Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.8. 2017 09:35

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Ano, správnou odpovědí v tomto minikvízu je Bulharsko. Pokud ještě nevíte, kam vyrazit na letní dovolenou k moři, nemusíte déle váhat.'

Bulharsko se v posledních letech zařadilo mezi vyhledávané destinace pro letní dovolenou nejen mezi Čechy, ale také mezi ostatními Evropany. Je skvělou volbou jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry či skupinu přátel. Do Bulharska můžete vyrazit po vlastní ose autem, ale většina lidí využívá možnost letecké dopravy. K bulharskému moři se dostanete přibližně za 2h, což je vůbec jedna z nejrychlejších cest k teplému moři a sluníčku.'

Kromě usměvavých tváří místních Vás přivítají nekonečně dlouhé a slunné písečné pláže Černého moře, které má azurovou barvu. Bulharské pláže se vyznačují krásným zlatavým pískem, kde mohou děti stavět od malých báboviček po hrady z písku a dospělí se zajisté rádi ohřejí na žhavém slunci. Vyznavači opalování bez plavek mohou vyrazit na některou z mnoha nuda pláží, které se v Bulharsku také nacházejí.

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj

Pokud jste ještě nikdy neochutnali bulharské jídlo, nevíte, o co jste přišli. Bulharská kuchyně je velice chutná, zdravá a lehká. Základními surovinami této kuchyně jsou zelenina, maso, ryby a mléčné výrobky. Ne nadarmo se balkánský sýr jmenuje právě balkánský, jen v naší české verzi tento sýr chutná úplně jinak. Tak jako my jíme jako první chod polévku, tak Bulhaři jedí šopský salát se zmiňovaným balkánským sýrem. Bulharské jídlo je plné chutí a vůně. Nejpoužívanějším kořením v této zemi je čubrica. Víte jaké jsou tradiční bulharské pokrmy? Jsou to kebapčeta, což jsou silně kořeněné opečené šišky z mletého masa, studená polévka tarator, musaka či koláč z listového těsta plněný ovčím sýrem, kterému se říká banička. Ze sladkých specialit jistě budete znát baklavu.
Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj

Pokud se Vám už bude zajídat opalování a odpočívání, můžete vyrazit na některý výlet za památkami. Navštívit můžete Nesebar, nejstarší antické město, které je součástí Světového kulturního dědictví UNESCO. Do Nesebaru se můžete vydat autobusem nebo si užít plavbu lodí. Další možnou volbou je jistě půvabné a starobylé městečko Sozopol, které Vás uchvátí dřevem obloženými domy v těsných uličkách, fíkovníky v zahradách a malebná zákoutí, kde na Vás dýchne romantická atmosféra. Na výlet můžete také vyrazit do Varny neboli do města, které žije. Varna patří k nejkosmopolitnějším místům na pobřeží. V tomto městě můžete navštívit komplex římských veřejných lázní, delfinárium či přímořský park, který založil český botanik Anton Novák. Dáváte-li přednost přírodě, můžete vyrazit na půldenní výlet do přírodní rezervace Strandža, která se nachází na jižním pobřeží Bulharska.

Nechce se Vám na výlet, ale ani se Vám nechce slunit? V takovém případě se můžete zapojit do zábavy, kterou pro Vás připraví skvělý český animační tým. Jako již tradičně bude opět působit v klubových hotelech v Primorsku, Carevu, na Slunečném pobřeží, ve Svatém Konstantinu a na Zlatých Píscích. Animátoři nebo-li „zábaváři“, jak si sami přezdívají, připravují pro děti i dospělé celodenní program plný zábavy. S českými animátory se můžete bavit nejen v klubových hotelích, ale také v českém Centru animačních programů v bulharském Primorsku, které je otevřené pro všechny děti i dospělé klienty CK Alexandria v Primorsku. Samozřejmě v češtině a zdarma. V klubových hotelích jsou navíc také Dětské kluby, kde si mohou vaše ratolesti hrát, trávit čas aktivně, zažít spoustu zábavy a poznat nové kamarády.
Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj

„Zábaváři“ připravují jak pro děti, tak pro dospělé program plný tradičních i netradičních her, aktivit, sportu a soutěží. Vyzkoušet si můžete aquaerobik, oblíbené plavání s kosatkou, vyhrát turnaj ve vodním pólu nebo v šipkách, zkusit také můžete lukostřelbu či rozvlnit boky na lekcích tance, případně se můžete zabavit u tradičního sportu, kterým je fotbal.

Bulharsko nabízí nekonečné množství zábavy a jednoduše si ho zamilujete.

Last Minute nabídku zájezdů do Bulharska naleznete zde.
Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj

Komerční článek

Související články

Obchodní sdělení

Čtyři slavné pláže Evropy

Alexandria
Obchodní sdělení

Řecko pětkrát jinak

Alexandria
Obchodní sdělení

Víte, jaké jsou letošní grilovací trendy?

Ahold