Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 3. 2017
galerie vaření na kolejích

Netradiční kuchař: Strojvedoucí vaří jídlo v kotli parní lokomotivy!

Strojvedoucí vaří v kotli parní lokomotivy - 5
Zdroj: Profimedia

Velmi neobvyklým způsobem připravuje jídlo pětatřicetiletý muž z Anglie. Své pokrmy totiž vaří v kotli parní lokomotivy během jízdy!

Strojvedoucí Andy Christie z britského Bridgnorthu je světovým kulinářským unikátem. Rozhodl se svá jídla připravovat v útrobách parního kotle historické lokomotivy. Jídlu tedy v tomto případě zákonitě musí předcházet projížďka nádhernou starou mašinou. A to je pro spoustu lidí nepřekonatelná kombinace!

 

16

GALERIE: Strojvedoucí vaří v kotli parní lokomotivy

Zdroj: Profimedia

Strojvedoucí vaří v kotli parní lokomotivy - 2

Hodnocení:

 

Vařit jídlo tímto netradičním způsobem ale není vůbec jednoduché. Je potřeba zvolit správnou trať, a to jak z hlediska délky, tak i výškového profilu. Některé pokrmy je dokonce nutné vařit jen při cestě z kopce, kdy lokomotiva nedosahuje takových výkonů, aby se jídlo uvnitř kotle spálilo. Vychytat tyto důležité detaily zabralo Andymu spoustu času.

 

 

Andy Christie má pro své vaření vyzkoušenou a osvědčenou trasu, na které již dokáže uvařit téměř vše, od plátků slaniny k snídani až po pořádný steak k vydatnému obědu. Tento netradiční kuchař a vlakový strojvedoucí v jedné osobě vaří nejčastěji pro své železniční kolegy. Neobvyklý způsob přípravy jídla ale zaujal i další lidi, a tak je dokonce v plánu vznik celého televizního seriálu o vaření na kolejích.

 

TN.cz