Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přemnožení mývalové
12.12.
Problém na Prostějovsku

Úřady povolily střílení mývalů ve velkém! Zvířata se přemnožila

Na Prostějovsku se mohou ve velkém střílet mývalové. Odsouhlasily to úřady. Ačkoli se mývalové zdají na pohled milí, v regionu se přemnožili a decimují ptáky a drobná zvířata. Dosud je mohla střílet pouze myslivecká stráž a hospodáři.

Samec zebry se proháněl po jihlavské zoo
06.12.

VIDEO: Samec zebry se proháněl po jihlavské zoo

Neobvyklou naháněcí akci mají za sebou ošetřovatelé v jihlavské ZOO. Splašil se tam samec zebry. Poté, co se dostal z ohrady ven, pobíhal po areálu zoologické zahrady a dokonce proskočil vrátnicí. Nikomu z ošetřovatelů ani zvířeti se nic nestalo.

Fotopasti v Brdech zachytily rysa - 1
30.11.
Rys v Brdech

Nečekaná návštěva ve středních Čechách! Fotopasti zachytily rysa

Zatímco na východě Česka se usadil medvěd, střední Čechy navštívil nečekaný host - fotopast zde zachytila rysa. Odborníci zjišťují, jestli se tam zatoulal ze Šumavy, anebo se jedná o úplně nový kus.

Prásk.tv píše:

Optická iluze - 1
čtěte o tématu zvíře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Nemocný pes
25.11.
nemoci psů

Hrozí vašemu pejskovi smrtící nemoc? Pozor na tyto příznaky!

Psi na rozdíl od lidí nedokážou jednoduše říct, že je něco bolí. Bez včasné léčby ale může jít zvířeti i o život. Jak poznat, že vašeho mazlíčka něco trápí?

Nemocná kočka
21.11.
nemoci koček

Kočka může umírat, aniž byste o tom věděli! Na tohle si dejte pozor

Urologické problémy, selhání ledvin, průjmy - to jsou jen některé z nejčastějších nemocí koček. Velmi důležitá je přitom prevence a včasná návštěva veterináře. Bez té může kočičkám hrozit i smrtelné nebezpečí.

Gorila horská z Rwandy
21.11.

VÍKEND: Život mezi gorilami

Pro africkou Rwandu znamenají gorily něco jako pro Českou republiku pivo nebo Pražský hrad - hlavní lákadlo pro turisty. Vyzpovídali jsme člověka, který kdysi vychoval slavnou gorilu Moju a teď ve Rwandě připravuje tyto vzácné lidoopy na kontakt s turisty.

Samice nosorožce oslavila 48. narozeniny
19.11.

VIDEO: Samice nosorožce oslavila 48. narozeniny

V Ústecké zoologické zahradě bylo veselo. Samice nosorožce Zamba slavila 48. narozeniny. Zamba je zároveň pátou nejstarší zástupkyní svého druhu v Evropě. Ve volné přírodě se tato zvířata dožívají nanejvýš čtyřiceti let.

Vombatí výkaly
aktualizováno 19.11.
Smrdutý výzkum

Vědci vyřešili záhadu hranatých hovínek! A slibují využití i v praxi

Kuriózní biologickou záhadu nyní rozluštil tým odborníků z Austrálie a Ameriky. Totiž, proč jako jediná ze zvířat mají vombati krychlové výkaly.

Pes u veterináře
19.11.
Veterináři upozorňují

Nikdy nečistěte pejskovi zuby lidskou pastou! Může ho to zabít

Při starosti o psí zuby byste nikdy neměli používat pastu určenou lidem! Obsahuje totiž látky pro psy velmi škodlivé. Pejsci navíc neumí pastu vyplivnout, a tak se škodliviny snáze dostanou do jejich těla.

Poník se psem na útěku
13.11.
kuriózní zásah

Ulicemi Brna se toulal poník, doprovázel ho pastevecký pes

Kuriózní případ řešili brněnští strážníci. Dostali zprávu, že se má na sídlišti mezi auty procházet poník a doprovod mu dělá pes. Jejich majitel pak hlídce tvrdil, že kůň utekl při ranní pastvě a fenka ho následovala. Podle strážníků poník neutekl poprvé.