Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útěk lva a dvou tygrů na Hradecku
aktualizováno 17.07.
netradiční zásah

Šelmy z výběhu mohl někdo pustit! Policie řeší také nedbalost

Nedbalost nebo úmysl, tak vyšetřuje policie případ otevřeného výběhu ve Štítu na Královéhradecku, odkud včera utekli dva tygři a jeden lev. Podle veterinární správy převoz zvířat z Německa neměl chovatel řádně nahlášený a navíc podmínky, ve kterých teď žijí, nejsou prý dostatečné.

Děti kreslí na živého poníka - 1
aktualizováno 17.07.
Rodinný festival

Lidi rozčílilo kreslení po ponících. Už se ví, kdo to dětem dovolil

Westernové městečko Šiklův mlýn se omluvilo za to, že v sobotu nechalo děti malovat barvami na dva poníky. Šlo prý o spontánní rozhodnutí brigádnic, které už vedení vyhodilo. Veterinář potvrdil, že jsou zvířata v pořádku.

Pes v autě
16.07.
Dovolená s mazlíčky

Pozor na cestování se zvířaty! Tohle všechno musí splňovat

V době dovolené nemusíte rozhodně nechávat svého domácího mazlíčka doma. Ať už s ním pojedete do zahraničí autem, nebo poletíte, vždy byste měli znát pravidla přepravy zvířat. Mezi ty základní patří pas a očkování proti vzteklině.

Prásk.tv píše:

Žabky - 1
čtěte o tématu zvířata na Prásk.tv
Zákaz prodeje zvířat dětem
aktualizováno 08.07.
anketa kontroverzní nařízení

Děti si nesmí kupovat ani rybičky! Zákon trápí rodiče a děsí prodejce

Chovatelé domácích mazlíčků si stěžují na zákon, který zakazuje dětem kupovat živá zvířata. Někteří prodejci mají takový strach z pokuty, že dětem, které jsou mladší patnácti let, odmítají prodat třeba i cvrčky.

Týraný býk
aktualizováno 04.07.
týrání zvířat

Veterináři jsou zděšení! Býky našli po krk v trusu, objevili i mrtvoly

Otřesný pohled se nabídl veterinářům, kteří v uplynulých dnech kontrolovali chovatele skotu v Kozlovicích na Frýdecko-Místecku. Celkem sedm býků našli uvězněných v hluboké vrstvě trusu, která jim znemožňovala jakýkoliv pohyb. Dvě zvířata objevili mrtvá. Případ dostala do rukou policie.

Přemnožené kočky
28.06.
náročný boj

Města čelí přemnoženým kočkám! Někde už přispívají na kastraci

V několika městech, zejména pak v jihočeském Táboře, řeší úřady problém s přemnoženými kočkami. Zejména v tomto období se množí rychle a jejich odchyt a následná kastrace jsou velmi obtížné.

Koně v Jihlavě
27.06.
opakovaný případ

Netradiční komplikace v dopravě: Ulicemi Jihlavy se proháněli koně

Chovateli na Jihlavsku uteklo z ohrady stádo koní. Zvířata se pak proháněla ulicemi Jihlavy a chytali je jak jejich majitelé, tak i strážníci. Koňům ani lidem se naštěstí nic nestalo. Podobná situace se navíc stala již před dvěma lety.

E-shop ASOSu
aktualizováno 23.06.
Konec!

Oblíbený obchod s oblečením přestává prodávat zvířecí výrobky!

Britský e-shop ASOS přestává prodávat jakékoliv produkty, jejichž materiály pocházejí ze zvířat. Na webu už tak nenajdete kašmírové svetry ani halenky z přírodního hedvábí. Změna se má týkat i mohéru nebo peří, uvedlo na svém webu BBC.

VÍKEND: Zvířecí terapeuti
06.06.

VÍKEND: Zvířecí terapeuti

Dokážou nás zbavit stresu, rozpohybovat ztuhlé tělo nebo rozptýlit naši samotu. Často dovedou pomáhat i v situacích, na které je běžná léčba krátká. Zní to dost tajemně, a tak raději prozradím, že je řeč o zvířecích terapeutech.

Smutný pes
02.06.
Kontroly veterinářů

Stovky chovatelů trápily zvířata! K policii se dostaly jen čtyři případy

Veterináři loni provedli tisíce kontrol, pochybení zjistili u stovek chovatelů nebo zařízení, která mají o zvířata pečovat. Nejčastějším problémem byly špatné podmínky, nedostatek krmiva nebo nezajištění povinných prohlídek a očkování.