Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ledovec na Jihlavsku
14.02.
rarita na jihlavsku

Úchvatná podívaná: Z trubky stříká voda, tvoří ledový skvost

Takhle umí čarovat jen příroda. V Lovětíně na Jihlavsku vzniká v těchto dnech obří ledový monument. Místní jsou na něj pyšní, i když zároveň vědí, že jim kvůli počasí brzy roztaje.

Pětimetrová tlačenka
aktualizováno 13.02.
náročná příprava

Tlačenka měří neskutečných pět metrů! Víme, co všechno v ní je

Obří pětimetrovou tlačenku v úterý měli v rámci masopustního veselí na náměstí v Pelhřimově. Vážila neskutečných 50 kilogramů a vyrobit ji není nic jednoduchého.

Mladík v Jihlavě ubodal matku i bratra! Masakr předem plánoval
13.02.
vyslechl si trest

Marek po hádce ubodal mámu. Pak podřezal i postiženého bratra

Případ dvojnásobné vraždy v Jihlavě je definitivně uzavřen. V říjnu 2016 tam 26letý muž ubodal svou matku a postiženého bratra. Vrchní soud mu v odvolacím řízení uložil 18letý trest. Žalobce ale navrhoval trest vyšší a dovolání k Nejvyššímu soudu. To ale nejvyšší státní zástupce zamítl.

Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Žena z Jihlavy napadla městské strážníky
12.02.
Byla i opilá

VIDEO: Zdrogovaná žena se vrhla na hosty restaurace i strážníky!

Žena napadla městské strážníky, kteří byli přivoláni kvůli jejím výtržnostem do jihlavské restaurace. Její útoky natočili někteří hosté. Nakonec skončila na záchytné stanici, podle policie byla opilá a pod vlivem drog.

Zkouška
12.02.
úžasný úspěch

Nejlepší angličtinář světa je Matěj z Humpolce! Porazil 18 tisíc lidí

Bezmála 18 tisíc studentů porazil díky svým znalostem angličtiny Matěj Doležálek z gymnázia v Humpolci. V mezinárodní soutěži Best in English obsadil první místo na světě.

Požár velkokapacitního seníku
aktualizováno 10.02.
Škoda přes 2 miliony

Velký požár seníku! Stovky tun sena a slámy hasilo 7 jednotek

Sedm jednotek hasičů bojovalo od sobotního rána s velkým požárem vysokokapacitního seníku v obci Řečice na Žďársku. Zásah byl pro hasiče komplikovaný a na místě budou muset zůstat až do večera. Škoda se vyšplhá přes dva miliony.

Sběrateli ukradli vzácný historický motocykl
aktualizováno 07.02.
Šli na jistotu

Sběrateli z Pelhřimovska ukradli veterána. Motorku za půl milionu

Neobvyklou krádež vyšetřují policisté na Pelhřimovsku. Ve Vilémově zloději jednomu soukromému sběrateli ukradli vzácný historický motocykl v hodnotě téměř půl miliónu korun.

Mládě nyaly nížinné
06.02.
VIDEO

Jihlavská ZOO hlásí přírůstek. Sameček antilopy dělá první kroky

V jihlavské zoologické zahradě mají nový přírůstek. Před pár dny se tam narodilo mládě nyaly nížinné, což je jihoafrická antilopa, která má ráda teplo a naše mrazy jí moc nesvědčí. Přesto se má docela k světu a natočit ho chtělo i trochu odvahy.

Týraní psi - 9
aktualizováno 02.02.
týrání zvířat

Shnilé zuby, slepota! 212 týraných psů skončilo v útulku. Pomůžete?

Přes dvě stovky psů, kteří žili v otřesných podmínkách v domě v Kamenici nad Lipou, skončily v útulcích. Tam se o ně budou starat tak dlouho, dokud jim zdravotní stav neumožní, aby se jich někdo ujal.

Mladík napadl řidiče autobusu
aktualizováno 26.01.
byl namol

Opilý 15letý mladík se porval s řidičem autobusu. Hrozí mu vězení

Policisté na Třebíčsku musejí řešit neobvyklý případ napadení. Na autobusovém nádraží v Moravských Budějovicích opilý 15letý chlapec napadl řidiče linkového autobusu, který ho upozornil na nevhodné chování. Chlapce teď čekají oplétačky s policií a jeho rodiče rozhovor se sociálkou.