Medúzy by každý čekal v moři, ale rozhodně ne u nás. Přesto se v českých vodách čas od času vyskytnou. Na sladkovodní medúzy teď narazíte v bývalých pískovcových lomech nedaleko Konětop na Mělnicku.
Malé neškodné medúzy vás teď mohou překvapit, i když budete dovolenou trávit v tuzemsku. Tyto sladkovodní tvory můžete totiž spatřit v nedávno zpřístupněných lomech v Konětopech nedaleko Prahy.
"Sladkovodní medúzky uvidí lidé v případě, že by chodili na večer po krajích, a kdyby si posvítili na vodní hladinu. Museli by se na ně ale zaměřit," řekl Českému rozhlasu Miroslav Pýcha, provozovatel koupaliště v Konětopech.
Výskyt těchto tvorů v našich vodách ale není ojedinělý. Sladkovodní medúzy, které pocházejí z jihovýchodní Asie, se u nás poprvé objevily už v roce 1930, a to v Praze pod Karlovým mostem.
Medúzám se daří, když je teplota vody nad 20 stupňů Celsia, což je díky současným horkům maličkost. Nelze tedy vyloučit, že se s nimi můžete setkat i jinde.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Tohle je nejúžasnější koupaliště světa. Kde ho najdete?
Psí bazén: Bezva pro vaše miláčky, kteří milují vodu
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz