Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pes a Vánoce
včera 05:55
Pes není dárek

Psi po Vánocích končí na ulici. V Německu mají skvělé řešení!

Pes jako vánoční překvapení není kolikrát úplně nejšťastnější rozhodnutí. Útulky každoročně řeší případy, kdy zvíře po svátcích své nové majitele omrzí a následně končí na ulici. Německé útulky chtějí tomuto jevu zabránit, zakazují adopce zvířat před Vánoci.

Do Safari Parku Dvůr Králové přibyli během dvou dnů hned dva nosorožci
aktualizováno 12.12.
Nosorožčí Vánoce

Zoo ve Dvoře Králové slaví! Mají tam nové nosorožce. GALERIE

Na návštěvníky královédvorské zoo čekají hned dva nosorožčí přírůstky! Teprve před dvěma dny se tam narodilo mládě ohroženého nosorožce černého. Aby toho nebylo málo, přicestovala do zoologické zahrady i samice nosorožce bílého - Jabulina.

Na pláži uvízlo a zahynulo 145 kytovců
aktualizováno 26.11.
nový zéland

Smutný nález! Moře vyplavilo 145 kytovců, museli je všechny utratit

Smutná podívaná se naskytla turistovi na Novém Zélandu, který na pláži objevil 145 kulohlavců, kteří uvízli na souši. Záchranáři nedokázali žádného z kytovců zachránit, polovinu z nich dokonce museli utratit.

Prásk.tv píše:

Pes
čtěte o tématu zvířata na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Film Lví král po 25 letech - srovnání
aktualizováno 23.11.
Oblíbený film

VIDEO: Lví král se vrací po 25 letech. Porovnejte si obě verze

Disney v létě 2019 uvede nové zpracování Lvího krále. Ačkoliv předělávky filmů nejsou vždy vydařené a zřídka se vyrovnají původní verzi, tento film vyvolává u fanoušků Lvího krále velké naděje.

Cirkusy společně: Nic neskrýváme
aktualizováno 21.11.
videoreportáž

Takhle vypadá zákulisí drezúry! Žádné týrání, předvedli cirkusáci

Nic neskrýváme! To je motto akce, kterou ve středu uspořádaly české cirkusy. Dopoledne se na dvě hodiny otevřely veřejnosti, aby ukázaly, v jakých podmínkách tu zvířata žijí a jak se s nimi zachází. Iniciátoři akce Cirkusy společně tím chtějí čelit výrokům aktivistů, kteří je obviňují z týrání.

Blondýna masakruje zvířata. Svými úlovky se chlubí na instagramu
29.10.
krutý koníček

Blondýna střílí zvířata. Svými úlovky se chlubí na instagramu

Třiatřicetiletá televizní moderátorka Larysa Switlyková vyvolala po světě obrovské pohoršení, když na svém profilu na Instagramu zveřejnila fotky, na kterých pózuje s mrtvolami ulovených zvířat. Mnoho z uživatelů sítě označilo její jednání za ohavné.

Cirkus - 2
25.10.
Zákaz zvířat v cirkusech

"Zvířata z klece jsou na ni zvyklá," tvrdí cirkusáci. O novele netušili

Ministerstvo zemědělství plánuje novelu zákona, která by zakázala vystupování zvířat v cirkusech. Podle principálů je ale nikdo nepřizval k diskuzi a žádný zástupce cirkusů není ani ve zřízené expertní skupině. Novela je navíc podle nich založena na lžích aktivistů.

Pejskům z plzeňské množírny se daří mnohem lépe
aktualizováno 24.10.
vyšetřování pokračuje

Stovka pejsků zachráněných z množírny u Plzně. Takhle teď žijí

Více než stovka pejsků, které na Plzeňsku chovala žena v úděsných podmínkách, se rychle vzpamatovává. Jejich stav se podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se od července výrazně zlepšil. Případem se nadále zabývá policie, majitelka množírny ale obviněná stále nebyla.

Cirkus - 1
19.10.
konec týrání

Cirkusy úplně bez zvířat! Ministerstvo chce zakázat drezuru

Ministerstvo zemědělství plánuje zakázat novelou zákona vystupování zvířat v cirkusech. Některé druhy zvířat nesmí v cirkusech vystupovat už nyní, tento zákaz chce ale ministerstvo rozšířit. "Ministerstvo zemědělství v rámci novely zákona na ochranu zvířat proti týrání navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech," uvedl mluvčí Ladislav Bílý.

Cirkus
19.10.
anketa

Zákaz zvířat v cirkusech začalo řešit už i ministerstvo! HLASUJTE!

Bouřlivé diskuze rozpoutala anketa na webových stránkách ministerstva životního prostředí. Lidé v ní mohou hlasovat, zda by mělo být zakázáno vystupování volně žijících druhů zvířat v cirkusech.