Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2017 16:43
žít a nechat zemřít

Zemřel herec, kterého proslavily filmy s Jamesem Bondem

Herec Clifton James (vlevo) známý z Bondovek zemřel
Zdroj: Profimedia

Herec Clifton James, kterého proslavily role ve dvou filmech o agentovi Jamesovi Bondovi, zemřel ve věku 96 let. Lítost nad ztrátou hereckého kolegy vyjádřil i titulní hrdina Roger Moore.

James zaujal v roli šerifa J.W. Peppera v bondovce Žít a nechat zemřít z roku 1973. Jeho automobilová honička s Rogerem Moorem zůstala nezapomenutelná, stejně jaké neustále plivání žvýkacího tabáku. V epizodní roli tak zaujal, že ho producenti vybrali i do další bondovky Muž se zlatou zbraní. Tak pro změnu ztvárnil protivného amerického turistu v Thajsku.

 

„Je strašně smutné slyšet, že Clifton James nás opustil. Jako J.W. Pepper dal mým prvním bondovkám skvělý a zábavný charakter,“ uctil památku svého hereckého kolegy Sir Roger Moore.

 

 

James se narodil v Spokane ve státě Washington v roce 1920. Za druhé světové války sloužil v americké armádě v jižním Pacifiku a získal dvě Purpurová srdce, Stříbrnou a Bronzovou hvězdu. Rodina vzpomínala, že ve válce ztratil hodně přátel, ale nikdy o tom nechtěl mluvit.

 

13

GALERIE: Clifton James ve filmech s Jamesem Bondem

Zdroj: Profimedia

Herec Clifton James jako šerif Pepper v bondovce Žít a nechat zemřít

Hodnocení:

 

Po válce se vrhl na herectví a objevil se ve stovkách televizních pořadů a filmů. Kromě bondovek se objevil ve filmech Frajer Luke, Superman II nebo Nedotknutelní. Hrdý byl i na práci v divadle, kde často ztvárňoval jižanské charaktery.

 

 

Měl pět dětí, 14 vnoučat a čtyři pravnoučata. Jamesova rodina oznámila, že zemřel ve svém domě v Oregonu na komplikace spojené s cukrovkou.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Další smutná zpráva pro svět kultury: Zemřel herec Jiří Ornest!

SMUTNÁ ZPRÁVA: Známý herec a komik Murphy zemřel! Podlehl vážné nemoci

TN.cz