Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
kožní problémy

Pobřeží oblíbených destinací zamořily sinice. Poškozují zdraví!

Sinice u Kanárských ostrovů
Zdroj: Profimedia
Sinice u pobřeží ostrova Tenerife

Moře u Kanárských ostrovů se zbarvilo do odpudivých hnědozelených a hnědočervených odstínů. Kvůli teplu se tu totiž ve velkém rozmnožily sinice. Podle zdravotníků může koupání v takové vodě způsobit lidem kožní problémy.

U pobřeží Kanárských ostrovů se sinice vyskytly vůbec poprvé. V červnu se začaly objevovat u ostrova Tenerife, teď už se rozšířily i k plážím Gran Canaria.

 

Jedná se o sinice Trichodesmium erythraeum. Toxiny v nich obsažené mohou u lidí vyvolat ekzémy. "Je potřeba se jim vyhýbat, zatím ale nebylo nutné uzavírat pláže," uvedl vedoucí úřadu pro veřejné zdraví Kosé Juan Alemán Sánchez.

 

 

Francouzská tisková agentura nicméně upozornila na to, že v posledních několika týdnech pláže zavřeny byly. Není ale jasné, zda důvodem byl práv výskyt sinic.

 

Tento typ sinic dokáže tvořit dlouhé kvetoucí řetězce. Jejich růstu podle odborníků napomáhá také železo, které do Atlantiku donesl vítr ze Sahary. Právě tento prvek je pro růst sinic klíčový.
 

mom TN.cz

Diskuze

9.8. | 11:36 lenka nováková
10
Náhlasit nevhodný komentář
Bodejď by ne, když se člověk podívá,co se všechno po moři plaví a co se do něho hází,chce se jednomu blejt. Ten kozomrdskej hnůj by měli sežrat hned žraloci a ne, ho zachraňovat a tahat na břehy.
9.8. | 11:13 Štefan Nemeth
5
Náhlasit nevhodný komentář
Tam mi to vůbec nevadí, ze svého platu se tam nikdy nedostanu.