Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

velký přehled přírodní pohromy

Počasí ve světě úplně šílí! Extrémy čekají i ČR, varují meteorologové

Zatímco na jihu Evropy bojují s rozsáhlými požáry, Turecko ochromily povodně, Francii zasypaly obří kroupy a v jižní Americe řádila dokonce nejhorší sněhová bouře za 20 let. Počasí jako by se úplně zbláznilo. A meteorologové varují, že extrémy čekají i Českou republiku.

Požáry v Chorvatku
Aktualizováno Předevčírem 19:19
Evropa v plamenech

Ohnivé peklo na jihu Evropy: Hoří v Chorvatsku, Itálii i Portugalsku!

S rozsáhlými požáry bojuje několik států jižní Evropy. Oheň ohrožuje turisty v Chorvatsku a Itálii, hoří také v Černé Hoře, Francii, Portugalsku a Španělsku. Požáry se kvůli vysokým teplotám a suchu rychle šíří a hasiči mají co dělat, aby je dostali pod kontrolu.

komplikace na cestě do Itálie

Rakousko se bojí přívalu migrantů, chce nasadit na hranice vojáky

Cesta autem k moři by se českým turistům brzy mohla prodloužit. Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil v pondělí oznámil, že pokud Itálie nezastaví příliv migrantů, obnoví Rakousko v nejbližších dnech kontroly na hranicích s Itálií. K tomu je připraveno nasadit až 750 vojáků.

Prásk.tv píše:

Rasistické země v Evropě - 1
čtěte o tématu Evropa na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Klidná dovolená

Jak se nenechat na cestách napálit? Cestovatelské sedmero

Dovolená by se měla nést v duchu pohody a odpočinku. To dokážou pokazit nečekané komplikace jako jsou extra poplatky, zrušený let či ztracené zavazadlo. Evropské spotřebitelské centrum sestavilo sedm rad, díky kterým se s každou komplikací snadno vypořádáte, nebo jí dokonce předejdete.

Teroristi v Praze
Aktualizováno 27.6. 2017 21:04
jsme v ohrožení?

Evropě hrozí nové útoky teroristů! Ministři řekli pravdu o riziku v ČR

Evropě hrozí nové útoky teroristů. Podle šéfa Europolu se nacházíme v nejnebezpečnější době za dvacet let. Česko se ale z hlediska bezpečnosti podle expertů dál řadí mezi méně rizikové země světa.

last minute

Itálie za tři a půl tisíce! Cestovky nabízí výhodné last minute zájezdy

Chystáte se na dovolenou a ještě nemáte vybráno? Nemusíte zoufat, protože cestovní kanceláře stále nabízí celou řadu zájezdů a nyní nastala doba, kdy se dá pořídit last minute zájezd do luxusních středisek i za několik tisíc.

silný vítr

Peklo na Jadranu: Kroupy ničily auta, vítr házel s domky na pláži

Evropu o víkendu zasáhly silné bouře. V Itálii padaly velké kroupy, které způsobily škody na majetku. Mraky na některých místech tvořily až neobvyklou podívanou, kterou lidé sdíleli prostřednictvím fotek a videií na sociálních sítích.

Silné bouřky
Aktualizováno 22.6. 2017 11:42
mapa dorazí ve čtvrtek

Silné bouřky se ženou na střední Evropu! Tohle nás čeká v ČR

S nejvyšší pravděpodobností už ve čtvrtek zasáhnou střední Evropu intenzivní bouřky doprovázené krupobitím, vydatným deštěm a silným větrem. Meteorologové očekávají i vznik nejsilnějších bouřek na světě, tzv. supercel. Jakou silou deštivé počasí zasáhne Česko, prozradila meteoroložka Dagmar Honsová.

Ska Kellerová - uprchlíci
Aktualizováno 20.6. 2017 13:47
pomoc uprchlíkům

Kontroverzní návrh: Do Evropy by měly přesídlit celé syrské vesnice!

Odmítavý postoj některých středoevropských států je problém, který by se měl řešit, protože je v rozporu s právem Evropské unie. Tento postoj zaujímá německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová, která nyní přišla s kontroverzním návrhem, jak usnadnit integraci uprchlíků.

Statistika Europolu

Děsivá bilance: Islamisté loni v Evropě zabili 135 lidí!

Při teroristických útocích islamistů přišlo loni v Evropě o život 135 lidí. Podle agentury DPA to vyplývá ze zprávy Europolu. Ředitel policejní organizace Evropské unie Rob Wainwright v této souvislosti poznamenal, že Evropa po roce 2015 zažila další "nevídanou formu džihádistického teroru".