Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odklízení sněhu - ilustrační foto
17.01.
Sníh trápí i další země

Na Slovensku kvůli sněhu umírali lidé a kolabovala doprava

Husté sněžení trápí nejen Česko. Pod sněhem se ocitla i řada sousedních zemí a kalamita tam způsobila množství nehod. Ve Skotsku a Severním Irsku museli kvůli přívalům nového sněhu zavřít školy a zastavila se i veřejná doprava. Na Slovensku uvízly na horských silnicích kamiony. Tragický konec měly nehody u Trenčína a Banské Bystrice.

Plastový odpad - ilustrační foto
16.01.
Nová strategie

Evropská komise chystá válku s plasty. Změny se dotknou všech

Evropská komise v úterý přijala vůbec první celoevropskou strategii týkající se plastů. Cílem je zlepšit ochranu životního prostředí a změnit způsob, jakým v Evropě nakládáme s plasty. Komise totiž varuje, že pokud se něco nezmění, za chvíli bude v moři více plastů než ryb.

Počasí - zima_4
aktualizováno 15.01.
MAPY výstraha meteorologů

Na Česko se valí sníh! Přijde ta pravá zima, napadne až půl metru!

Po neobvykle teplých týdnech do Česka vtrhne ta pravá zima! V úterý začne na naše území proudit oceánský vzduch, tlaková níže poté přinese ochlazení a přívaly sněhu. Podle předpovědních map by mohlo místy napadnout až půl metru.

Prásk.tv píše:

Nejnezdravější země světa - 2
čtěte o tématu Evropa na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Tornádo - ilustrační foto
11.01.
Globální oteplování

Evropu loni drtily stovky tornád. A bude hůř, varují meteorologové!

V Evropě se loni vyskytlo přes šest set tornád. Průměrně se přitom podle meteorologů objeví kolem tří set těchto jevů ročně. Na rostoucí počet tornád si ale kvůli globálnímu oteplování budeme muset zvykat, říkají odborníci.

Oteplení
11.01.
Zima nezima

Teplý leden ještě neznačí jaro. Tuhé mrazy mohou přijít už brzy!

Pokud patříte mezi ty, kterým se nezamlouvá, že venku panuje spíše podzimní nebo jarní počasí, nemusíte zoufat. Velmi snadno se totiž může stát, že se ještě dočkáme spousty sněhu a tuhých mrazů.

Sníh - Francie, Alpy
aktualizováno 09.01.
Turisté neodjedou

Extrémní počasí v Evropě: Obří závěje, lidé odřízlí od světa

Silné sněžení zasáhlo alpské oblasti Itálie, Švýcarska i Francie. V Sestriere zavalila lavina pětipatrovou rezidenci, kde v té době pobývalo 29 lidí. Ve středisku Zermatt zůstalo 13 tisíc turistů odříznuto od zbytku světa, protože sníh zablokoval všechny přístupové cesty.

Oslavy Nového roku v Sydney
aktualizováno 01.01.
Úžasná podívaná

Svět přivítal rok 2018 ve velkém, oslavy provázela přísná opatření

Po Tichomoří, Austrálii a Asii se silvestrovské a novoroční oslavy přesunuly do Evropy, kde je mnohdy provázela přísná bezpečnostní opatření, vzhledem k obavám z případných teroristických útoků. V Německu pořadatelé a policisté zase věnovali velkou pozornost i tomu tomu, aby zabránili obtěžování žen.

Sněhová kalamita v Řecku
aktualizováno 24.12.
překvapivé sněžení

Řecko trápí kalamita, Evropa většinou slaví Štědrý den na blátě

Zatímco u nás slavíme letos Vánoce většinou na blátě, v Řecku sníh padá. A napadlo ho tam tolik, že ve středu dokonce způsobil na severu země na silnicích doslova kalamitu. V kolonách tam řidiči stáli někde i dlouhé hodiny. A podle meteorologů se nízké teploty v Řecku udrží po celé vánoční svátky.

Vánoce - ilustrační foto
24.12.
Dárky nosí i čarodějnice

Vánoční tradice v Evropě: Kapr není jen česká specialita

Vánoce jsou pro celou Evropu nejdůležitější náboženské svátky v roce. Jsou spojené s celou řadou tradic, které se podle států liší. Nechybí mezi nimi ale tradiční večeře nebo předávání dárků, různí se ale, kdo dárky nosí a kdy si je lidé dávají.

Konvoj sněžných pluhů na frankfurtském letišti
aktualizováno 18.12.
extrémní počasí

Evropu trápí sněhová kalamita, letiště musela zrušit stovky letů

Velkou část Evropy trápí sněhová kalamita. Bohatá sněhová nadílka ale neznamená jen radost. Čerstvý sníh často rozpoutá chaos nejen na silnicích, s problémy se potýkají zejména letiště. Například ve Frankfurtu bylo během pondělního rána odvoláno přes 170 letů. Situace byla ještě horší minulý víkend, kdy se rušily stovky leteckých spojů napříč celou Evropou.