Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 11. 2017
kampaň ve Francii

Ministryně chce zakázat kouření ve filmech! Co vy na to? ANKETA

Jean-Paul Belmondo
Zdroj: Profimedia
Jean-Paul Belmondo

Pohled na znuděného muže s cigaretou v ústech může být v některých filmech už brzy minulostí. Zakázat kouření herců ve Francii chce tamní ministryně zdravotnictví, která v pátek spustila protikuřáckou kampaň. A po podobném omezení pro všechny státy už dříve volala i Světová zdravotnická organizace (WHO).

Anketa

Mělo by být podle vás zakázáno kouření ve filmech?

Hlasovalo 1634 lidí.
Pro Francouze je herec Jean-Paul Belmondo díky filmu U konce s dechem nerozlučně s cigaretou spjatý. Podobným obrázkům chce ale francouzská ministryně zdravotnictví Agnes Buzynová zabránit.

 

V pátek ohlásila začátek kampaně, která má kouření ve Francii "denormalizovat", marketingové kampaně proti kouření podle ní totiž nejsou dost účinné a ročně tak cigarety zbytečně zabijí na 75 tisíc lidí. Buzynová chce vyzkoušet nové metody zacílené na mladé lidi - má se týkat nejen sociálních sítí, ale i francouzských filmů, informuje The Daily Telegraph.

 

 

"Nechápu důležitost cigaret ve francouzském filmu,“ prohlásila ministryně s tím, že chce tento problém v nejbližší době projednat s kolegyní z resortu kultury. Chce přijít s opatřením, které by donutilo režiséry a scénáristy cigarety z filmu vyškrtnout.

 

Buzynová není ani zdaleka první, kdo chce zasahovat do práce filmařů. Omezit kouření ve filmech chtěla i Světová zdravotnická organizace (WHO). Ta loni přišla s návrhem zvýšit věkovou hranici pro návštěvníky kina na filmy, ve kterých se kouří, a to na 18 let.

lud TN.cz
Reklama