Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 2. 2016
nepřímá podpora

Islámský stát používá na výrobu bomb i materiály z českých firem!

Zdroj: TV Nova

Islámský stát vyrábí bomby z materiálů, které pocházejí z více než dvaceti zemí světa - včetně České republiky. Přesně to tvrdí experti z britské nevládní organizace, kteří analyzovali vzorky výbušnin, získaných od Kurdů a iráckých vojáků.

Kruté útoky islamistů odsuzuje celý svět. Podle britské studie ale radikály dlouhé měsíce nevědomky podporují desítky států. Produkty více než padesáti společností z celého světa totiž islamisté dokážou bez problému získat a vyrobit z nich trhaviny.

 

"Naše zjištění posiluje mezinárodní obavy, že Islámský stát v Iráku a Sýrii je ve velké míře soběstačný, protože získává zbraně a strategické zboží lokálně a snadno," řekl šéf organizace Conflict Armament Research (CAR), která zkoumá výzbroj použitou v konfliktech.

 

Některé ze sedmi set produktů k radikálům dorazily i z Česka, Spojených států nebo Rakouska. Jde o průmyslové komponenty, podléhající regulaci, i volně dostupné zboží jako hnojiva nebo mobilní telefony. Nejvíc takových produktů prý pochází z Turecka a Indie.

 

Výrobci své produkty prodávají legálně například do Turecka nebo do Libanonu, a teprve odtud se dostávají do rukou radikálů. Firmy ale jen krčí rameny - o tom, kam putuje zboží ve chvíli, kdy opustí sklady, totiž nemají přehled.

 

 

Obdobně před časem reagovala i japonská automobilka Toyota, jejíž vozy si radikálové velmi oblíbili. "Výrobci automobilů nemohou kontrolovat nepřímé a nezákonné způsoby, které umožňují zneužití, krádež nebo opětovný prodej našich vozů," stojí v prohlášení Toyoty.

 

Islamisté mezitím zveřejnili další propagandistické video, ve kterém tentokrát vyhrožují zakladatelům sociálních sítí kvůli hromadné blokaci jejich účtů.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MALÝ TERORISTA! Chlapec se stal nebezpečným nástrojem ISIS! Je to skutečně syn známé Britky?

NOVÉ PRAKTIKY: Islámský stát rozjel děsivé obchodování! Čím šokoval svět?

TN.cz

Diskuze

25.2. | 14:22 allanaldik
-2
Náhlasit nevhodný komentář
vyrábí sve bomby. telefony se prodavaji snad vsude mimo Antarktidu a muze si ho koupit kazdy i terorista a prodejce nevi ze je to terorista jako vetsina uprchliku v evrope, kteri jsou potazmo mozni teroristi.
25.2. | 14:21 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
jeste bych pridal na zakazane stranky dodavek i jidlo to taky pochazi z evropy a sama humanitarni sluzba jim ho dodava. Nikdo nemuze za to kdyz vyrobí 100tis. km dratu ze ho zrovna pouzije nejaky terorista, stejne ho muze pouzit v evrope kdyz si tady -
25.2. | 13:34 petalinos
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně že to sype,že "podnikatelé".Zdraví lidí a bezpečnost je na 2.hem mistě po penězích.Nahrabat co nejvíce a školitelé jsou výborní vláda,poslanci a senátoři.Peníze pak dlooouho nic pak až občané státu