Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.4. 2017 23:00
Letní dovolená

Zájezdy do bezpečných destinací mizí. Tady ještě mají volno

Zdroj: TV Nova

Chystáte se v létě na dovolenou k moři? Pak byste si s plánováním měli pospíšit. Vzhledem k obavám z terorismu totiž rychle mizí zájezdy do zemí, které jsou považovány za bezpečné, tedy kupříkladu do Řecka, Bulharska, Španělska nebo Chorvatska. V nabídce cestovních kanceláří přesto najdete ještě zajímavé možnosti.

Kvůli strachu z terorismu klesl v předešlých letech zájem turistů o předtím velmi populární destinace jako Egypt, Tunisko a Turecko. Ačkoliv se do nich Češi postupně vrací, zájem o cesty do zemí, které jsou považovány za bezpečné, je stále obroský a rychle v nich mizí z nabídky volná lůžka v hotelích a penzionech.

 

Velký zájem se dá očekávat hlavně o Chorvatsko a Bulharsko, které byly už v minulých letech mezi Čechy velmi oblíbené a zřejmě právě na ně se zaměří klienti vybírající si dovolenou hlavně podle ceny. Klienty citlivé na cenu zasáhly obavy z terorismu nejvíce, protože Tunisko, Egypt či Turecko patří tradičně k těm nejlevnějším destinacím.

 

Cestovní kanceláře ale upozorňují, že navzdory tomu, že zájem o země jako Španělsko, Bulharsko nebo Řecko je stále ohromný, Češi se rychle vracejí i do destinací, kam se vloni báli létat.

 

"Egypt nám oproti loňsku roste o 250 %. Lidé celkově cestují více a letos očekáváme nejúspěšnější sezónu v historii," řekl TN.cz mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

 

V tenčící se nabídce cestovních kanceláří a agentur stále ještě zůstávají zajímavé možnosti a to i na červenec a srpen, tedy na měsíce, kdy Češi cestují nejvíce. Pokud vám nevadí řídit stovky kilometrů, tak pobyt v apartmánu v Itálii nebo v Chorvatsku pořídíte za necelých 5 stovek! Musíte se samozřejmě připravit na to, že si během dovolené budete muset zařídit vlastní stravování.

 

Tabulka - Dovolená v Chorvatsku

122

GALERIE: Dovolená v Chorvatsku

Zdroj: Invia

Dovolená v Chorvatsku

Hodnocení:

 

Chorvatsko, které v létě navštíví až tři čtvrtě milionu českých turistů, nabízí nepřeberné možnosti, které uspokojí každého. Můžete si vybrat, jestli se chcete na místo dopravit vlastním autem, jet autobusem nebo letět. S vlastní dopravou nebo s dopravou autobusem se vejdete do 5 tisíc korun za osobu. Letecké zájezdy začínají už lehce nad 10 tisíci.

 

Tabulka - Dovolená v Bulharsku

119

GALERIE: Dovolená v Bulharsku

Zdroj: Invia

Dovolená v Bulharsku - Bgn216

Hodnocení:

 

Levnou dovolenou u moře pořídíte také, když si vyberete Bulharsko. To je mezi Čechy populární také díky cenám, které jsou v Bulharsku i pro české turisty velmi příznivé. Bulharsko už je destinací, kam se spíš vyplatí létat, protože cesta autobusem trvá přes 20 hodin.

 

 

Letecký zájezd ale pořídíte už za necelých 9 tisíc korun! Za tu cenu si budete moci užívat týden na Slunečném pobřeží, největším bulharském letovisku. Když si připlatíte pár tisíc, můžete si dopřát polopenzi nebo oblíbené all inclusive.

 

Tabulka - Dovolená v Řecku

123

GALERIE: Dovolená v Řecku

Zdroj: Invia

Dovolená v Řecku - Hotel Philoxenia

Hodnocení:

 

Velký zájem je tradičně o dovolené v Řecku. Pokud přetrpíte dlouhé hodiny na cestě v autobuse, můžete dovolenou s týdenním pobytem u moře pořídit už za méně než 5 tisíc korun. Ale i letecká dovolená na řeckých ostrovech Zakynthosu, Korfu nebo Krétě se dá pořídit za necelých 10 tisíc korun. Už za 12 tisíc můžete na Krétě strávit dva týdny.

 

V případě Řecka ale platí, že s nákupem dovolené se nevyplatí váhat. Podle cestovních kanceláří jsou některé termíny již beznadějně vyprodané! "O Řecko je tradičně velký zájem. Teď ještě roste, protože lidé už nemají obavy ze dopadů migrační krize na řecké ostrovy," řekl TN.cz mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

 

Tabulka - Dovolená v Itálii

122

GALERIE: Dovolená v Itálii

Zdroj: Invia

Dovolená v Itálii - Kemp Cesenatico

Hodnocení:

 

Pokud jste ochotni cestovat autobusem nebo řídit, nabízí podle portálu Invia.cz Itálie ještě více možností pro opravdu levnou dovolenou u moře, než oblíbené Chorvatsko. Sehnat levný pobyt pod tisíc korun na týden, není problém. Nečekejte však žádný luxus.

 

 

Za leteckou dovolenou si už výrazně připlatíte. Pokud chcete k teplému Středozemnímu nebo Jaderskému moři letět, ceny začínají okolo 13 tisíc korun.

 

Tabulka - Dovolená ve Španělsku
Zdroj:

116

GALERIE: Dovolená ve Španělsku

Zdroj: Invia

Dovolená ve Španělsku - Park Suite Salou

Hodnocení:

 

Z obav turistů cestovat do severní Afriky těžilo v předchozí sezóně hlavně Španělsko. Internet zaplavily fotografie nacpaných španělských pláží, které vzali útokem hlavně britští turisté, kteří se báli cestovat do Tuniska nebo Egypta. Za cenu okolo 2 tisíc korun nabízejí cestovní kanceláře autobusové zájezdy do Španělska. Letecké zájezdy začínají na ceně okolo 10 tisíc korun.
 

vbo TN.cz