Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2016 21:12
problémová akce

Obří technopárty provází potíže! Technaři ničí okolí a blokují silnice

Zdroj: TV Nova

Velké problémy provázejí obří technopárty u Meziříčka na Třebíčsku. Účastníci 4 denní akce totiž parkují a stanují i na nepovolených soukromých pozemcích v okolí a ničí je. Policie navíc musela kvůli bezpečnosti úplně uzavřít tamní komunikaci, kterou účastníci akce téměř zablokovali.

Už třetí den jede bez přestávky obří technoparty u Meziříčka. Akci, na které jsou zhruba tři tisíce návštěvníků hlavně z Rakouska, Francie, Německa a Itálie, pořadatelé příliš nezvládají. Technaři parkují a stanují, kde se dá a to i na soukromých pozemcích, kde to nemají povolené a ve velkém je ničí. Škody půjdou podle prvních odhadů do desítek tisíc korun.

 

"Nesouhlasím s tím, ten pozemek bude prostě vyježděnej, bude znehodnocenej a teď ještě nevíte, co tam oni nechají," stěžoval si majitel zničeného pozemku Tomáš Veselovský.

 

Navíc technaři auty a stany téměř zablokovali silnici. Policie ji musela kvůli bezpečnosti uzavřít a padat budou stovky pokut. "Tito řidiči, kteří porušili zákazovou značku, jsou řešeni v blokovém řízení," vysvětlila postup policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Účastníků akce je tolik, že okupují už i ulice v okolních vesnicích. Znečišťují veřejná prostranství a lidé jsou kvůli nepořádku a neustálému hluku rozčílení. Projekce jsou slyšet kilometry daleko. Jenže akce je povolená a koná se v pronajatém soukromém areálu, policie ji tedy ukončit nemůže. Kvůli zničeným pozemkům ale nejspíš začnou padat trestní oznámení.

 

Obří technoparty končí v pondělí, policisté do té doby budou odjíždějící řidiče ve velkém kontrolovat, zda neřídí pod vlivem alkoholu nebo drog.
 

tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.8. | 22:54 overal
28
Další z ukázek, že je naše policie dobrá je na kasírování pro stát na ...
7.8. | 22:52 mimozemstan1
-23
V reportazi mluvite o znicenych pozemcich a ja koukam na video a marne cekam na ...
8.8. | 22:43 mimozemstan1
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jedni si uzivaji, druzi se davi vzteky (ackoliv se jich to treba vubec netyka) Pochopte ze ty vase zaprdeny nazory nikoho nezajimaji ,-)
8.8. | 13:54 Štefan Nemeth
1
Náhlasit nevhodný komentář
A co na to Chovanec? Nic! Je jako ministr vnitra úplně na nic! Prý "Pomáhat a chránit", ale koho už to radši nedodají, ale obyčejný lid to teda není.
8.8. | 13:25 Anna Daňková
3
Náhlasit nevhodný komentář
kdyby radši řešili cigány co špiní brno a je to tam tak že se člověk bojí tama vůbec jít aby se s něma nemusel dohadovat nebo nedej bože dostat na držku protože jim nechceš dát cigáro
8.8. | 12:39 hladik josef
2
Náhlasit nevhodný komentář
Chce to lejtu plnou sraček a je vymalováno.Takhle se v Česku podporují feťáci a alkoholici.Naš republika se skládá z hnusu kde si každý cizinec může dělat co chce.A co na to higiena vůbec nic asi.Jen když berou prachy
8.8. | 10:20 Marie Vohrnová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takhle hloupě se bude v Česku řádit, dokud tam nepřijde nějaký "nemocný a frustrovaný" terorista. Potom se podobné akce zakážou.
8.8. | 10:13 haha33
8
Náhlasit nevhodný komentář
ve světě povolení nedostanou a tam mají aspoň nějaké rozlohy, ale u nás jedna ves končí a druhá začíná, to že se to nedá poslouchat a lidi se nevyspí je jedna věc ale jak tam ty pozemky vypadají, pochc... posr... pobli.... Tomu kdo to povolil bych to dala k úhradě a hlavně to všude zveřejnit
8.8. | 08:55 lenka nováková
5
Náhlasit nevhodný komentář
Já vůbec nechápu, že tenhle HNŮJ navíc ještě pro převážně cizince náš stát vůbec povolí!!!! Každý ví, že klientelou jsou vyfetla, huliči a deb.lové, protože na dementní TUC TUC TUC by opravdu nikdo normální nejel!!
8.8. | 08:51 František Koval
10
Náhlasit nevhodný komentář
A přitom stačilo tak málo vzít fekální vůz a třikrát to objed.A byl by klid.
8.8. | 07:03 lorda5
7
Náhlasit nevhodný komentář
7.8. | 22:52 mimozemstan1- Ty přírodo,závidíš jim to viď?.Tam se asi dějou věci,z lihu a fetu nevylezou jak je den dlouhý a nechci ani vědět jak to tam vypadá "s přátelstvím"mezi sebou.A cizincům se to líbí nejvíc,protože v Česku si mohou dělat,co chtějí.však oni čecháčci po nich ten ...
8.8. | 06:18 russoo
24
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu nečinnost policie, co je za problém nesprávně zaparkované auto odtáhnout na záchytné parkoviště policie a vydat oproti mastné pokutě? Takto to jde i jinde! Fetka se probudí z rauše a bude muset solit, alespoň nebude mít pár dní na fet! Pokuta za stěračem nic neřeší, odtáhnuté auto ano.
Obchodní sdělení

Bohemia Apple