Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 14:35
brutální napadení

Ženu na Opavsku pokousal do krku velký pes, bojuje o život!

Rozzuřený pes
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

V kritickém stavu byla v úterý dopoledne převezena do nemocnice 72letá žena z Opavska, kterou napadl velký pes. Žena měla vážná poranění v oblasti krku, musela být uvedena do umělého spánku.

Záchranáři vyjížděly v úterý k vážně zraněné pacientce na Opavsku. "Po čtvrt na deset dopoledne bylo operační středisko ZZS MSK kontaktováno prostřednictvím tísňové linky s tím, že v obci Děhylov došlo k napadení a vážnému zranění psem," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Na místo vyjely nejen hlučínské pozemní posádky, ale ihned vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. První záchranáři byli u postižené během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu.

 

 

Ženu (72) napadl pes velkého plemene, který jí způsobil velmi vážná zranění. "V okamžiku příjezdu a příletu našich posádek byla postižená při vědomí, zasahující lékaři u ní však zjistili vícečetná poranění v oblasti krku, která se jevila jako život ohrožující. Týmy ZZS proto musely ženu uvést do umělého spánku, zajistit její dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, což bylo vzhledem k utrpěným poraněním velmi obtížné," dodal Humpl.

 

Záchranáři začali ženě podávat léky, infuzní roztoky a pacientku připravili k leteckému transportu do zdravotnického zařízení. Předána byla do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava, a to v kritickém stavu.

lud TN.cz
Reklama