Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tomio Okamura
16.11.
Politické strany

Do politiky po volbách míří stovky Čechů. Nejvíc táhnou Piráti a SPD

Do politických stran a hnutí po volbách míří stovky nových členů. Nejvíce lidí se hlásí k Pirátům a pak k SPD Tomia Okamury. O vstup do hnutí ANO projevila zájem zatím asi stovka lidí a lidovcům dokonce straníci ubývají. Novým uskupením ve Sněmovně kromě lidí přibyly i finanční prostředky.

Volby - Sněmovna
aktualizováno 30.10.
přehled postoje lidí

Děsivé výsledky průzkumu: Strany jsou zkorumpované a jsme jim fuk!

Naprostá většina Čechů se staví vůči politickým stranám kriticky. Přibližně tři čtvrtiny dotázaných lidí souhlasí s tím, že se o ně politické strany zajímají pouze v době voleb. A podobně smýšlejí i v otázkách korupce a provázanosti stran.

Miloš Zeman
30.10.
Prezidentské volby

Kdo se utká se Zemanem? Velké strany nemají vlastní kandidáty!

Zřejmě žádná z větších politických stran nevyšle do boje o prezidentské křeslo vlastního kandidáta. Z parlamentních stran zvažuje nominaci jen SPD a ODS. Do odevzdání kandidátních listin přitom zbývá už jen něco přes týden.

Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Tisková konference ANO - 3
29.10.
povolební vyjednávání

Babiš chce důvěru pro svou menšinovou vládu do Vánoc

Předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš považuje za zbytečné v tuto chvíli jednat o koaliční vládě. Babiš ani týden po sněmovních volbách, které ANO drtivě vyhrálo, nenašel potenciálního koaličního partnera a chce zkusit sestavit menšinovou vládu z ministrů ANO a nestranických odborníků.

Volby - Sněmovna
aktualizováno 26.10.
Volby 2017

Politika táhne! Stranám se hlásí noví členové. Příliv hlásí i poražení

Volby přinesly také velké změny u samotných politických stran. Ty, které získaly od voličů nejvíce hlasů, teď zaznamenaly velký příliv nových členů.

Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček
aktualizováno 25.10.
Prezidentské volby

Kubera vzdal boj o Hrad. Politické strany tají, koho ve volbě podpoří

Téměř všechny politické strany před volbami avizovaly, že se po nich rozhodnou, jak se postaví k volbě prezidenta. Zatím na to ale prý neměly čas.

Tisková konference ANO - 11
22.10.
Volební veselí

Oslavy voleb: Víno teklo proudem, politici ukázali své taneční kreace!

Sobota byla také dnem velkých volebních oslav. Tedy alespoň u některých politických stran. Podívejte se, jak to po skončení voleb vypadalo ve štábu hnutí ANO i dalších politických stran.

Volební štáb ANO - 9
aktualizováno 22.10.
Možné koalice

Vláda bez Babiše nevznikne, s ním možná také ne! SEDM SCÉNÁŘŮ

Hnutí ANO už jako jasný vítěz voleb začalo vyjednávat o nové vládní koalici. Tu ale nebude lehké vytvořit - pokud by všechny strany dodržely, co tvrdily ve volební kampani, nemohlo by ANO spolupracovat s nikým.

Volební štáb ANO - 9
aktualizováno 21.10.
Možné scénáře

Vládu bude sestavovat Babiš! S kým může vytvořit koalici?

Volby drtivě vyhrálo hnutí ANO, a vládu tak nejspíše sestaví Andrej Babiš. Ten už dříve prohlásil, že by chtěl v koalici co nejméně členů. Některé strany ale spolupráci s ANO dopředu odmítly, a tak Babišovi příliš možností nezbývá.

Montážní linka - ilustrační foto
20.10.
Programové priority

Které vědní obory a jaký průmysl podpoří? Toto strany slíbily

Chceme podporovat firmy, které vyrábějí produkty s přidanou hodnotou a přinášejí inovace, naopak pro sklady a montovny podporu ukončíme, slibuje před volbami většina stran. Redakce TN.cz srovnala jejich programové priority v oblasti vědy a průmyslu.