Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2017 11:34
VIDEO těsný průlet

Harrison Ford v letadle těsně minul boeing, na palubě bylo 116 lidí

Zdroj: AP

Nechybělo moc a známý americký herec Harrison Ford mohl minulé pondělí způsobit vážnou leteckou nehodu. Při přistávání na kalifornském letišti dosedl se svým strojem na pojezdovou dráhu, na které se zrovna nacházel Boeing 737, letadlo bylo plné lidí. Herec poměrně těsně letadlo minul. Letiště nyní zveřejnilo záběry, které celý incident zachycují.

Americký herec létá již dlouhou dobu a rozhodně se nejedná o jeho první incident. Při tom posledním ohrozil herec rolující letadlo se 116 lidmi na palubě. Ford měl se svým strojem přistávat na dráze 20-L letiště John Wayne v Orange County v Kalifornii. Místo toho ale herec pristál na pojezdové dráze.

 

Nebyla by to tak vážná chyba, kdyby při přistání těsně nepřelétl nad rolujícím Boeingem 737. Překvapený herec proto kontaktoval věž: "To letadlo má být pode mnou?" Až poté se dozvěděl, že si spletl dráhu. Boeing mohl chvíli po incidentu pokračovat v plánovaném letu.

 

Porušení pravidel letecké bezpečnosti může Harrisona Forda stát jeho leteckou licenci, trestem podle NBC může být ale také jen varovný dopis nebo pokuta.

 

 

Nejedná se o první leteckou nehodu. Před dvěma lety vypověděl Fordovi při letu v jeho historickém stroji motor a zřítil se přímo na golfové hřiště v Los Angeles. Pád letadla herec přežil s tržnými ranami a zlomenou rukou.

 

Ford také spadl v roce 1999 při tréninkovbém letu ve vrtulníku ve Ventura County. Ani při tomto incidentu nebyl nikdo další zraněn.
 

klma TN.cz