Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.12. 2017 19:10
video hromadná srážka

Tragédie v Birminghamu! Lidé při nehodě létali z aut, 6 mrtvých

Nehoda v Birminghamu
Zdroj: Profimedia
Nehodu v Birminghamu nepřežilo šest lidí.

Smrtí šesti lidí v neděli skončila hromadná nehoda v anglickém Birminghamu. Několik dalších cestujících se při srážce zranilo, stav jednoho z pasažérů je kritický.

Šest lidí na místě zemřelo, další člověk bojuje o život. Taková je tragická bilance nedělní nehody v Birminghamu, která se stala krátce po půlnoci.

 

O život přišel taxikář a jeho dva pasažéři (muž a žena), kteří narazili do auta před sebou. Řidič a žena byli mrtví na místě. "Muž byl přijat na traumacentrum v nemocnici Queen Elizabeth v Birminghamu, bohužel zemřel v nemocnici," sdělil mluvčí policie. Posádce z prvního vozu se nic vážného nestalo.

 

V dalším autě jeli čtyři cestující, tři z nich náraz katapultoval z vozu ven. Čtvrtý muž, který jel s nimi, je v kritickém stavu, informuje britský Daily Mail.

 

 

Celkem bouralo šest aut. Řidiči z posledních tří vozů se sice zkoušeli havárii vyhnout, nestačili ale dobrzdit. Jejich zranění byla naštěstí jen lehká.

 

Po incidentu byla silnice na několik hodin uzavřena. Co přesně se stalo, policie teprve zjišťuje. Prvotní zprávy z místa ale naznačují, že příčinou havárie by mohla být špatná viditelnost a nedodržování bezpečnostních pravidel. Pasažéři nejméně dvou vozů jeli nepřipoutaní.

 

Na místo dorazilo asi čtyřicet hasičů. Lidé po nehodě vybíhali z aut a snažili se zjistit, co se stalo. "Byla to nejhorší věc, které jsem se stala svědkem. Vůbec to nevypadalo dobře. Navíc je to před Vánoci, tragédie," řekla Lizzy Bowersová (18), která zrovna jela za přáteli, když se nehoda stala.

 

Video z nehody:

lud TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama