Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spalničky
17.02.
Spalničky v Evropě

Epidemie spalniček má jednoho viníka. Stopy vedou do Ruska

Za epidemii spalniček, která v posledních dnech sužuje Evropu, můžou podle odborníků z americké Asociace veřejného zdraví dezinformace o škodlivosti očkování, kolující už několik let po internetu. Jejich původ je podle odborníků v Rusku. Ač se zdálo, že se nemoc podařilo v Evropě vymýtit, nyní je nárůst počtu nakažených touto vysoce infekční chorobou enormní.

Angela Merkelová
aktualizováno 16.02.
dohoda s Ruskem

Konec smlouvy o likvidaci raket? Merkelová chce zahájit diskuzi

Vypovězení smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu (INF) kvůli jejímu porušování Ruskem je pro Evropu velmi špatnou zprávou, míní německá kancléřka Angela Merkelová. Na bezpečnostní konferenci v Mnichově řekla, že by ráda znovu zahájila diskuzi o odzbrojování, a to i s Čínou. Ve svém projevu se také jasně přihlásila k multilateralismu.

Sníh v Británii
aktualizováno 30.01.
Extrémní počasí

Francii a Británii zasáhla silná bouře! Ovlivní i počasí v Česku

Extrémní počasí dál trápí Evropu. Francii i Británii zasáhla bouře, která připravila o elektřinu tisíce domácností a byla doprovázena silným větrem o rychlosti až 130 km/h. Na některých místech způsobila bouře obrovské škody. Uzavřena také musela být letiště nebo místní školy. Bouře by měla od západu dorazit i do Česka. V pátek nás čeká silný vítr, který dosáhne v nížinách rychlosti až 90 km/h.

Prásk.tv píše:

Střídání času
čtěte o tématu Evropa na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Sněžení
aktualizováno 26.01.
předpověď počasí

Na Evropu se žene sníh. Odborníci varují před ledovkou

Do Evropy o víkendu dorazí přívalový sníh. Zasáhne především střed Evropy, v nížinách se však bude mísit s deštěm. Meteorologové varují před tvorbou ledovky, pozor by měli dát především řidiči.

Sníh v Evropě
aktualizováno 18.01.
Hrozí laviny

Kvůli sněhu v Evropě zemřelo už 18 lidí! Odříznul klášter od světa

Rakousko stále bojuje s přívaly sněhu. Za poslední dva týdny si husté sněžení vyžádalo už 18 obětí. Rakouská armáda z bezpečnostních důvodů odstřeluje sníh tam, kde hrozí laviny. Desítky lidí jsou stále odříznuty od světa.

Srovnání cen piva
aktualizováno 12.01.
Srovnání cen

Češi mají jedno z nejlevnějších piv v Evropě. VELKÝ PŘEHLED

Ačkoliv pivo v Česku od loňského roku zdražilo, v porovnání s ostatními zeměmi Evropy nás zlatý mok vyjde dost lacino. Podle databáze Numbeo máme páté nejlevnější pivo v Evropě. Kolik za něj zaplatíte v jiných evropských zemích?

Lavinové nebezpečí
08.01.

VIDEO: Nejhorší sněhová kalamita za posledních 13 let

Smrt nejméně sedmi lidí si vyžádalo vydatné sněžení, které zasáhlo Německo a Rakousko. Podle místních médií se jedná o nejhorší sněhovou kalamitu za posledních třináct let. Na mnoha místech hrozí vysoké riziko pádu lavin. Některá lyžařská střediska musela být uzavřena.

Sněhová bouře v Německu
06.01.
sněhové bouře

Evropu trápí extrémní počasí. Sníh a mráz zabíjely v Řecku i Bavorsku

Evropa se stále potýká s extrémním počasím. Sněhová bouře komplikuje životy lidem na Slovensku, v Rakousku, Řecku i Německu, kde už úřady vydaly varování. V zemích kolabuje doprava a potvrdilo se už i několik obětí na životech.

Sníh ve světě
05.01.
Nepříznivé období

Extrémní počasí: Na Aljašce je jaro, v Alpách ve Francii není sníh

Počasí trápí nejen Českou republiku a Slovensko, ale také evropské státy i USA. Kvůli silnému větru zabil spadlý strom muže ve Finsku a úřady doporučují nevycházet. Ve Švédsku zase udeřila sněhová bouře, která připravila sto tisíc domácností o elektřinu. Sníh naopak postrádají ve Francii, v posledních dnech žádný nenapadl.

Loď Aquarius
28.12.
Migrační krize

Loď s 300 uprchlíky dorazila do Evropy: Přijala je španělská vláda

Do španělského přístavu Crinavis de San Roque v pátek ráno dorazila loď nevládní organizace Proactiva Open Arms s více než třemi stovkami migrantů. Španělská vláda loď přijala poté, co jí odmítla přijmout Itálie a Malta. Informaci přinesl španělský deník El Periódico.