Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2017
chůze po kolejích

Tragická neděle: Pod koly vlaků zemřeli čtyři lidé!

Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
ilustrační foto

Hned čtyři lidé zemřeli dnes v Česku za jediný den pod koly vlaků. Přinejmenším v jednom případě sehrál při nehodě svou roli alkohol.

K první tragické nehodě museli vyjíždět hasiči už brzy ráno. Kolem čtvrté hodiny dostali informaci, že vlak u Rtyně v Podkrkonoší srazil člověka. Stalo se tak na trati ve směru na Strážkovice. Na místo vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému, tedy policie, hasiči i záchranáři, včetně vrtulníku.

 

Po osmé hodině ráno se s podobnou zprávou rozezvonil telefon i u hasičů na Plzeňsku. Do Plané na Tachovsku vyjížděly hned tři jednotky hasičů. Dostaly informaci, že nedaleko železniční zastávky vlak srazil člověka, který po srážce na místě zemřel.

 

 

Dopoledne se stejné neštěstí opakovalo v sousedním Ústeckém kraji. U stanice Malé Žernoseky na Litoměřicku srazil rychlík Z Prahy do Chebu staršího muže, který zřejmě šel po kolejích. Seniorovi už nebylo pomoci. Policie nařídila soudní pitvu těla.

 

V pět ráno pod koly vlaku také zemřel polský fotbalový fanoušek. Podle žlutého trička a dalších indicií policisté odhadují, že šlo o fotbalového fanouška spřízněného s opavským klubem, který přijel do Česka podpořit. Byl po včerejším zápase Opavy s Ostravou silně opilý a motal se po kolejích v Opavě, kde ho srazil vlak. Okolnosti tragédie vyšetřuje opavská kriminálka.

 

 

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je počet čtyř obětí za jediný den nezvykle vysoký. "Ano, v takovém počtu je to výjimečné. Obvykle se za den stávají tak jedna dvě smrtelné nehody," potvrdil mluvčí Drápal.

 

Varoval, že chůze po kolejích je smrtelné riziko. "Člověk velmi těžko odhaduje rychlost vlaku, když ho vidí přijíždět. Při rychlosti 160 km/h ten vlak ujede půl kilometru asi za dvanáct sekund. Kromě újmy na zdraví nebo smrti hrozí lidem za porušení zákazu vstupu do kolejiště pokuta ve správním řízení až deset tisíc korun," dodal mluvčí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Záhadná smrt krásné Mirky! Lehla si do postele a po chvíli nejevila známky života. Lékaři konečně promluvili!

VAŠE PŘÍBĚHY: Přežila jsem svou smrt!
SMUTNÉ TRAGÉDIE SLAVNÝCH: Jak se vyrovnali s tím, že přišli o dítě?

tn.cz / gar
Reklama