Televize udělala pokus, jak se lidé zachovají, když uvidí v obchodním centru ztracené děti. K jejímu zděšení jim chtěla pomoci jen jedna paní, 616 lidí holčičky ignorovalo.
Maminka zapůjčila své dcery Mayu (5) a Umu (7) k pokusu, jehož výsledek vyděsil celou Británii. Holčičky dělaly, že se v sobotu ráno ztratily v obchodním centru v Londýně, hledaly pomoc a skrytá kamera natáčela reakce lidí.
Uma při tom k sobě tiskla oblíbenou hračku a Maya smutně seděla na bobku. Ke zděšení výzkumníků i maminky dětí Reshmy během jedné hodiny kolem dívek prošlo bez povšimnutí 616 lidí, jen jedna jediná postarší paní se u nich zastavila a zeptala se, jestli něco nepotřebují.
"Ty malé tam stály moc dlouho samy. Nejdřív jsem se jich bála zeptat, ale řekla jsem si, že musím," uvedla paní Pearl Pitcherová, která jako jediná holčičkám nabídla pomoc.
Výsledek pokusu šokoval veřejnost a odborníci si ho vysvětlují částečně uspěchaností doby a částečně strachem, zejména mužů, že by si jejich iniciativu mohl někdo špatně vysvětlit...
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz