Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chorvatsko - tunel
11.06.
milé překvapení

Cesta do Chorvatska: K moři se nyní dostanete levněji a rychleji!

Na všechny cestovatele, kteří se letos chystají k Jaderskému moři autem přes tunel Sveti Ilja, čeká příjemné překvapení. Za průjezd jím totiž od nového roku nemusí platit. Chorvatská vláda poplatek zrušila, cesta je tak nejen levnější, ale i rychlejší.

Pár u moře
07.06.
Nástrahy na oči

Na dovolené můžete přijít o zrak! Odborníci radí, jak se chránit

Dovolenou většina lidí považuje za příjemný odpočinek od práce a starostí. Jenže se rychle může změnit v pořádně nepříjemnou záležitost - zvlášť pokud vás postihnou zdravotní potíže. Lékaři teď nabádají, abychom si v létě chránili především oči.

moře a korály
05.06.

KOŘENÍ: Stěhování korálů

Podmořský svět láká stále nové nadšence a tak se z něho stává i poměrně slušný byznys. V Jordánsku, aby přitáhli ke svým břehům turisty, dokonce přestěhovali korály blíže do přístavů.

Prásk.tv píše:

Surfař
čtěte o tématu moře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY 2018 S HLAVNÍM TÉMATEM 100 LET ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstupuje do svého 5. jubilejního ročníku.

Boeing MH370 - nález části křídla
29.05.
Pozůstalí jsou proti

Zmizení letu MH370 zůstane záhadou! Pátrání po vraku končí

Záhada zmizelého letu MH370 už se zřejmě neobjasní. Po čtyřech letech bylo pátrání po vraku letadla oficiálně ukončeno. Trosky vyplavil v minulosti Indický oceán na několika ostrovech, pátrání na dně moře ale úspěšné nebylo.

Skok do moře
09.05.
tragédie na filipínách

Smrt Čecha na dovolené: Roman skočil po hlavě do moře, byl odliv!

Policie na Filipínách prošetřuje smrt českého turisty, který se zabil po pádu do moře. Roman S. měl s přáteli popíjet alkohol, pak skočil do vody z terasy baru. Neuvědomil si ale, že je odliv, a hlavou narazil přímo do skály. Vyšetřovatelé předběžně cizí zavinění vyloučili.

Podmořský hotel - 3
23.04.
galerie podmořský hotel

Hotel nabízí ubytování pod hladinou oceánu. Za milion za den!

Na Maledivách vzniká unikátní hotel, který bude nabízet ubytování v apartmánech pod hladinou moře. Otevřít se má už na konci letošního roku!

Žralok obrovský
07.04.

KOŘENÍ: Tajemství žraloků obrovských

Žralok obrovský, největší paryba světa, je i přes mnohé výzkumy, stále opředen řadou tajemství. Konec všem záhadám se teď rozhodli učinit vědci z univerzity v ekvádorském Kitu, kteří některé samice označkovali speciálními lokalizačními čipy.

Ostrov Hallig Hooge - 3
aktualizováno 04.04.
Hallig Hooge

Ostrov třicetkrát v roce pohltí moře! Přesto tu žije stovka lidí

O tomto ostrůvku jste zřejmě ještě neslyšeli, jde přitom o jedno z nejzajímavějších míst na Zemi. Hallig Hooge, který se nachází mezi Dánskem a Německem, pohltí asi třicetkrát do roka moře. I přesto na něm žijí desítky lidí.

Turistka v Egyptě porodila do moře - 3
aktualizováno 18.03.
galerie Zázrak zrození

Turistka porodila do moře, tvrdili svědci! Všechno je ale jinak

Svět obletěly fotky, které měly ukazovat, jak si šla ruská turistka v egyptském letovisku zaplavat a do vody porodila. Jenže se ukázala, že je všechno jinak. Rodina v moři koupala několik dní staré miminko, které ještě bylo spojené s placentou.

Ztracené životy u libyjských břehů - Ilustrační foto
02.02.
pátrání po přeživších

U Libye se převrátila loď s 90 migranty, 10 těl už vyplavilo moře

U libyjského pobřeží se převrátila loď plná migrantů, zachránili se jen tři lidé, dalších devadesát se pohřešuje, panují proto obavy, že se všichni utopili. Podle přeživších na lodi cestovali převážně Pákistánci, bylo tam také několik Libyjců.