Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Příchod jara
včera 18:20
konec zimy?

Je už jaro skutečně tady? Příroda má jasno a nevypadá to dobře

Teploty a sluníčko v posledních dnech nápadně připomínaly jaro. Jenže zatímco lidé už pomalu schovávají zimní kabáty do skříně, příroda je opatrnější. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by jaro bylo definitivně tady.

Děti a reportérka okolo mrtvého zvířete
14.02.
týrání psů

Krutá zábava dětí v Trebišově, utýraná zvířata se válí v okolí

Děti na slovenských vesnicích mají velmi krutou zábavu. Už loni tam reportéři nalezli mrtvé psi, které měly děti pro legraci ubít a brutálně týrat. Situace se ale podle všeho nezlepšila a problém s týráním psů přetrvává.

Týraná zvířata na statku
aktualizováno 14.02.
vyšetřování policie

Strašlivá muka! Zvířata měla uhynout kvůli hladu a žízni

Veterinární správa z Hradce Králové už má výsledky pitvy prasat, která umírala v zemědělském družstvu v Dolní Kalné na Trutnovsku. Nejen prasata, ale také krávy nebo kozu tam podle policie nechala zemřít hlady a žízní jejich majitelka.

Prásk.tv píše:

Pituco - 1
čtěte o tématu zvířata na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Gorily v pražské zoo
12.02.
zpestření prostředí

Zvířata v zoo se nesmí nudit! Staví sněhuláky, hrajou si na popelky

Zoologické zahrady neustále hledají nové způsoby, jak zvířatům zpestřit prostředí. Jde o tzv. obohacování života zvířat. Jak probíhá například v pražské zoo?

Týraný pes
aktualizováno 12.02.
množírny a týrání

Přísné tresty za týrání psů a množírny? Poslanci se shodli

Až osmileté vězení za týrání zvířat nebo provozování množíren či zákaz chovu zvířat má přinést poslanecká novela, kterou dnes Sněmovna v prvním kole podpořila. Zejména zástupci ANO a ODS doporučovali normu zpřesnit a některé sankce zmírnit s ohledem na tresty za jiné závažné zločiny. Novelou se budou zabývat ústavně právní a zemědělský výbor dolní komory, dostaly na to téměř tři měsíce místo obvyklých dvou.

Lední medvěd
aktualizováno 10.02.
VIDEO MEDVĚDÍ INVAZE

Lední medvědi obsadili ruskou vojenskou základnu i školku!

Výjimečný stav musely v sobotu vyhlásit ruské úřady na souostroví Nová země. Důvodem jsou lední medvědi, kteří se začali stahovat k lidským obydlím. Jedna z osad hlásí až padesát dva těchto zvířat. Jejich odstřel je ale zakázaný, patří totiž mezi ohrožené druhy.

Množírna psů na Slovensku
aktualizováno 09.02.
Obchod se zvířaty

Muž se ženou prodávali psy z množírny. Štěňata končila v Itálii

Další případ nelegálního obchodu se štěňaty se objevil na Slovensku. Policisté tam zatkli dvojici, která měla nelegálně prodávat štěňátka s falešnými doklady původu do Itálie. Informovala o tom mluvčí slovenské policie Denisa Baloghová.

Dvouhlavá želva
aktualizováno 06.02.
HŘÍČKA PŘÍRODY

Smutná zpráva z Hradce Králové: Unikátní dvouhlavá želva uhynula

Středoevropský unikát - dvouhlavá želva, která se narodila v roce 2017 chovateli v Hradci Králové, uhynula. Ačkoli přijímala potravu, nerostla a pomalu chřadla.

Výtvory z pneumatik - 9
aktualizováno 05.02.
originální nápad

Mladík vyrábí krásné pelíšky pro zvířata, používá unikátní materiál

Mladý Brazilec Amarildo Silva přišel na skvělý způsob výroby psích pelíšků. Dělá je z vyřazených pneumatik a výsledek opravdu stojí za to.

Kožešinové farmy - 6
02.02.
zásah státu

Konec kožešinových farem! Takhle skončily tisíce zvířat z chovů

Kožešinovým farmám v Česku odzvonilo - od února platí zákaz chovu zvířat na kožešiny. Zatímco ochránci zvířat slaví, kožešinové farmy považují zásah státu za podpásovku. Jaký osud potkal zvířata, která už nemohou být chována kvůli svému kožíšku?