Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
aktualizováno 13.05.
Nakažlivá nemoc

V liberecké firmě se objevila tuberkulóza. Zaměstnanci se bojí

V liberecké pobočce japonského nadnárodního výrobce autoklimatizací se u jednoho ze zaměstnanců objevila otevřená tuberkulóza. Muž na lince pracoval několik týdnů. Zaměstnanci firmy se bojí o zdraví.

Policie pátrá po cizince nakažené tuberou
aktualizováno 10.05.
Nepřišla na vyšetření

Pomozte s pátráním: Mladá žena má nakažlivou nemoc!

Po mladé cizince pátrají policisté na Plzeňsku. Žena je totiž nakažená nebezpečnou tuberkulózou a musí být hospitalizována. Při bližším styku může lidem z jejího okolí hrozit, že se nakazí.

Zdravotní sestra
aktualizováno 26.03.
Peníze se nedaří dostat

Nepojištění cizinci se v Česku léčí, ale neplatí. Dluží miliony!

Po České republice se pohybuje čím dál víc cizinců nakažených tuberkulózou. Ti často nejsou pojištěni, a tak se dluh nepojištěných zahraničních pacientů vůči českým nemocnicím každý rok vyšplhá téměř ke 40 milionům korun. A peníze se z nich nedaří dostat.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
aktualizováno 21.03.
Nákaza tuberkulóza

Zákeřná TBC: V Česku jí trpí stovky lidí, často ji přináší cizinci

Čeští lékaři upozorňují, že stále častěji se nakažlivé plicní onemocnění, tuberkulóza (TBC), šíří mezi nepojištěnými cizinci. I když počet nakažených TBC meziročně klesl, rapidně roste počet cizinců, kteří se v českých nemocnicích s touto chorobou léčí. České nemocnice to stojí přes 3 miliony korun ročně.

Muž odešel z nemocnice, kde se léčil s TBC
aktualizováno 20.01.
Naléhavé pátrání

Pozor! Z nemocnice odešel infekční pacient! Může šířit TBC

Jihočeští policisté od pátku pátrají po pětašedesátiletém Miroslavu Turkovi, který se ve strakonické nemocnici má léčit na plicním oddělení. Jenže ze špitálu odešel neznámo kam.

Pátrání - BABUSCHIN PAVEL
06.01.
Může šířit tuberkulózu

Neviděli jste ho? Z nemocnice utekl muž trpící nakažlivou nemocí

Policisté už od listopadu pátrají po jednatřicetiletém Rumunovi, který odešel z nemocnice i přes to, že byl hospitalizován s podezřením na vážnou nakažlivou nemoc - tuberkulózu. Laboratorní vyšetření teď potvrdila, že cizinec nemocí trpí. Od listopadu se po něm ale slehla zem.

Tuberkulóza
aktualizováno 15.10.
Nebezpečná nemoc

Přibývá nakažených tuberkolózou, na Plzeňsku je už 25 případů!

V Česku přibývá nakažených smrtelnou tuberkulózou. Například v Plzeňském kraji hlásí hygienici už pětadvacet nakažených! Podle odborníků se rapidně zvyšuje počet nemocných hlavně mezi přistěhovalci. Nové případy se objevily v několika firmách, které zaměstnávají zahraniční dělníky.

Tuberkulóza
08.04.
strach o život

STRACH z tuberkulózy: NÁVOD, jak se bránit smrtící nákaze

Do Evropy proudí čím dál více uprchlíků a lidé mají strach, že spolu s nimi se do jejich rodné země dostane i nemoc, která dříve zabíjela ve velkém - tuberkulóza. Dříve očkování proti TBC automaticky dostávali všichni novorozenci, nyní už plošná vakcinace neplatí. Jak se tedy nejlépe proti tuberkulóze chránit? A jak velké riziko nákazy v Česku hrozí? Odpověď jsme hledali u Zdeňky Jágrové z pražské hygienické stanice.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
aktualizováno 05.04.
Tuberkulóza ve škole

Další případ: Tuberkulóza se objevila i na pražské hotelovce!

V České republice se objevil další případ nebezpečné otevřené tuberkulózy ve škole. Tentokrát onemocněla studentka střední hotelové školy v Praze. Během týdne jde už o třetí školu, kde se ukázalo, že ji navštěvoval buď student, nebo učitel s touto infekční nemocí. A žáci ani jejich rodiče o nebezpečí do poslední chvíle nic netušili.

Tuberkulóza na škole v Polné
aktualizováno 31.03.
Nebezpečná nemoc

Učitel v Polné měl tuberkulózu! Ve škole mohl nakazit 250 dětí

Nepříjemnou situaci řeší na základní škole v Polné na Jihlavsku. Žáky druhého stupně tam jedno pololetí učil cizí jazyk i rodilý mluvčí z Afriky - ten se ale už několik měsíců léčí s nebezpečnou tuberkulózou. Více než 200 dětí kvůli tomu musí na vyšetření a kontroly.