Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vlna veder v Evropě
aktualizováno 14.09.
Léto se vrací

Na Evropu se žene vlna veder! Příští týden budou tropy

Pro ty, kdo se těšili na ochlazení a příjemné podzimní teploty, máme nemilou zprávu. Do Evropy se vrací tropy, příští týden budou teploty okolo 30°C.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Junker v Evropském parlamentu
aktualizováno 12.09.
sledujte živě

Důležitá debata o budoucnosti EU! Junker chce posílit hraniční stráž

Evropský parlament ve středu od 9 hodin hostil výroční debatu o stavu Unie. Předseda Evropské komise Jean-Claude Junker na ní nastínil, jak si představuje kroky Unie v dalších letech. Během projevu zdůraznil, že je třeba budovat jednotnou Evropskou unii a nedělit ji na poloviny či čtvrtiny.

Letiště ve Filadelfii
07.09.
Spojené státy americké

Další nemocní na palubě: Úřady zadržely dvě letadla z Evropy

Pasažéři dalších dvou letadel, kteří přistáli včera odpoledne na východním pobřeží Spojených států, museli projít lékařským vyšetřením. Přitom ve středu byla na newyorském Kennedyho letišti vyhlášená karanténa na palubě letadla společnosti Emirates směřujícího do Ameriky z Dubaje.

Prásk.tv píše:

Evropská komise chce zrušit zimní a letní čas
čtěte o tématu Evropa na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Nebezpeční komáři
aktualizováno 04.09.
Západonilská horečka

Zákeřný virus má v Chorvatsku první oběť. Nakazilo se už 26 lidí

První oběť si letos v Chorvatsku vyžádala zákeřná západonilská horečka. Jen během léta se v oblíbené destinaci Čechů nakazilo celkem 26 lidí. Evropou se virus šíří nejrychleji za poslední roky, zabil už více než dvě desítky lidí.

Zika
22.08.
Západonilská horečka

Tropický virus zabil v Evropě už 22 lidí! Ohrožuje oblíbené destinace

Západonilskou horečkou se v Evropě nakazilo už 401 lidí. Více než 20 pacientů zemřelo - včetně tří v Itálii za poslední dva týdny. Tropičtí komáři, kteří nemoc přenáší, se vyskytli také v Česku. Lékaři ale u nás zatím nezaznamenali žádné nakažené.

Spalničky
20.08.
epidemie

Nebezpečné spalničky se rekordně šíří Evropou. Zabily už 37 lidí

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje před šířením spalniček v Evropě. Nemocí se nakazilo v první polovině roku přes 41 tisíc dětí i dospělých. Oproti loňskému roku vzrostl jejich výskyt o polovinu. Nemoc si vyžádala 37 obětí.

Podzim
aktualizováno 17.08.
dlouhodobá předpověď

Ochladí se? Meteorologové vydali předpověď počasí na celý podzim!

Po extrémně horkém létě očekávají meteorologové také velmi teplý podzim. Ve Skandinávii budou nadále hrozit požáry, naproti tomu jih Evropy musí počítat se zvýšeným množstvím srážek. Česko čeká podle dlouhodobé předpovědi nadprůměrně teplé podzimní počasí.

Změna času - ilustračka
14.08.
Změní se pravidla?

Evropa rozhoduje o zrušení letního času! Hlasovat můžete i vy

Už tento čtvrtek končí celoevropské hlasování o každoročním přechodu na letní čas. Evropská komise se tak chce dozvědět, jestli občanům Unie vyhovuje střídání zimního a letního času. Pokud ne, začne komise projednávat možnou změnu.

Obří lesní požár u španělského Almonasteru
06.08.
Rozsáhlé požáry

Z Evropy je velká pochodeň! Oheň se blíží k hotelům, hoří i Švédsko

Evropu dále sužují lesní požáry. V Portugalsku, Španělsku nebo třeba ve Švédsku už vyhnaly z domovů tisíce lidí a spálily stovky hektarů lesa. Strach zažívají hlavně obyvatelé měst v oblíbené oblasti Portugalska Algarve. Oheň se tam blíží také k hotelům. Úřady evidují nejméně 24 zraněných.

Horko
aktualizováno 04.08.
počasí pekelná výheň

Extrémní teploty zabíjejí Evropany! Ve Španělsku atakují 50 °C, 3 mrtví

Již tři mrtvé si vyžádala vlna veder, která postihla tento týden Španělsko. Teploty v pátek dosahovaly v některých oblastech Španělska 45 stupňů Celsia a ani v příštích dnech si zde podle meteorologů lidé od horka neodpočinou, napsala dnes agentura AFP.