Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 17:15
měla 3,24 promile

Žena na Zlínsku spadla do kolejiště, zachránila ji holčička (10)

Dívka na vlakovém nádraží
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Nebyla lhostejná vůči svému okolí a mohla by být příkladem mnoha lidem - tak v pondělí zlínští policisté vychválili desetiletou dívenku z Uherskobrodska. Ta si 28. července z vlaku všimla ženy v kolejišti a ihned zavolala pomoc. Přivolaní policisté ženu našli s 3,24 promile alkoholu.

"Velké poděkování si jistě zaslouží desetiletá dívka z Uherskobrodska, která by mohla být příkladem mnoha lidem. Ukázala totiž, že není lhostejná vůči svému okolí," sdělila mluvčí policie Milena Šabatová.

 

Dívka si v pátek 28. července poblíž vlakového nádraží v Uherském Brodě všimla, že v kolejišti leží člověk. Bez jakéhokoliv zaváhání vytočila linku 158 a vše z jedoucího vlaku oznámila policii.

 

 

"Operační důstojník na místo okamžitě vyslal policejní hlídku. V kolejišti se skutečně nacházela osmapadesátiletá žena, která byla pod vlivem alkoholu," dodala Šabatová s tím, že zkouška na alkohol byla s výsledkem 3,24 promile.

 

"Ženu vyšetřil přivolaný lékař, který potvrdil, že naštěstí neutrpěla žádné zranění. Ta na vysvětlenou uvedla, že si krátila cestu přes koleje a zřejmě upadla," zakončila mluvčí.

lud TN.cz