Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 17:56
Nehoda autobusu

Z Itálie se vrátí další čtyři zranění Češi. Přivezou je sanitkami!

Zdroj: TV Nova

Čtyři Čechy, kteří se zranili při páteční nehodě autobusu v severní Itálii, propustí v pondělí z nemocnic a pojišťovna pro ně vypraví sanitky. Dalších 23 českých turistů se domů vrátilo v nočních hodinách náhradním autobusem. V italských nemocnicích zůstává 8 zraněných.

Náhradní autobus do Itálie podle informací pojišťovny dorazil už v sobotu. Zhruba polovina z celkového počtu 44 cestujících se domů vrátila až v noci na pondělí.

 

Pojišťovna bude dnes organizovat převoz dalších čtyř lidí, a to sanitkami. Další čtyři cestující se už v sobotu rozhodli jet domů po vlastní ose s příbuznými, kteří za nimi dorazili.

 

V italských nemocnicích zůstává z původních šestnácti hospitalizovaných polovina. Do Itálie za zraněnými turisty měl vyrazit spolumajitel cestovní kanceláře, s kterou čeští turisté jeli na poznávací zájezd po italských Dolomitech.

 

 

Autobus plný Čechů havaroval v pátek v podvečer - přibližně kilometr od hotelu, do kterého turisté mířili. Autobus najednou vyjel ze silnice na louku a narazil do svahu. Nehoda si vyžádala jednu oběť. Zemřel řidič autobusu.

 

Příčina nehody zatím není jasná, vyšetřovatelé by měli mít přesnější informace zhruba za týden, nicméně italská média uvedla, že prý autobusu selhaly brzdy.

epa TN.cz