Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 21:36
temné tajemství

Královna Alžběta slaví narozeniny! Za tuhle věc ji lidé kdysi proklínali

Zdroj: TV Nova

Britská královna Alžběta II. dnes slaví 91. narozeniny. Oslava ale proběhne v soukromí, oficiálně totiž královna slaví až druhou červnovou sobotu. Nejenže má v té době narozeniny i královnin manžel princ Philip, ale je také větší pravděpodobnost, že bude hezky.

V poledne bylo na počest královniných narozenin vypáleno 41 dělostřeleckých salv v londýnském Hyde Parku, dalších 21 potom před hradem Windsor, kde královna v současnosti žije. Před Buckinghamským palácem zahrála irská garda píseň Happy Birthday To You.

 

Alžběta je prvním panovníkem v britské historii, který se dožil 91 let. Zároveň je i nejdéle vládnoucí panovnicí, letos v únoru oslavila 65 let na trůnu.

 

A ačkoli svou královnu Britové zbožňují a přejí jí jen to nejlepší, za léta předlouhé vlády už si je proti sobě zvládla několikrát poštvat. Jednou kvůli tomu, jak necitlivě se v minulosti zachovala ke své o čtyři roky mladší sestře Margaretě.

 

 

Ta byla známá svým nevázaným stylem životem, který se pro příslušníka královské rodiny příliš nehodil . Přezdívali jí taky buřičská princezna. Ve 22 letech se bláznivě zamilovala do 38letého Petera Townsenda, který byl rozvedený a pracoval pro královskou rodinu.

 

121

GALERIE: Královna Alžběta II.

Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta za volantem v roce 2017

Hodnocení:

 

Ten ji později požádal o ruku a Margaret se se svým úmyslem provdat se svěřila sestře Alžbětě. Jenže se se zlou potázala. Královna i anglikánská církev byly proti tomu, aby si princezna vzala rozvedeného muže. Píše o tom britský web Closer Weekly. Dvojice roky čekala na požehnání, když se jim ho ale nedostalo, rozešli se. Britové tehdy královnino rozhodnutí nesli s velkou nelibostí a rozchodem oblíbeného páru byli otřeseni. 

 

Alžběta II. v únoru oslavil 65 let na trůnu. Podívejte se na reportáž:

 

 

Margaret si nakonec vzala známého fotografa Antonyho Armstronga-Jonese, se kterým měla dvě děti. Manželství ale nevydrželo. Princezna prý měla během manželství několik avantýr, pletky podle svých slov měla i s Mickem Jaggerem či Warrenem Beattym. Byla těžká kuřačka a ráda holdovala alkoholu. Zemřela po sérii mozkových mrtvic v roce 2002, bylo jí 72 let.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.4. | 19:35 Roman Nemergut
3
Trasimi, pšt, orangutane (-:
21.4. | 18:58 Milos Trasimi
-3
Žádný normální člověk Nemergute nepozve Čecha na party aby vychlastal všechnu ...
22.4. | 09:16 Roman Skala
1
Náhlasit nevhodný komentář
Prirozeně Trasimi, ze neznas nazvy svych leku, kdyz ti je sypou do koryta. Jsi opravdu zvacený shluk snědych buněk.
21.4. | 23:35 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Mate dotazy vy dva xindlove?
21.4. | 23:33 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Když někdo něco ukradne a chytí ho hned Interpol zjišťuje jestli se nepohyboval v Cr.Česká kleptomanie je nakažlivá.Odborné se nazývá vy kuuurvy české zlodejske.
21.4. | 23:30 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
A když si někdo chce koupit vysokoškolský diplom tak mu reknou: Nic nefostanes ses blbej jako Cech.To by tak ještě scházelo.To se mi líbí.S takovým.přístupem se dal zcela jisté dostaneme.
21.4. | 23:28 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Slovo Cech získalo jakýsi nádech brutální vulgarnosti a pro mnoho lidí se stalo symbolem blbecku zlodějů a lharu.Pomalu se v EU uchytava rceni ze když zlobí dítě otec či matka mu vlepi pohlavek a řeknou mu: Nechovej se jako Cech!!!
21.4. | 23:25 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nemergute říkás mi orangutane?Děkuji za poctu.Orangutan je mile a inteligentní zvířátko.Na nejvyssi miru by me vytocilo kdyby mi někdo řekl: Drž hubu Cechu!!! To by me fakt vytocilo.
21.4. | 23:23 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ty Skala.Neříkej mi ze neberes antipsychotika.Já ani nevím ze takové léky existuji.Kde jsi k nim pro Boha živého přišel Skala?
21.4. | 19:53 Roman Skala
1
Náhlasit nevhodný komentář
Milošku přiznej svému psychiatrovi, že Lexaurin, Prozac, Neurol ani Zoloft ti už nezabírají.
21.4. | 19:35 Roman Nemergut
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, pšt, orangutane (-:
21.4. | 18:58 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Ses blbej nebo co?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme