Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2016 18:15
KDO TO JE?

ODHALEN: Identita fantoma v hnědé bundě prozrazena!

Muž v hnědé bundě z pražské demonstrace
Zdroj: Facebook official
Muž v hnědé bundě z pražské demonstrace

Muž v hnedé bundě byl výraznou postavou na pražské demonstraci. Jeho totožnost všechny zajímala, ale nikdo nevěděl, kdo to je. Teď je jeho totožnost konečně odhalena.

Jeho fotografie včera doslova válcovala český internet. Na sociálních sítích jí sdíleli tisíce lidí. Také video, na kterém bylo zachyceno jeho podivné jednání, nasbíralo během dne desetitisíce shlédnutí. Je to policista, nebo provokatér? Lidé se na sociálních sítích předháněli v šílených teoriích. Nyní je jasno.

 

 

"Důrazně odmítáme spekulace, že muž na záběrech v hnědé bundě s šálou okolo krku řídil celou akci nebo jakkoliv napomáhal útoku. Právě naopak! Jednalo se o kriminalistu, který byl velen na sobotní bezpečnostní opatření, a jeho úkolem bylo mimo jiné eliminovat možné střety názorově odlišných skupin. Na křižovatce ulic Thunovská a Zámecká v jednu chvíli hrozilo, že k takovému střetu dojde, proto kriminalista zkoordinoval policisty v uniformě, aby oddělili zátarasem obě skupiny, než na místo dorazí posily,"  vysvětluje policejní mluvčí Jan Daněk a zároveň i dodává, že tento policista v civilu měl velký podíl na tom, že incident na místě nepřerostl ve větší konflikt.

 

"Mezi tím začal komunikovat s maskovanými muži a snažil se je přesvědčit, aby od útoku upustili, což se podařilo a vyjma několika předmětů, které prolétly vzduchem, ke střetu skupin nedošlo. V této souvislosti patří jemu a jeho uniformovaným kolegům obrovský dík za jejich statečnost, že se nebáli postavit takové přesile. Jak řekl ředitel pražské policie Mgr. plk. Miloš Trojánek: „S těmito policisty se hodlám sejít a poděkovat jim za jejich práci a odvahu, kterou ukázali!“ uzavírá mluvčí Jan Daněk informace o tajemném muži v hnědé bundě.

 

 

Zároveň také vysvětlil, jak to bylo se vstupem maskovaných mužů do budovy, která patří ministrestvu vnitra. "Z našich zjištění a vyhodnocením pořízených záznamů vyplývá, že se jednalo o náhodný vstup resp. vpád účastníka protestu, který zde hledal útočiště. Nakonec mu to však nebylo nic platné, jelikož přístup do útrob budovy nebyl možný. Vzhledem k tomu se téměř vzápětí ocitl zpět na ulici," vysvětlil mluvčí Daněk.

 

Podívejte se na záběry z pražské demonstrace: 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ALARMUJÍCÍ: Z policistů se stávají pořádní ´pupkáči´! Do nápravy se pustila dokonce vláda!

DOJEMNÉ FOTO: Policista rozesmál holčičku, která prchala před válkou! Co udělal?

hru TN.cz