Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Voda z polí zaplavuje domy
aktualizováno 13.06.
Záplavy z polí

Na Jihlavsku vyplavuje obyvatele voda z polí. Viní z toho kukuřici

S bleskovými záplavami se opakovaně v těchto dnech potýkají na Jihlavsku. Většinou za ně může, po silných bouřkách a přívalových deštích, voda z polí, na nichž jsou vysázeny plodiny, hlavně kukuřice, které extrémní srážky nedokážou zadržet.

200 psů ve sklepě rodinného domu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku - 7
aktualizováno 12.06.
rozhodnutí soudu

Chovatelé vyvázli s podmínkou! Ve sklepě drželi ve výkalech 200 psů

U Okresního soudu v Pelhřimově se rozhodovalo v případu týrání psů v obří množírně v Kamenici nad Lipou. V rodinném domě tam dvojice seniorů chovala v naprosto otřesných podmínkách více než 200 psů. Dostali za to nakonec podmínku a mnohaletý zákaz dalšího chovu.

Blesková povodeň v Brtnici na Jihlavsku
aktualizováno 06.06.
Záplavy na Jihlavsku

Voda strhla silnici, ničila i domy. Škody za povodeň jsou milionové

V Brtnici na Jihlavsku, kterou vyplavily víkendové bleskové povodně, začali sčítat škody. Vedení města i likvidátor pojišťovny, který na místo ve středu přijel, odhadují, že jen na obecním majetku půjdou do desítek milionů korun. Další nejméně milionové škody mají na svých majetcích přímo vyplavení lidé.

Obchodní sdělení

LEGENDY 2018 S HLAVNÍM TÉMATEM 100 LET ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstupuje do svého 5. jubilejního ročníku.

Policejní zásah v Jihlavě - 2
04.06.
Policisté se samopaly

Manévry v Jihlavě: Právníkovi hrozí bombou! Už na něj stříleli

Páteční policejní zátahy v Jihlavě, kde zakuklenci se samopaly kvůli bezpečnosti uzavřeli několik ulic, se měly týkat vyhrožování jednomu z místních advokátů. Navíc podle informací televize Nova nejde v jeho případě o první výhrůžku. Na okno jeho kanceláře už někdo střílel.

Muž zabil své dva bratry
aktualizováno 03.06.
rozhodnutí soudu

Zavraždil mladší bratry, bodl 100x! Útočník z Počátek sedět nepůjde

Dvojnásobný vrah Pavel T. z obce Počátky na Pelhřimovsku se definitivně vyhne mnohaletému vězení. Krajský soud mu nařídil ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu. Muž loni v říjnu zavraždil své dva bratry a dalšího těžce zranil. Podle znalců byl nepříčetný a trpí paranoidní schizofrenií.

Nehoda u obce Štoky
01.06.
Vyřešil to po svém

Řidič urval nápravu a výfuk. Vrak nechal stát a šel si koupit pivo

Hasiči a policisté zasahovali ve čtvrtek dopoledne na silnici II. třídy 348 u obce Štoky. Jednačtyřicetiletý řidič vyletěl ze silnice a o svah urval zadní nápravu auta. Po nehodě nechal stát vrak citroenu napříč silnicí a šel si do nejbližší prodejny koupit pivo. Policistům, kterým nadýchal přes 1,5 promile, nakonec přiznal, že alkohol proléval hrdlem už večer před nehodou.

Policejní zásah v Jihlavě - 2
01.06.
zavírali ulice

Centrum Jihlavy obsadili zakuklení policisté. Šlo o ohrožení životů

Centrum Jihlavy obsadili v pátek dopoledne zakuklení policisté. Zasahovali celkem na dvou místech, z jakého důvodu, nechtěla policie komentovat.

Policie měří rychlost - 8
01.06.
opravovaný úsek

Další bič na řidiče: Na D1 přibyly kamery, hrozí tisícové pokuty

Další bič na řidiče, kteří jezdí rychleji, než mají. Ode dneška se naostro měří rychlost na dalším opravovaném úseku dálnice D1, a to u Jihlavy. Jedná se o první kamery, které na své náklady pořídil někdo jiný než správce komunikace - tedy Ředitelství silnic a dálnic. Kamery provozuje jihlavský magistrát a musel kvůli tomu přijmout nové úředníky.

Nehoda sexuologa Weisse
29.05.
smrtelná nehoda

Sexuolog Weiss znovu u soudu: Pozůstalí po něm chtějí 20 milionů

U okresního soudu v Pelhřimově se dnes opět začala projednávat tragická nehoda, kterou způsobil známý sexuolog Petr Weiss. Předloni na podzim naboural ve vysoké rychlosti protijedoucí auto, v jehož troskách zemřeli dva lidé.

Zeman na člunu - 6
aktualizováno 25.05.
Tradiční dovolená

Zemanova jachta nevypluje! Letos se prezident na Vysočinu nechystá

Už za měsíc by měl prezident Miloš Zeman zahájit svou tradiční dovolenou. Jezdil vždy na svou chalupu v Novém Veselí na Žďársku. Letos ale zatím není vůbec jisté, jestli své volno stráví na Vysočině. Dokonce neplánuje ani návštěvu kraje, která každý rok jeho dovolené předchází.