Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby - kandidáti
aktualizováno 08.09.
Volby do Sněmovny

Podívejte se, kdo ze sousedů kandiduje ve volbách. MAPA

Chcete vědět, jestli se o poslanecký mandát uchází někdo z vašich sousedů? Už nemusíte procházet jednu po jedné všechny kandidátní listiny ve vašem kraji, mladý politolog z Masarykovy univerzity totiž vytvořil unikátní mapu, kde se vše dozvíte rychle a přehledně.

Babiš, Kalousek, Sobotka, Fiala
06.09.
Předvolební sliby

Vyšší platy, nižší daně. Strany před volbami "šermují" stamiliardami

Parlamentní volby se blíží mílovými kroky a čeští politici se snaží přetáhnout voliče na svou stranu i velkými předvolebními sliby. Nechybí nižší daně nebo vyšší platy. Pokud by se sliby změnily v realitu, stálo by to stovky miliard korun.

Numeroložka o číslech stran
05.09.
Jaké mají šance?

Strany dostaly čísla do voleb. Numeroložka už ví, kdo vyhraje!

Státní volební komise dnes vylosovala volební čísla pro 31 stran a hnutí, které své kandidáty vyšlou do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. Jaké šance mají strany na zvolení podle těchto čísel? Ptali jsme se numeroložky.

Obchodní sdělení

Banka garantuje výhodnější půjčku!

Sberbank CZ snížila RPSN FÉR půjčky na 4,99 % a garantuje výhodnější sazbu celou dobu splácení.

Andrej Babiš - 7
28.07.
Volby se blíží

Nejvíc peněz firmy posílají ODS a ANO, komunisté ostrouhali

Podzimní parlamentní volby se blíží a některým politickým stranám tak přicházejí peněžní dary od firem a podnikatelů. Nejlépe jsou na tom v tomto ohledu občanští demokraté a Babišovo hnutí ANO.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 19.07.
Spolupráce KDU-ČSL a STAN

Část lidovců nechce Starosty ani na kandidátkách. Uberou jim hlasy

Lidovci půjdou do říjnových voleb jako samostatná strana. V úterý večer o tom rozhodlo vedení KDU-ČSL i celostátní výbor. Znamená to, že se ruší koalice se Starosty, kteří ale na kandidátkách lidovců zůstanou. Právě toho se však někteří lidovci obávají.

ODS v Praze oslavuje První máj - 2
aktualizováno 01.05.
Státní svátek

Oslavy prvního máje: Politici svátek využili k volební kampani

Zatímco běžní Češi si užívají volný den a hezké počasí, politici nezahálejí a státní svátek využívají k agitaci před blížícími se parlamentními volbami. Mítinky uspořádali komunisté, sociální i občanští demokraté a také ANO Andreje Babiše

Babiš, Kalousek, Sobotka, Fiala
24.04.
předvolební sliby

Nový stadion i tarify za stovku! Na tohle lákají politici před volbami!

Politické strany pomalu ale jistě rozjíždějí volební kampaň. A sociální sítě se jen hemží předvolebními sliby. Jedni chtějí postavit nový hokejový stadion, další prosazují pohádkově vysoké mzdy, jiní zase usilují o vystoupení z Velrybářské komise. Čí sliby jsou nejbizarnější?

Vyděšená žena s mobilem
aktualizováno 03.03.
20 dní místo 60

Zákon o levných mobilních datech poslanci proberou zrychleně

Politické strany se dnes dohodly na zkráceném projednání návrhu novely telekomunikačního zákona. Ta má posílit práva spotřebitelů a zajistit plynulý přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Norma by také měla zlevnit mobilní služby.

Jágr v reklamě pro Babiše
03.02.
předvolební kampaň

Volby se blíží. Strany nabírají zahraniční agenty a celebrity

Do říjnových voleb zbývá ještě více než půl roku. Už teď je ale jasné, že to bude tvrdý boj. A žádná ze stran ho nechce podcenit. Ukazují to třeba stále ostřejší události posledních dní, hlavně mezi hnutím ANO a ČSSD. Strany se ale věnují i přípravě svých kampaní a často si přitom berou na pomoc zahraniční agentury, nebo známé tváře.

Oznámkujte ministry
aktualizováno 29.12.
Volební sjezdy

Vládní strany čeká rok pravdy: Kdo je povede do voleb?

Předsedy vládních stran čeká rok pravdy. Ještě před volbami do sněmovny budou muset obhajovat svoje postavení Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš i Pavel Bělobrádek. Volební sjezdy a sněmy má jak ČSSD, tak Hnutí ANO i KDU-ČSL.