Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 1. 2017
kuriózní případ

Zloděj ukradl tramvaj. Ujel s ní dvě zastávky a skončil v poutech

Tramvaj v Rakousku
Zdroj: Profimedia
Rakouská tramvaj

Kuriózní zásah mají za sebou policisté ve Vídni. Zloděj tam totiž ukradl tramvaj. Daleko s ní ale nedojel a pak skončil v poutech. Motiv ke krádeži tramvaje nevysvětlil, ale ukázalo se, že jde o bývalého tramvajového řidiče.

Pro řidiče tramvaje to byla obvyklá nedělní služba, ze které si jen odskočil na toaletu. Cestující na tu chvilku nechal v tramvaji a kabinu zamkl. Když se za okamžik vrátil, tramvaj nikde. Ukradl ji totiž kolemjdoucí!

 

 

Snad jediné, za co by se dal zloděj tramvaje pochválit, bylo to, že cestující nechal vystoupit. Ti si ale zřejmě ani ničeho podivného nevšimli - muž je pouze upozornil, že nadále už jde o zvláštní jízdu. A pak se s tramvají vydal do světa.

 

Daleko se nedostal. Řidič zalarmoval dopravní podnik a ten v trolejích vypnul elektřinu. Tramvaj tak neurazila ani dvě celé zastávky. Falešného řidiče dopadli policisté na místě. Důvod, proč tramvaj ukradl, jim nedokázal vysvětlit ani v pondělí.

 

 

Zato se ukázalo, že šestatřicetiletý muž je bývalým řidičem tramvaje. Policie ho propustila z předběžného zadržení a obvinila ho z krádeže veřejného vozidla.

 

I když jde o kuriózní příklad, něco podobného se před lety stalo i v Česku. A dokonce ne jednou. Hned dvakrát v Plzni ukradl tramvaj v letech 2000 a 2003 tehdy jednadvacetiletý mladík. Poprvé z vozovny, podruhé na konečné trasy. U něj bylo zřejmě motivem to, že jej dopravní podnik odmítl zaměstnat jako řidiče tramvaje.

tn.cz / gar