Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.12. 2018 21:26
Olympijská vítězka

Lyžaře na Dolní Moravě čekalo překvapení. Trénuje tam Ledecká

Zdroj: TV Nova

I poslední víkend roku vyrazily desetitisíce lyžařů na hory. Neodradilo je ani počasí, ačkoli na většině míst pršelo. Překvapení čekalo na lyžaře na Dolní Moravě - až do 31. prosince tam totiž trénuje dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Tím, že prakticky celý trenérský tým bydlí poblíž Dolní Moravy, trénuje Ledecká právě tam. Tuto zimní sezonu je to zřejmě jediné místo u nás, kde můžete Ester vidět na vlastní oči.

 

Ovšem, kdo ji chtěl sledovat při tréninku, musel si přivstat. Sama pro sebe má totiž sjezdovku U Slona od půl osmé ráno. Skoro ještě za tmy ji na kopec vyváží skútrem její trenér a bývalý úspěšný reprezentant Ondřej Bank.

 

Ester trénuje tentokrát lyže. Každé ráno zvládne sedm jízd ve 35 brankách obřího slalomu. "Kdyby to bylo na mně, tak bych jezdila i víc, jenže ono to na mně není," sdělila televizi Nova Ester Ledecká.

 

Laik by řekl, že sedm jízd je málo, v rozjeté sezóně to ale prý stačí. Přesto mají trenéři každý den trochu problém - dostat Ester ze sjezdovky totiž vyžaduje pořádnou trpělivost. "Ona vždycky odjede někam daleko od nás, abychom ji nemohli z toho kopce vyhnat," uvedl trenér Tomáš Bank.

 

 

 

Po tréninku ji tu turisté i lyžaři poznávali i v helmě a brýlích. Na Dolní Moravě bude Ester Ledecká trénovat až do silvestra, poslední večer roku pak chce strávit s přáteli v Praze.

 

Už 2. ledna zase přesedlá na snowboard. Díky své všestrannosti musí řešit dilema, jestli pojede na mistrovství světa na lyžích nebo právě na snowboardu. Pokud vyrazí na lyže i v neděli, podmínky bude mít podobné, mělo by ale sněžit a překvapit Ester i další lyžaře může i silný vít.
 

Filip Pultar, sei TN.cz

Partneři reklama

Harrachov - DOBRÁ ZIMNÍ ADRESA... Perfektně upravené sjezdovky a spousta zábavy na horách
KOHÚTKA - JAVORNÍKY, lyžování pro náročné i začátečníky!
Rokytnice nad Jizerou, lyžařský ráj v srdci Krkonoš i pro nejnáročnější
Reklama