Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ztracené životy u libyjských břehů - Ilustrační foto
02.02.
pátrání po přeživších

U Libye se převrátila loď s 90 migranty, 10 těl už vyplavilo moře

U libyjského pobřeží se převrátila loď plná migrantů, zachránili se jen tři lidé, dalších devadesát se pohřešuje, panují proto obavy, že se všichni utopili. Podle přeživších na lodi cestovali převážně Pákistánci, bylo tam také několik Libyjců.

Letadlo dostalo smyk a málem skončilo v moři
aktualizováno 14.01.
video pár metrů od hladiny

Letadlo při přistání dostalo smyk, málem spadlo z dráhy do moře

O neskutečném štěstí mohou mluvit cestující z Boeingu 737-800, který při přistání na letišti v Trabzonu dostal smyk a málem skončil v moři vedle přistávací dráhy. Čumák letadla skončil jen metry od mořské hladiny. Na palubě letadla bylo 162 lidí cestujících.

Fotka dívenky v moři vyvolala pobouření
aktualizováno 11.01.
Není důvod

Matka sdílela fotku dcerky v moři. Tak nenávistnou reakci nečekala!

Naprosto znechucená zůstala australská maminka dvou dětí poté, co sdílela fotku na Instagramu. Přestože šlo o nevinnou fotku její dvouleté dcery, lidé ji začali odsuzovat. A sociální síť nakonec snímek smazal! Vše bezdůvodně...

Prásk.tv píše:

Na chlapce útočili žraloci
čtěte o tématu moře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Muž bruslí na zamrzlém moři
10.01.
Odvážný kousek

VIDEO: Muž bruslí na zamrzlém moři! Extrémy v USA trvají

Mrazy na severovýchodě Spojených států stále nepolevují. A zatímco někteří se těší jen pohledem na zamrzlé moře, další se rozhodli toho využít k netradičnímu, ale nebezpečnému počinu - na zamrzlé ploše bruslí.

Zamrzlé moře v USA - 2
aktualizováno 08.01.
Neuvěřitelná zima

Zamrzlo moře, na Havaji sněží! USA dál svírají extrémní mrazy

Už více než týden svírá severovýchod Spojených států mrazivé počasí. Teploty místy klesají desítky stupňů pod bod mrazu a sněží i na Havaji. U pobřeží na Cape Cod dokonce zamrzlo moře.

Srážka nákladních lodí u pobřeží Číny
08.01.
destíky pohřešovaných

Na íránském tankeru stále zuří požár, hrozí katastrofický výbuch!

Po vážné námořní nehodě ve Východočínském moři stále hoří ohromný tanker, který se o víkendu srazil s nákladní lodí. Hrozí výbuch ropného kondenzátu, který tanker převážel, to by vedlo ke katastrofickému zamoření okolí. I přes ohromnou snahu záchranářů se stále pohřešuje všech 32 členů posádky hořící lodi.

Ruská válečná loď Něustrašimyj
26.12.
Napjaté vztahy

Ruské lodě pluly u Británie. Agresi netolerujeme, řekl ministr

Ruská vojenská plavidla se několikrát přiblížila k vodám Spojeného království. O víkendu vyslali plavidlo k ruské lodi Admirál Sergej Gorškov. Jiná výzvědná loď předtím plula Severním mořem a Lamanšským průlivem. O události informovalo britské námořnictvo

Svatba pod vodou
aktualizováno 23.12.
Neobvyklé místo

Ve zdraví i mořské nemoci? Tihle snoubenci si řekli ano pod vodou!

Mnoho párů si pro svatbu vybírá místo, které sehrálo v jejich vztahu důležitou roli. Pro stejnou věc se rozhodli i britsko-američtí snoubenci, kteří se vzali na Floridě. Jenže ne na pláži, ale rovnou pod vodou!

Odpadky v moři v Dubrovniku
aktualizováno 13.12.
Po bouři

Pláže v Chorvatsku zavalily odpadky! Podívejte se na tu hrůzu

Chorvatské úklidové čety jsou v pohotovosti. Okolí Dubrovníka zasáhl včera silný vítr. V souvislosti s tím vyplavilo moře na pláž obrovské množství plastových odpadků.

Město u vody
aktualizováno 05.11.
globální oteplování

Teplota planety roste a svět bude zaplaven! Tato města zmizí první

Led na jižním a severním pólu s rostoucími teplotami taje a města pohlcuje voda. Je pravděpodobné, že mapy budou v budoucnu vypadat úplně jinak než dnes. Jaké změny můžeme očekávat?