Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Libyjci chytají uprchlíky mířící do Evropy
aktualizováno 16.11.
šokující zjištění

V Libyi prodávají uprchlíky na trzích! Silní muži jsou dražší

V Libyi se konají aukce, na kterých neprodávají například starožitnosti, ale lidi. Jsou to uprchlíci a jeden je na prodej za několik stovek dolarů. V exkluzivní investigativní reportáži o tom informovala americká zpravodajská televize CNN.

Mor na Madagaskaru
13.11.
Mrazivá předpověď

Vědci varují: Smrtící mor se rozšíří z Afriky i do Evropy a Ameriky!

Masivní epidemie moru, která na Madagaskaru zabila minimálně 165 lidí a další dvě tisícovky nakazila, se šíří. Momentálně se nákazy obávajjí země pevninské Afriky, podle expertů existuje ovšem reálná možnost, že se smrtící nemoc rozšíří i do Evropy a Ameriky.

Protest GI v Berlíně
aktualizováno 11.11.
odhalení britské TV

Neonacisté se cvičí v militantních kempech. Působí už i v Česku

Nacionalistická skupina rekrutuje mladé Brity a posílá je do militantních tréninkových kempů napříč Evropou, odhalili reportéři ITV. Skupina s názvem Generation Identity (Generace Identity - GI) sdružuje "domorodé Evropany" a propaguje teorii o "Velkém nahrazení", kdy se z Evropanů stává menšina.

Prásk.tv píše:

Nejnezdravější země světa - 2
čtěte o tématu Evropa na Prásk.tv
Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Radioaktivita
aktualizováno 10.11.
Máme se bát?

Nad Evropu se dostal radioaktivní oblak! Šířil se zřejmě z Ruska

Nad Evropu se dostal další radioaktivní oblak! Větší množství ruthenia uniklo zřejmě ze zařízení v Rusku nebo Kazachstánu. Informoval o tom francouzský institut pro jadernou bezpečnost IRSN.

Počasí
aktualizováno 30.10.
mrazivé období

Evropu letos čeká nejhorší zima za 11 let, varují meteorologové

Letošní zima by měla v Evropě skutečně stát za to. Meteorologové ve Velké Británii dokonce předpovídají, že bude nejmrazivější za posledních jedenáct let. V Česku by měla být situace nejhorší až ve druhé polovině zimy.

Katalánci čekají na projev předsedy regionální vlády o nezávislosti
28.10.
Usilují o samostatnost

Nejen Katalánsko: Nezávislost chtějí i jinde. Včetně Moravy!

Katalánsko není jediným regionem Evropy, který přišel s troufalou myšlenkou vyhlášení nezávislosti. O větší územní autonomii usilují i strany a hnutí v Chorvatsku, Polsku, Dánsku, ale i v Česku.

Volební štáb ANO - 7
aktualizováno 22.10.
reakce médií

Úspěch populismu a nejistota, hodnotí světová média volby v ČR

Obrovský úspěch populistů a protisystémových stran a debakl zavedených politických uskupení, tak hodnotí výsledek českých parlamentních voleb světové agentury a zahraniční média. V komentářích shodně uvádějí, že drtivé vítězství hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše, který byl obviněn v souvislosti s dotacemi EU, vyvolává nejistotu nad dalším směřováním Česka a nad jeho budoucími vztahy se Západem, především pak s EU a NATO.

Tři cyklóny u Evropy
20.10.
3 cyklóny

Nad Evropou se žení všichni čerti. Takhle to ovlivní počasí

Počasí u Evropy je v posledních dnech velmi neklidné, nejprve se přes Britské ostrovy přehnala velmi silná bouře Ophelia, nyní s obavami sledují meteorologové vichřici s neoficiálním označením Brian. To ale podle portálu Severe Weather Europe není všechno, v regionu jsou hned tři cyklóny, které ovlivňují počasí v Evropě.

Počasí v Evropě
aktualizováno 19.10.
mírná, či tuhá?

Meteorologové vydali předpověď počasí na celou zimu! Jaká bude?

Do začátku zimy sice ještě zbývají více než dva měsíce, mnoho lidí ale už teď zajímá, jaké nás čeká počasí. Dočkáme se Vánoc na sněhu, nebo na blátě? S předpovědí počasí na celou zimu přišel meteorologický web AccuWeather.

Bouře Ophelia přinesla ohromné vlny
aktualizováno 18.10.
větrná bouře

Po bouři Ophelia se na Evropu žene další živel, blíží se Brian

Na západní Evropu se přes Atlantik žene vichřice, která by za sebou opět mohla zanechat ohromné škody. Pohyb bouře není zatím úplně přesně určen, podle modelů ale s velkou pravděpodobností dorazí v sobotu na jih Britských ostrovů, kde by mohl vítr v nárazech dosahovat rychlosti až 120 kilometrů v hodině.