Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 7. 2018
situace na silnicích

Peklo na cestě k moři: Připravte se na uzavírky i hraniční kontroly

Zdroj: TV Nova

Pokud vyrážíte na dovolenou, obrňte se trpělivostí, jelikož na vás čeká hned několik omezení. Například Rakousko zavádí kontroly na hranicích a to včetně vytíženého Brennerského průsmyku, přechod v tomto období využívají stovky tisíc turistů mířících na dovolenou nebo z ní. Volnějšího provozu o prázdninách se řidiči nedočkali ani v Česku, omezení je například na Dolním Dvořišti.

Řidiči, kteří míří třeba do Chorvatska přes jižní Čechy, si o něco prodlouží cestu u hraničního přechodu Dolní Dvořiště. Ředitelství silnic a dálnic tam totiž začalo s opravou mezinárodní silnice a cesta vede po uzavírce.

 

Už v pondělí tam pracovníci ŘSD umístili přechodné dopravní značení. Před hraničním přechodem směrem do Rakouska je zákaz vjezdu a auta se do Rakouska dostanou po objízdné trase.

 

Cestu k moři navíc komplikují také vizuální kontroly na rakouských hraničních přechodech, upozorňuje portál Frankfurter Allgemeine. S kontrolami se začalo v pondělí. Výjimkou není ani velmi intenzivně používaný přechod v Brennérském průsmyku.

 

Během vizuální kontroly je doprava svedena do jednoho pruhu a rychlost omezena na 30 kilometrů v hodině. Policisté během prvního dne kontrol nezaznamenali žádné problémy.

 

 

Prázdninového provozu se řidiči v pondělí nedočkali. Na mnoha hlavních tazích se tvořily dlouhé kolony, velké problémy zaznamenala také Praha, kde se auta v ulicích téměř nepohybovala.

 

"Vzhledem ke zhoršené dopravní situaci v metropoli pražská městská policie žádá řidiče, aby byli ohleduplní při jízdě především v místech, kde jsou realizovány opravy a rekonstrukce, a to s ohledem na průjezdnost MHD," informovali městští policisté. V odpolední špičce se opět očekává zhoršení situace.
 

klma TN.cz