Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 8. 2017
Neznáte je?

Pitbul zakousl malého Džimíka, páníček i policie hledají majitele

Zdroj: facebook

Obyčejná procházka kolem pískovny se na začátku srpna změnila pro rodinu Vilém Mejstříka v tragédii. Zatímco on měl svého dvouletého jorkšíra Džimíka na vodítku, přilétl k němu volně pobíhající pes, zřejmě pitbul, a Džimíka pokousal. Pejsek několik dní bojoval o život, ale svůj boj nakonec prohrál. Pan Mejstřík se teď snaží vypátrat majitele psa, kteří mu nedali na sebe žádný kontakt. Případ vyšetřuje i policie.

Pan Mejstřík byl 5. srpna na procházce se psem u pískovny v Lysé nad Labem - Litole. Už se vracel z procházky k autu, když se na jeho psa vrhnul volně pobíhající pitbul. Mejstřík pohotově zatáhl za vodítko, aby psa zvednul do vzduchu, tam ho ale stejně útočící pes chňapnul.

 

"Majitel na něj řval, otevíral mu hubu, ale držel pořád. Nevím, jak se to nakonec povedlo, že mu tu hubu uvolnil. Džimík byl v šoku, že pokousal i mě, když jsem ho chtěl zvednout ze země," napsal Vilém Mejstřík na facebooku.

 

Rychle běžel pro auto, zraněného psa naložil do auta a odvezl na veterinu do Českého Brodu. I když se pejsek několik dní lepšil, majitelé s ním poctivě rehabilitovali, prakticky denně s ním jezdili na kontrolu na veterinu, v pátek 11. srpna nastaly nečekané komplikace a během naléhavé operace jorkšír zemřel.

 

"Dostal kapačku a tak jsme s čumákama u sebe trávili nějaký čas na chodbě před operačním sálem. Povídal jsem mu, jaká je moje láska a že mu bude lépe. On reagoval normálně, občas mě olíznul, ale když kolem jeho hlavy několikrát letěla moucha, tak po ní klapal čelistmi a vypadal celkem dobře. Donesl jsem ho na před sál, kde mi na rukou usnul pod vlivem narkózy. To bylo naposledy, co jsme se sobě dívali do očí," popsal Vilém Mejstřík smutné poslední chvíle s milovaným pejskem.

 

16

GALERIE: Pokousaný pes Džimík

Zdroj: facebook

Pokousaný jorkšír Džimík - 5

Hodnocení:

 

Jeho majitel nahlásil napadení nejprve na městskou policii, když pes zemřel, obrátil se i na policii státní. Náklady na léčbu psa přesáhly 10 tisíc, pan Mejstřík ale zdůrazňuje, že o peníze mu nejde. "Jde mi o to, aby za své jednání převzali zodpovědnost," řekl majitel Džimíka pro TN.cz

 

Mluvčí nymburských policistů Petra Potočná TN.cz potvrdila, že případ vyšetřují milovičtí policisté. "V současné době v této věci probíhá šetření a po majiteli psa samozřejmě pátráme," uvedla Potočná s tím, že pokud jméno majitele psa policisté zjistí, předají ho přestupkové komisi.

 

 

Majitel psa varuje, že v místě, kde na Džimíka zaútočil volně pobíhající pitbul, se chodí koupat rodiny s malými dětmi. "Buďte rádi, že cílem útoku nebyl váš potomek a chraňme se proti nezodpovědným majitelům psů. Pro mě je můj pejsek také členem rodiny a nezodpovědný majitel psa je stejně nebezpečný jako ožrala za volantem," vzkázal rodičům Vilém Mejstřík.

 

Po majitelích psa, jejichž obličeje zachytila kamera v jeho autě, pátrá pan Mejstřík i na vlastní pěst. Muž se ženou ve středním věku přijeli na místo bílou nebo stříbrnou Octavií. Všechny, kteří by z videa majitele psa poznali, žádá, aby se ozvali na email vilem.mejstrik@seznam.cz

 

ČTĚTE TAKÉ:

PES ZABÍJEL! Jak vybrat štěně, aby neublížilo? Radí odborník
Chcete psa? Vyberte vhodné plemeno

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.8. | 17:25 miditi
20
spíš majitelé větších psů by si je měli držet na vodítku a nespoléhat na to, že ...
24.8. | 16:55 pichav
-16
☝ DZIMIK ???? NENI TO PREVTELENA DZAMBULKA ???? TA TAKY PRITAHOVALA !!!! SAME ...
30.8. | 08:18 igortom
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dementi co by bez bojovyho plemena nevytahli paty no co chcete. Cvicak jen jednou se stenatkem. Je to pak Monstrum a ne pes. Vybit...a kupuju si taky nuz. Diky za tip.
25.8. | 15:22 stupurak10
2
Náhlasit nevhodný komentář
Já mám na vodítku vždy ale ti malí lítaj všude tak to je rozcapenci
25.8. | 15:21 stupurak10
0
Náhlasit nevhodný komentář
Opravdu jsou provokatéři provokoval takový mezichléb mého německého ovčáka tak až málem bylo po něm,nededal si říct a nedal zmrdek.Kdo mínusuje není pejskař a nezažil to, nebo si toho nechce všímat.
25.8. | 07:46 jarhonl
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kdysi,můj yorki,proti mně pán se stafordem.Miluji psy, ale křičím,vemte ho na vodítko.Smích.Pes se rozeběhl, já měla mého v ruce, nastavila nůž a on na to vlétl. Ale nejdříve můj malý yorki.Proto nosím všude nůž,ale také proto,že mi jeden mladý chtěl ukrást kabelku.Ten vpich by měl mít majitel.
24.8. | 17:25 miditi
20
Náhlasit nevhodný komentář
spíš majitelé větších psů by si je měli držet na vodítku a nespoléhat na to, že jsou větší, takže se ubrání..velká nezodpovědnost majitelů těchto psů a nechala bych je platit všechny náklady + doživotní zákaz držení těchto plemen při prvním pochybení. tečka
24.8. | 17:23 miditi
15
Náhlasit nevhodný komentář
Stupuraku že jsou jorkšíři provokatéři, tak je jakože volně pobíhající bojoví psi debilních majitelů můžou trhat na kusy?Takže když je soused provokatér, může ho jít druhý rozkuchat?Co je to za stupidní názor?!My měli na naší zahradě pejska na vodítku a plot přeskočil cizí pes, málem nám ho zakousl
24.8. | 16:55 pichav
-16
Náhlasit nevhodný komentář
☝ DZIMIK ???? NENI TO PREVTELENA DZAMBULKA ???? TA TAKY PRITAHOVALA !!!! SAME MAGORY !!!! JA BYCH TO VYZKOUSEL ZE ZPEVU !!!! AT ZKUSI LETO TREBA !!!! ☝
24.8. | 16:42 Alena Večeřová
9
Náhlasit nevhodný komentář
Bohužel podobná příhoda se stala v malé vesničce Bělov, kde se majitelce vyrval? pustila ho? bojový pes na procházce a roztrhal malého pejska, kterého jeho majitelka měla na vodítku a rychle ho vzala do náruče, ze které jí ho vyrval. Pejsek zemřel po převozu na veterinu asi hodinu po napadení.
24.8. | 16:38 stupurak10
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Taky neznám, ale co znám je fakt že,tito Jokšíři jsou provokatéři bohužél to znám.
24.8. | 15:48 x x
4
Náhlasit nevhodný komentář
neznám....bohužel:-)
Obchodní sdělení

Bohemia Apple