Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2017 20:35
Last minute

Sháníte dovolenou na poslední chvíli? Možná nepojedete nikam

Zdroj: TV Nova

Pokud jste spoléhali na to, že si koupíte zájezd na poslední chvíli, zřejmě se vysněné dovolené nedočkáte. Zatímco loni cestovky řešily propad zájmu, letos je to přesně naopak. Nabídka last minute zájezdů je téměř vyprodaná. Zájem se oproti loňsku zvýšil hlavně o Turecko nebo Egypt.

Ten, kdo spoléhal na to, že se letos v létě podívá k moři bez toho, aniž by si zájezd kupoval dlouho dopředu, zažije nejspíš nepříjemné překvapení.

 

"Kdo chce třeba lepší kvalitu hotelu, tak už se třeba ve Španělsku nebo Řecku v last minute do těch kvalitnějších hotelů těžko dostane," varuje mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

 

O dovolenou u moře je podle cestovních kanceláří letos výrazně vyšší zájem. Zatímco někteří si zájezd zakoupili dlouho dopředu, jiní nechávají výběr dovolené právě až na poslední chvíli.

 

"Letos je ta situace trochu jiná než v minulých letech, nejčastěji se jezdí na last minuty do Turecka a do Tuniska," vypočítává Papež. Do těchto zemí se přitom loni spousta Čechů neodvážila.

"Co se týká last minute zájezdů, tak oproti loňskému roku evidujeme zhruba o jednu třetinu vyšší nárůst prodejů," pochvaluje si cestovní kancelář Bluestyle.

 

Těm, kteří neuspějí, odborníci doporučují vyrazit na dovolenou až po prázdninách, třeba ve druhé půlce září. A přívětivější by už mohly být i ceny dovolených.

pez, Dominika Janochová TN.cz