Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.7. 2017 20:40
GALERIE Skvělá zpráva

Zázraky se dějí! Bárt, který uvízl ve skále, je živý! Byl tam 16 dní

Zdroj: TV Nova

Úžasná zpráva přišla ze Skalan v Českém ráji. Pes Bárt, který zůstal 16 dní uvězněný v závalu, se našel živý a zdravý! Veterináři ještě musí podle čipu a obojku ověřit, že jde o hledaného pejska. S největší pravděpodobností je to ale opravdu on.

Ve středu uplynulo 16 dní od chvíle, kdy se pes Bárt utrhl majitelce z vodítka a zmizel ve skalní štěrbině v Českém ráji. V průrvě zůstal uvězněn i s liškou, za kterou tam vlezl.

 

Pejska hledal tým dobrovolníků z celé republiky s podporou profesionálních hasičů a myslivců. TV Nova jim poskytla minikameru, která prozkoumala každou štěrbinu větší než 10 cm. Bárta ale nenašli, zevnitř se pouze ozýval jeho nářek.

 

Záchranáři uvolnili i část závalu, k vysvobození zvířat to ale nestačilo. Po dvou týdnech přestali doufat i lidé, kteří se záchranou pomáhali. Nezdálo se možné, že by Bárt přežil takovou dobu bez jídla i vody.

 

19

GALERIE: Pes Bárt, který uvízl ve skále, je naživu

Zdroj: HZS Libereckého kraje

Pes Bárt, který uvízl ve skále, je naživu - 1

Hodnocení:

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o záchraně pejska a lišky:

 

Ve středu ale z Českého ráje přišla neuvěřitelná zpráva. Bárt je živý a zdravý! Ze skalní štěrbiny měl nakonec vylézt sám, poté ho v lese u skály objevili hasiči. "Je to 100% potvrzené dle záchranáře, co zasahoval na místě z jiné organizace. Děkujeme všem zasahujícím," uvedl na facebooku Rescue Olomouc and Czech.

 

 

Pejsek je živý a zdravý, pro jistotu ho ale hasiči převezli k veterináři na vyšetření. Bárt byl dehydrovaný a pohublý, dostal proto povzbuzující léky a měl by odpočívat. Už si ho převzala šťastná majitelka.

 

Jednou z teorií, s níž záchranáři operují, je to, že pomohly i nedávné deště, které mohly změkčit půdu pro hrabání. Liška, která zřejmě uhynula, pak mohla psovi posloužit jako zdroj tekutin a energie.


Více informací o radostné události se dozvíte v Televizních novinách. Startujeme v 19:30 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Muž si koupil na trhu psa v pytli! Nebudete věřit, co s ním poté udělal

PŘEKVAPIVÝ VÝZKUM: Co se stane s vaším miminkem, když jste těhotná a máte doma psa?

epa TN.cz
Reklama