Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Býk
dnes 12:20
útok zvířete

Na muže z Kolínska zaútočil rozzuřený býk! Hrozivě ho poranil

S těžkým poraněním skončil v nemocnici muž, kterého v obci Skvrňov na Kolínsku napadl v sobotu večer rozzuřený býk. Záchranáři ho museli připojit na umělou plicní ventilaci, jeho současný stav není známý.

Modří psi v Bombaji
včera 07:37
video smrtící voda

Psi po koupání v řece modrají. Lidé se baví, zvířatům jde o život!

Na sociálních sítích v posledních dnech vyvolaly hotovou senzaci fotografie modrých psů z Indie. Lidé se podivují, co nezvyklé zabarvení srsti zvířat způsobilo a dobře se baví. Oproti tomu ochránci zvířat varují, že modré zbarvení rozhodně k smíchu není. Psi mohou totiž i umřít!

Chycený klokan
aktualizováno 18.08.
urazil půl republiky

Klokan Kuki byl tři měsíce na útěku! Podívejte se, jak ho chytali

Klokana, který tři měsíce utíkal svému majiteli, se dnes podařilo odchytit zoologům v Jihlavě. Na akci se podíleli také hasiči a strážníci. Zvíře je v pořádku a čeká se na jeho majitele, který si pro něj z Olomoucka jede.

Prásk.tv píše:

Jednorožci - 1
čtěte o tématu zvíře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Utekl klokan
aktualizováno 15.08.
Kde je teď?

Klokana poznal v reportáži majitel! K Jihlavě dohopkal 150 kilometrů

Uprchlého klokana, který se volně pohybuje na Jihlavsku, poznal jeho majitel. Jmenuje se Kuki a do Jihlavy urazil ze svého domova přes sto kilometrů. Kde přesně teď je, ale nikdo neví.

Utekl klokan
aktualizováno 14.08.
domácí mazlíček

Klokan na útěku! Naposledy hopkal u krematoria v Jihlavě

V Jihlavě a jejím okolí můžete narazit na hodně neobvyklé zvíře - volně se tam totiž pohybuje klokan rudokrký. Zpozorovali ho návštěvníci krematoria. Nejspíš utekl z nějakého soukromého chovu.

Hrošík liberyjský
13.08.
nový přírůstek

V Jihlavě mají roztomilého hrošíka s portugalským šarmem! VIDEO

Jihlavská zoologická zahrada získala z Portugalska mládě vzácného hrošíka liberyjského. Až vyroste, měl by s tamní samicí zplodit potomky. Pomoct mu má jeho portugalský šarm.

Lední medvědi - 2
aktualizováno 11.08.
MEDVĚDI V AKCI

Lední medvědi dováděli v bazénu! Před naší kamerou byli jako doma

Na páteční dopoledne si redakce webu TN.cz pro vás připravila další přímý přenos z pražské zoologické zahrady. Tentokrát si na své přišli fanoušci ledních medvědů!

Mládě zebry
09.08.
zebra grévyho

Roztomilé video: V brněnské zoo dělá radost mládě zebry!

Novým přírůstkem se na začátku srpna pochlubila brněnská zoologická zahrada. Malá zebra, která přišla na svět 2. srpna tohoto roku, už dělá radost nejen ošetřovatelům, ale i návštěvníkům!

Invazivní rostliny
aktualizováno 05.08.
rozhovor zákaz EU

Mají se zahrádkáři bát invazivních rostlin? REAKCE ODBORNÍKA

Rozšíření seznamu nepůvodních invazivních druhů, které se nesmí dovážet do Evropské unie, vzbudilo tento týden mnoho emocí. A nejen mezi zahrádkáři. Proč k tomuto kroku ale Evropská komise sáhla a dává nařízení smysl? Zeptali jsme se odborníka!

Jeřáb královský
aktualizováno 03.08.
Jeřáb královský

Ve slovenské zoo zemřelo vzácné zvíře. Ukamenovali ho opilí mladíci

Skupina mužů ukamenovala jeřába královského. Na jejich nevhodné chování upozornili zaměstnance zoo návštěvníci, zvíře se už ale nedalo zachránit.