dobre.Skoda ze takove srandy je tak malo!
23.2. | 13:37 pekaaaros
-2
Tihle trollové jen dokazují, jak jim strašně ale strašně vadí, že Zeman je ...
24.2. | 14:21 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
novinari, putyka pate cenove skupiny v Novem Veseli neni internet !...
24.2. | 09:45 josefvyskoc
2
Náhlasit nevhodný komentář
novinari, prazska kavarna neni internet !...
23.2. | 21:45 Petr Szabo
5
Náhlasit nevhodný komentář
Dost dobre.Skoda ze takove srandy je tak malo!
23.2. | 20:45 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
23.2. | 20:27 wp2t: Máš to špatně, většina národa hradního šaška nevolila, pouze většina těch, co šli k volbám. 5,7 milionu voličů ho nevolilo, TheBille. No naštěsrí jeho pravomoci končí rovnáním stuh na věncích
23.2. | 20:27 wp2t
-1
Náhlasit nevhodný komentář
2 drzka Ono to mluví, co se stalo rodiče koupili svýmu milánkovi konečně slovník? Nebo to píšeš ze schůze strany? Ty jo, dokonce pokus o vtip. Tobě nedochází, že tady píšeš o kvílení a hučení a děláš to právě ty sám ohledně presidenta zvoleného ve svobodných volbách většinou národa? Dedukce maňas.
23.2. | 20:16 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
23.2. | 20:00 wp2t: Tak hlavně, že ty tady argumentama překypuješ, TheBille. Pokud se mi smějou primitivové jako ty, je to pro mě něco jako Řád Bílého lva. Znáš ten vtip? Drtivé vítězství levice. Hahahahahaha
23.2. | 20:00 wp2t
0
Náhlasit nevhodný komentář
2 držka Takže zase žádný nový argument a soudruzi žádnou novou frázi nedodali. Kolik už to mezi náma je tak deset k nule vedu, co ty malá trapko. Udělejte si schůzi, dejte hlavy dohromady a třeba něco vymyslíte. Nebo si zkus zas změnit nick, tomuhle se ti už zase všichni smějou.
23.2. | 19:42 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
23.2. | 19:25 wp2t: Na primitivy jako jsi ty jsou i ty tři fráze moc. Jen si pičuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, TheBille TheBille
23.2. | 19:25 wp2t
2
Náhlasit nevhodný komentář
2 držka A zase jen jedna ze tří ubohých frází předpředeppsaných stranou. Kvůli tobě tady chtěj prosadit tu inkluzi, aby sis jako synáček z bohatý rodiny nemusel kupovat všechny diplomy už od základní školy. Řekni si radši ať ti koupěj kus mozku, dneska už to tam umí vlepit, že to občas funguje.
23.2. | 19:16 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
23.2. | 19:10 wp2t: Dělá mně nesmírnou radost, že tady primitivní tupá pič@, jako ty už může akorát pič0vat, kvičet a hýkat