Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.11. 2017 14:05
co je jejich příčina

Tajemné zvuky výbuchů se linou po USA. Zaznamenali je i u nás

Exploze
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Nevysvětlitelné zvuky třesků zaznamenávají obyvatelé po celé Severní Americe. Jejich výskyt se stupňuje a příčina je většinou dost nejasná. Na podobné zvuky upozorňují dokonce i lidé v Čechách. Co za nimi vězí?

Minulý týden byly zvuky výbuchů hlášeny po celé oblasti severní Alabamy. Podle expertů je mohla způsobit nadzvuková letadla nebo exploze meteoritů v atmosféře. O výskytech informovala americká média.

 

Podle záznamů se jejich výskyt stupňuje. Letos jich bylo nahlášeno celkem 64. Amiercká meteorologická společnost Birmingham National Weather Service o takovém zvuku napsala na Twitteru. "Ozval se velký třesk, ale nevidíme nic, co by ho mohlo způsobovat. Žádný požár ani kouř satelity nezaznamenaly. Ani radary zachycující zemětřesení."

 

NASA potvrdila, že se mohlo jednat o nadzvukové letadlo nebo nějakou explozi. Přesná příčina záhadných zvuků je zatím neznámá. V posledních letech zvuky hlásí i lidé v Evropě, včetně České republiky.

 

 

Obyvatelé Čech často hlásí výskyty zvuků, které zní jako výbuchy. Po žádném výbuchu však není ani stopy. V domění, že se jedná o explozi je hlásí hasičům, policii nebo dokonce do zpravodajství TV Nova.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak by to vypadalo, kdyby na Prahu spadla atomovka? HROZIVÝ POPIS krok za krokem!

KOLIK ČASU NÁM ZBÝVÁ? Vědci přišli s objevem, že nebezpečí nehrozí jen z vesmíru

kik TN.cz
Reklama