Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 3. 2013
potravinový skandál

Poláci omývali zkažené maso a dělali z něj "pochoutky" pro Evropu

Maso - ilustrační foto
Zdroj: Isifa / Facebook
Maso - ilustrační foto

Reportéři polské televize natočili šokující praktiky jednoho tamního zpracovatele masa. Vyšlo najevo, že masokombinát přidával do svých výrobků maso, které bylo předtím staženo z obchodů, protože už bylo zkažené.

Otřesné záběry skryté kamery polských novinářů z masokombinátu Viola šokovaly Polsko. Dávno prošlé a často shnilé masné výrobky se sem vracely z obchodů k dalšímu zpracování.
 

A nešlo o ojedinělé případy. Podle bývalého zaměstnance šlo o tuny zkaženého masa měsíčně. V některých případech se masné výrobky pouze "umyly" a šly rovnou do prodeje.
 

"Všude na tom byla taková bílá houba. A oni to celé vzali, umyli, ohřáli a vrátili zpátky. Bakterie zabili a je to jako čerstvý. A ty to ho**o pak sníš,“ vzpomíná rozhořčený zaměstnanec.
 

Zcela běžnou praxí byla i vymyšlená doba trvanlivosti.Výrobky z tohoto závodu se vyvážely do několika států Evropské Unie.
 

Okamžitě po odvysílání reportáže polské úřady provoz v masokombinátu zastavily a informovaly partnery v Německu, Velké Británii, Irsku a Litvě. Vedení podniku jakákoli pochybení odmítá, inspektoři ale mají jasno: jde o trestný čin a podvod.
 


Další skandál znovu připomněl řadu kauz se závadnými potravinami z Polska. V živé paměti máme třeba technickou sůl namísto potravinářské, nebezpečnou vaječnou moučku či jed na krysy v sušenkách.
 

vrl/TV Nova TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.3. | 22:00 serval39
3
bohužel si za to spotřebitelé můžou sami, ČR je zářný příklad, lidi si kupují ...
10.3. | 13:56 Jaroslav Bazalka
0
Myslíš že Obzinka ty sračky žrala? A proč by dělala v TV tam je jiné papu,,DD
10.3. | 22:26 karel sodoma
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pravda je ,ze se nevyplati kupovat vzdy to nejlevnejsi.Že je nejhorsi je nasnadě a svym zpusobem je ale i nejdrazsi...
10.3. | 13:56 Jaroslav Bazalka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Myslíš že Obzinka ty sračky žrala? A proč by dělala v TV tam je jiné papu,,DD
9.3. | 22:00 serval39
3
Náhlasit nevhodný komentář
bohužel si za to spotřebitelé můžou sami, ČR je zářný příklad, lidi si kupují to nejlevnější, šunka za 10 Kč/10dkg, párky za 40 Kč/kg... a pak se diví...
9.3. | 21:11 nichts obernichts
1
Náhlasit nevhodný komentář
Sikovni Polaci, vzdyt spouste z nich umi vydelat i na pohrbu sve vlastni babicky ...
9.3. | 20:47 Jiri Voves
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli pak ještě žije ten strejda,co přesvědčoval v pořadu Obzinové,že Polské uzeniny jsou nejkvalitnější (ještě mu pomáhal nějaký polský vedoucí potravin )!No a teď to teprve vypukne,na západ od nich nic z Polských uzenin nikdo nekoupí a tak vše vyvezou k nám :-)