Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.10. 2017 13:38
zabil mazlíčka

Za vyhození čivavy z okna dostal fotbalista z Havířova podmínku

Zdroj: TV Nova

Podmíněný trest dostal bývalý havířovský fotbalista, který letos v srpnu vyhodil z okna bytu ve druhém patře paneláku psa. Čivava, která patřila matce jeho přítelkyně, pád nepřežila.

Pětadvacetiletý karel Skoupý se měl nejdřív pohádat se svou partnerkou a pak se jí údajně pomstít. Ve vzteku popadl psa – čivavu Lady - její matky a vyhodil ji z okna ve druhém patře paneláku. Zvíře následkům zranění podlehlo. Čivava měla podle spisu umírat na chodníku ve velkých bolestech.

 

Trestní příkaz vydala soudkyně v rekordním čase. Skoupého potrestala ročním trestem s odkladem na 30 měsíců. V případě, že fotbalista podá odpor do 8 dní od doručení verdiktu, trestní příkaz padá a celou věc bude projednávat soud v hlavním líčení. Podle informací televize nova je majitelka s trestem spokojená, milovaného psa už jí to ale nevrátí.

 

 

"Byl to člen rodiny, nebyl to žádný plyšák, nezasloužil si to. On pořád říkal, že nic neudělal, a hríál to na to. Ten pes ale asi sám z toho okna nevyletěl," uvedla majitelka čivavy.

 

Fotbalista Havířova se po celou dobu vyšetřování vymlouval, že šlo o nešťastnou náhodu. Z týmu byl ale vyřazen a nyní hraje ve Vratimově. Podle rozsudku musí majitelce psa navíc uhradit 4 a půl tisíce korun.

kik, Lucie Cochlarová TN.cz