Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2017 11:29
nebezpečný výstup

Nebezpečný výlet Davida: Leze na bájné místo, kde už umírali lidé!

David Chaloupský
Zdroj: TV Nova
David byl velkým hrdinou první série Robinsonova ostrova!

Titul Robinsona získal sice supertaktik Marek Orlík, v očích mnoha fanoušků je ale skutečným Robinsonem nejoblíbenější hráč - David Chaloupský. Nakonec skončil tesně před branami finále. Svým fanouškům teď prostřednictvím portálu TN.cz poslal vzkaz.

Už po několika prvních dílech bylo jasné, že David bude jedním z největších favoritů na výhru. Byl fyzicky neskutečně zdatný, v kolektivu soutěžících byste těžko hledali někoho oblíbenějšího, kmeni obstarával jídlo a proti nikomu se na první pohled nevymezoval. Vzorný otec rodiny byl pro ostatní zkrátka vzorem prakticky ve všem.

 

Nakonec měl velkou smůlu, protože v nejdůlažitější hře prohrál a to ho pravděpodobně stálo celkovou výhru. Kdyby se dostal do finálové trojice, asi by získal nejvíce hlasů.

 

 

David se z toho ale rozhodně nehroutí, což je patrné ze vzkazu, který svým fanouškům poslal prostřednictvím portálu TN.cz.

 

"Bojoval jsem, abychom mohli s rodinou ještě více cestovat po světě za dobrodružstvím. Ostrov byl také jedním. Teď už koukám dopředu. Právě se pokouším s kamarády vylézt horu Kazbek na Kavkaze a žiju naplno a teď! Zdravím všechny fanoušky," vzkazuje David a motivuje všechny své fanoušky, aby se nebáli dobrodružství.

 

19

GALERIE: David Chaloupský

Zdroj: TV Nova

David Chaloupský - 1

Hodnocení:

 

A kam že se to David snaží vylézt? Kazbek je vyhaslá sopka v Gruzii kousek od hranic se Severní Osestií, která je obklopená ledovcem. Její vrchol je ve výšce 5047 metrů nad mořem. Kazbek je třetí nejvyšší hora Gruzie a poprvé na lidé vylezli v roce 1868. Podle pověstí byl na jejím vrcholu přikován Prométheus za trest, že se vzbouřil proti bohům.

 

Hora Kazbek je sice dobře dostupná, ale vzhledem k tomu, že ji obklopují ledovce, je také velmi nebezpečná. Cestou na vrchol představují velké nebezpečí ledovcové trhliny - v roce 2015 zde právě po pádu do průrvy zemřela česká hudební novinářka Jana Grygarová.

 

Podívejte se na medailonek Robinsona Davida: 

hru TN.cz
Reklama