Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.10. 2017 21:06
Tradiční pochoutka

Vánoční kapři budou! Prodejci dostali výjimku z EET!

Zdroj: TV Nova

Ještě před pár dny to vypadalo, že vánoční kapři budou nedostatkovým zbožím. Ne proto, že by se v českých rybnících letos neurodilo, ale proto, že ministerstvo financí nechtělo udělit výjimku z elektronické evidence tržeb pro prodejce této štědrovečerní pochoutky. Dnes je ale všechno jinak.

Loňské záběry kaprů prodávaných v českých ulicích mohly být na dlouhou dobu poslední. I prodejci vánočních kaprů totiž museli zavést elektronickou evidenci tržeb. A protože považovali za absurdní si kvůli několika dnům pořizovat drahou EET, s prodejem by skončili.

 

Ještě před několika dny nechtěl o výjimce pro prodejce kaprů ministr financí ani slyšet. "Můj postoj je žádné další výjimky nedělat a opravit zákon jako celek, nikoliv přidávat jednu výjimku za druhou," hřímal Ivan Pilný.

 

Jenže nyní je vše jinak, Pilný otočil a prodejci kaprů si mohou oddechnout. "Myslím si, že tato výjimka pro prodej kaprů, ale i některých dalších komodit, by prostě tady měla být jako trvalá součást toho zákona," souhlasí ministr zemědělství Marian Jurečka.


 

Jestli to bude trvalý stav, nebo bude zákon o EET novelizován a už příští rok si budou muset prodejci kaprů elektronickou evidenci skutečně pořizovat, se zatím nedá říct. V takovém případě by ale prý rybářství už většinu úlovků neprodávala v Česku, ale vyvážela by je do zahraničí.

pez, Filip Pultar TN.cz