Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pštros - ilustrační foto
aktualizováno včera 21:43
Kdo to udělal?

Nesmyslný útok na zvíře! Na Chrudimsku umlátili pštrosa

Policisté z Heřmanově Městce vyšetřují nesmyslný útok na pštrosa. Někdo o víkendu přelezl plot, vnikl do ohrady a tam pštrosovi želenou tyčí zlomil nohu. Veterinář musel zvíře utratit.

VÍKEND: Zvířecí terapeuti
06.06.

VÍKEND: Zvířecí terapeuti

Dokážou nás zbavit stresu, rozpohybovat ztuhlé tělo nebo rozptýlit naši samotu. Často dovedou pomáhat i v situacích, na které je běžná léčba krátká. Zní to dost tajemně, a tak raději prozradím, že je řeč o zvířecích terapeutech.

Muž zveřejnil obrázek záhadného zvířete
06.06.
Podivný tvor

Muž v noci u domu vyfotil záhadné zvíře. Lidé se přou, co to je!

Uživatel komunitní sítě Imgur, která slouží ke sdílení obrázků, zveřejnil fotografii podobného zvířete na příjezdové cestě u domu. Sám ho totiž nedokáže identifikovat. A internetoví diskutující na tom nejsou o moc lépe.

Prásk.tv píše:

Muž si koupil štěně - 1
čtěte o tématu zvíře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Býk
02.06.
závěry českých vědců

Důkaz 'Pláničkovy metody'? Citliví chovatelé mají plodnější býky!

Jako důkaz Pláničkovy metody z filmu Slunce, seno, jahody může vypadat výsledek výzkumu vědců České zemědělské univerzity a odborníků z inseminační stanice. Badatelé zjistili, že pokud se o plemenné býky starají citliví chovatelé, býci jsou totiž plodnější.

Mládě medvěda malajského
aktualizováno 01.06.
Zvířátko v zoo

V Ústí poprvé ukázali mládě medvěda malajského, je to slečna

Po třech měsících od narození se poprvé ukázalo ve výběhu zoologické zahrady v Ústí nad Labem mládě medvěda malajského. Jde o první narozené medvídě tohoto druhu v Evropě po sedmi letech. Ošetřovatelé už zjistili, že jde o slečnu, jméno ale zatím nemá.

Čmeláci
31.05.
chov čmeláků

Nový hit zahrádkářů! Pro lepší opylení si pořizují vlastní čmelín

Za posledních 25 let zmizely z přírody až tři čtvrtiny létajícího hmyzu. A tak začínají zahrádkáři kvůli nedostatku opylovačů hromadně chovat čmeláky. Jediná farma v Česku sídlí nedaleko Brna a všechny úly měla vyprodané během několika hodin.

Zvířata ve službách
31.05.

VÍKEND: Zvířata v pracovním poměru

Na hladký průběh Wimbledonu budou dohlížet stovky zaměstnanců a také jeden zvířecí. Káně Harrisova Rufus.

Psouni
29.05.
hravá zvířátka

ROZTOMILÉ VIDEO: Takhle si užívají psouni v brněnské zoo!

V brněnské zoologické zahradě mají pěknou partičku psounů. Tahle hravá zvířátka je radost pozorovat, přesvědčte se ve videu!

Strážník kopl do psa
28.05.
anketa kontroverzní záznam

Sebeobrana, nebo surový útok? Strážník kopal do psa! VIDEO

Nejméně týden stráví v nemocnici strážník, který se při obchůzce dostal do křížku s majitelem dvou menších psů. Jeden z nich ho na sídlišti ve Vel'kém Krtíši pokousal. Přesto se lidé nyní nemohou shodnout, jestli je městský policista obětí, nebo spíš útočníkem. Rozhádal je kamerový záznam.

Nandu pampový
28.05.
nandu pampový

Kuriozita v ostravské zoo: Na třiceti vejcích sedí sameček!

Mladý samec nandu pampového v ostravské zoologické zahradě, který v loňském roce odchoval 12 mláďat, zasedl na snůšku čítající 30 vajec. Ta snesly celkem tři samice.