Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mušle na pláži
aktualizováno 28.08.
víme, co je zač

VIDEO: Moře vyplavilo záhadnou nestvůru! Je plná chapadel a mušlí

Hotovou senzaci vyvolalo video podivné kreatury, kterou natočili lidé na pláži v Carmarthenshire, ve Walesu. Někteří lidé jsou přesvědčení, že je nadpozemská, podle vědců ale o žádnou vesmírnou záhadu nejde.

Kolony
17.08.
dopravní omezení

Na cestu k moři je ideální doba! Zdrží vás jen tato dvě místa

Pokud jste čekali na chvíli, kdy cesta k moři nebude peklem, ale na vysněnou dovolenou se dostanete bez větších komplikací, nadcházející víkend bude ideální. Experti očekávají mírnější zdržení pouze v Rakousku.

Utonutí
16.08.
Rodinné neštěstí

Tragédie v Řecku: Rodiče skočili pro topící se děti, sami utonuli!

Obrovská tragédie se stala na pobřeží řeckého ostrova Kréta. Rodiče se snažili zachránit dvě ze svých čtyř dětí, které zmizely ve vysokých vlnách. Zatímco manželé se utopili, jejich potomky zachránili jiní návštěvníci pláže.

Prásk.tv píše:

Optická iluze - 1
čtěte o tématu moře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Dovolená u moře
16.08.
bez kompromisů to nejde

Last minute zájezdy rychle mizí! Vybrali jsme pro vás ty nejlepší

Pokud jste si brousili zuby na výhodný last minute zájezd, měli byste si pospíšit. Nabídek dovolených na poslední chvíli je totiž čím dál méně a některé cestovní kanceláře už mají vyprodáno úplně.

Migranti ve Španělsku
aktualizováno 10.08.
VIDEO Šokující záběry

Poplach na pláži! Z člunu vyskočili migranti a běželi mezi turisty!

Obrovský šok zažili turisté na pláži v jižním Španělsku. Z moře se najednou vyplavila skupina asi 30 migrantů, kteří vběhli mezi opalující se návštěvníky. Než dorazila policie, z pobřeží utekli.

Sinice u Kanárských ostrovů
09.08.
kožní problémy

Pobřeží oblíbených destinací zamořily sinice. Poškozují zdraví!

Moře u Kanárských ostrovů se zbarvilo do odpudivých hnědozelených a hnědočervených odstínů. Kvůli teplu se tu totiž ve velkém rozmnožily sinice. Podle zdravotníků může koupání v takové vodě způsobit lidem kožní problémy.

Tmavý led a rychlé tání na Grónsku
25.07.
rostoucí hladiny

Konec světa, jak ho známe? Led v Grónsku taje, hladiny se zvednou

Tání grónského ledovce je stále rychlejší a vědci se bojí růstu hladin moří a oceánů, protože se s takovou rychlostí vůbec nepočítalo. Za vším je "tmavý led", který odráží méně slunečního záření. Za tmavnutím ledu stojí nejen látky ze vzduchu, ale hlavně řasy, které v nehostinných podmínkách žijí, uvádí vědci projektu Black and Bloom.

Nahota v moři
aktualizováno 24.07.
Sex na veřejnosti

VIDEO: Opilí turisté souložili v moři přímo před zraky lidí!

Dva turisté z Velké Británie byli v neděli v ranních hodinách zachyceni v thajském Pattaji, jak se v moři oddávají sexu přímo před zraky turistů. Ti seděli na pláži jen pár metrů od nich a hned zavolali policii. Na policejní stanici dvojice dostala za sex na veřejnosti pokutu.

Utonutí
23.07.
Nebezpečí na dovolené

Moře skrývá nástrahy, o kterých ani nevíte! Na tohle si dejte pozor

Koupání v moři patří k nejoblíbenějším radovánkám na dovolené. Skotačení ve vodě se ale rychle může změnit v horor. I zkušeného plavce může strhnout zpětný proud, pod hladinou navíc číhá řada nebezpečných živočichů.

Plavání ve zpětném proudu
20.07.
Zákeřné moře

Nevíte, co dělat, cítíte blížící se smrt, popsal Roman zpětný proud!

Většina turistů se pro dovolenou vybírá pláže s pozvolným přístupem k moři. To ale může být obrovská chyba. Právě u takového pobřeží se často tvoří zpětné proudy, které vás mohou stát život. Jaké to je, když se do takové situace dostanete, popsal Roman.