Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 5. 2018
Tragédie na divoké řece

Smrt Adama (†14) v bazénu půjde k soudu. Plavčíkovi hrozí 6 let

Chlapec, který zemřel v libereckém bazénu
Zdroj: tn.cz / Facebook

Kvůli dva roky staré tragédii, při níž v libereckém akvaparku zemřel čtrnáctiletý chlapec, padla obžaloba. Za usmrcení z nedbalosti hrozí čtyřiadvacetiletému plavčíkovi až šest let za mřížemi. Chlapec zahynul, když jej nasálo v divoké řece odtokové potrubí.

Policisté čtyřiadvacetiletého již bývalého plavčíka obvinili už v červnu minulého roku, teď muže státní zástupce obžaloval, informoval o tom web iDNES.cz. Podle státního zástupce měl plavčík přehlédnout, že se skupina nezletilých chlapců, mezi kterými byl i Adam, snažila násilím odstranit bezpečnostní mříž sacího otvoru.

 

"Tím obžalovaný spoluzavinil smrt nezletilého," uvedl pro iDNES státní zástupce Bedřich Skalický. Za usmrcení z nedbalosti muži, který již v akvaparku nepracuje, hrozí až šest let za mřížemi. Na tragédii nesli podíl i kamarádi chlapce, ti ale stíháni nebudou, nebyli totiž trestně odpovědní.

 

Adam společně s kamarády 3. září 2016 odstranil mřížku u odtokového potrubí divoké řeky, proud jej následně vtáhl dovnitř. Z pasti už nebylo úniku a Adam se podle pitvy v rouře udusil.

 

 

 

Kamarádi z místa utekli. Na policii se obrátil večer až Adamův otec, který měl o syna obavy, když se chlapec nevrátil domů. Policisté společně s plavčíky důkladně prohledali celý areál plaveckého bazénu a bezvládné tělo v odtokovém potrubí našli. Adamovi už ale nemohli pomoci.

 

Podle znaleckého posudku se plavčík dostatečně nevěnoval své práci a sledování situace v divoké řece. Čtveřici mladíků totiž mělo násilné odstraňování mříže chvíli trvat. Právě potřebou důkladného nastudování spisu vysvětloval státní zástupce, proč podání obžaloby trvalo tak dlouho.

 

Více o případu v reportáži:

vbo TN.cz
Reklama