Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.9. 2017 17:41
meziplanetární cestování

Musk představil novou raketu, už za 5 let s ní chce dobýt Mars!

Zdroj: YouTube.com, SpaceX

Na Mezinárodním astronautickém kongresu v australském Adelaide představil Elon Musk změny, které se týkají plánu jeho firmy SpaceX na let k Marsu. Loď se dočkala velkých změn, je mnohem menší, ale také šikovnější. Musk představil celou řadu zajímavých změn.

SpaceX chce do roku 2022 vyslat k Rudé planetě vyslat hned dva lety a vytvořit tam místo pro živou posádku. Na realizaci ambiciózního plánu má krátkých pět let a už v roce 2024 by podle Elona Muska měli k Marsu dorazit první lidé.

 

Pro plán představil aktualizovanou loď s označením BFR (Big Falcon Rocket), která by mohla přepravit kolem stovky lidí. Vesmírná loď je menší, než bylo původně plánováno, i tak se jedná o skutečného obra.

 

Loď by měla být 48 metrů dlouhá, v průměru by měla mít 9 metrů. Vnitřní obytný prostor by měl být větší než má Airbus A380.

 

BFR bude schopná vynášet satelity na orbitu, posádku a náklad na ISS a plnit mise na Měsíci a Marsu.

 

Musk na kongresu uvedl, že by stavbu raket měl dostatečně financovat současný program, tedy doplňování zásob na ISS a vynášení satelitů na oběžnou dráhu.

 

 

Prezentace ale neskončila pouze u meziplanetárního cestování. Nová loď by se dala také využít k cestování po Zemi, kdy by se mohli lidé dostat na jakékoliv místo za několik desítek minut.
 

klma TN.cz