Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ivan Bartoš
aktualizováno 16.02.
Volební model

Piráti by ve volbách skončili druzí! ANO posiluje, SPD se propadla

Ani únor nepřinesl velké změnu ve volebním chování. Pokud by se konaly volby do Sněmovny, zvítězilo by hnutí ANO s 32,5 procenty. S odstupem by na druhém místě skončili Piráti, následovaní ODS, SPD a KSČM. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 27.12.
Sváteční pauza

Klid před bouří. Strany taktizují před dalším jednáním o vládě

Ticho před bouří. Tak by se dal popsat týden mezi Vánocemi a Silvestrem v české politice. Strany a hnutí sbírají sílu a zvažují taktiku pro další kola vyjednávání o budoucnosti vlády. Klíčový bude první lednový týden a kartami by podle politologů mohlo zamíchat i první kolo volby prezidenta.

Poslanecká sněmovna
09.12.
Co nás čeká

Peníze učitelům, konec svátků bez nákupů. Co se ještě změní?

I když Andrej Babiš zatím jen těžko hledá podporu pro svoji vládu, neznamená to, že by jeho hnutí stálo úplně stranou od zbytku parlamentních stran. Naopak existuje spousta témat, na nichž se politici shodnou napříč politickým spektrem.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Volby
aktualizováno 28.11.
Úspěšné strany

Peníze za volby dostane od státu 10 stran. Rozdělí si půl miliardy

Deset stran a hnutí, které si letos nejlépe vedly ve volbách do Sněmovny, by mělo od státu dostat zhruba 482 milionů korun na úhradu volebních nákladů. Vyplývá to z usnesení, které dnes schválila Sněmovna na návrh svého mandátového a imunitního výboru.

Tomio Okamura
16.11.
Politické strany

Do politiky po volbách míří stovky Čechů. Nejvíc táhnou Piráti a SPD

Do politických stran a hnutí po volbách míří stovky nových členů. Nejvíce lidí se hlásí k Pirátům a pak k SPD Tomia Okamury. O vstup do hnutí ANO projevila zájem zatím asi stovka lidí a lidovcům dokonce straníci ubývají. Novým uskupením ve Sněmovně kromě lidí přibyly i finanční prostředky.

Volby - Sněmovna
aktualizováno 30.10.
přehled postoje lidí

Děsivé výsledky průzkumu: Strany jsou zkorumpované a jsme jim fuk!

Naprostá většina Čechů se staví vůči politickým stranám kriticky. Přibližně tři čtvrtiny dotázaných lidí souhlasí s tím, že se o ně politické strany zajímají pouze v době voleb. A podobně smýšlejí i v otázkách korupce a provázanosti stran.

Miloš Zeman
30.10.
Prezidentské volby

Kdo se utká se Zemanem? Velké strany nemají vlastní kandidáty!

Zřejmě žádná z větších politických stran nevyšle do boje o prezidentské křeslo vlastního kandidáta. Z parlamentních stran zvažuje nominaci jen SPD a ODS. Do odevzdání kandidátních listin přitom zbývá už jen něco přes týden.

Tisková konference ANO - 3
29.10.
povolební vyjednávání

Babiš chce důvěru pro svou menšinovou vládu do Vánoc

Předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš považuje za zbytečné v tuto chvíli jednat o koaliční vládě. Babiš ani týden po sněmovních volbách, které ANO drtivě vyhrálo, nenašel potenciálního koaličního partnera a chce zkusit sestavit menšinovou vládu z ministrů ANO a nestranických odborníků.

Volby - Sněmovna
aktualizováno 26.10.
Volby 2017

Politika táhne! Stranám se hlásí noví členové. Příliv hlásí i poražení

Volby přinesly také velké změny u samotných politických stran. Ty, které získaly od voličů nejvíce hlasů, teď zaznamenaly velký příliv nových členů.

Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček
aktualizováno 25.10.
Prezidentské volby

Kubera vzdal boj o Hrad. Politické strany tají, koho ve volbě podpoří

Téměř všechny politické strany před volbami avizovaly, že se po nich rozhodnou, jak se postaví k volbě prezidenta. Zatím na to ale prý neměly čas.