Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nebezpečná těžba

Energetická revoluce je tu! Čína poprvé vytěžila "hořlavý led"

Čína a Japonsko jsou o krok blíž k těžbě takzvaného "hořlavého ledu", z mořského dna se jim podařilo vyzvednout první vzorky. Těžba tohoto paliva musí probíhat pod důsledným dozorem, pokud by se těžilo špatně, mohlo by zahltit atmosféru ohromné množství skleníkových plynů.

galerie podivná kreatura

A je to venku! Vědci už ví, co je zač záhadné monstrum z hlubin

Před několika dny vyplavilo moře u indonéského ostrova záhadné 15metrové monstrum ve značném stádiu rozkladu a vědci si marně lámali hlavu nad tím, co je zvíře zač. Odpověď přinesl až přední přírodovědec Alexander Werth, podle něj jde o jasného zástupce kosticovců.

KOŘENÍ: Podmořské víno

Do Chorvatska míříme z pravidla za průzračným mořem a rozzářeným sluncem. Lahodné víno bereme už jen jako příjemný bonus.

Prásk.tv píše:

Pes skokan
čtěte o tématu moře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Monstrum, které vyplavilo moře u Indonésie - 4
Aktualizováno 12.5. 2017 21:16
Záhadný tvor

Moře vyplavilo neznámé monstrum! Nikdo neví, co je zač

Na pobřeží indonéského ostrova vyplavilo moře záhadné monstrum. Patnáctimetrové zvíře je ve značném stádiu rozkladu a vědci si tak lámou hlavu, o jaký druh se vlastně jedná.

Ruská průzkumná loď Liman v Černém moři
Aktualizováno 27.4. 2017 15:49
Bosporský průliv

Námořní nehoda u Bosporu: Ruská průzkumná loď šla ke dnu

Průzkumná loď patřící ruskému námořnictvu se ve čtvrtek poblíž Bosporu srazila s další lodí. Istanbulská pobřežní stráž zveřejnila, že celá posádka byla zachráněna, to je ale v rozporu s prohlášením ruského ministerstva obrany, podle kterého se několik námořníků pohřešuje, uvádí portál RT.

Ponorka USS Michigan u města Busan
Aktualizováno 25.4. 2017 13:47
Ukázka síly

U korejského pobřeží zakotvila ponorka USA, napětí roste!

Ke břehům Jižní Koreji dorazila ponorka Spojených států USS Michigan. Úřady označily akci za rutinní, podle odborníků jde o ukázku síly, díky čemuž se ještě vyhrocuje situace mezi USA a KLDR. Ponorka do oblasti dorazila ve stejný den, ve který KLDR slaví 85. výročí založení jejich armády.

VÍKEND: Kitesurfing

Ke kitesurfingu potřebujete dvě věci - tažného draka, který vypadá jako malý padák a taky speciální surfovací prkno.

Otce s dcerou smetly na pláži obří vlny, oba zemřeli
Aktualizováno 19.4. 2017 19:20
Děsivá smrt

Bláznivé počasí má další oběti! Otec s dcerkou zemřeli na rybách

Česko ochromil na některých místech nečekaný příval sněhu, šílené počasí ovšem řádí i jinde. Důkazem je případ z Velké Británie, kde rodinná vycházka po pláži skončila smrtí dvou lidí.

cesty za dobrodružstvím

Jak strávit dovolenou: Tohle je největší hit letošních prázdnin!

Letní prázdniny začínají za necelé tři měsíce, mnoho Čechů se proto už teď rozhoduje, kam pojede (jestli vyrazí do zahraničí, nebo zůstanou raději v tuzemsku). Ať tak či tak, největším hitem prázdnin prý letos bude aktivní dovolená. A to klidne třeba i s karavanem.

smutný případ

Zoufalý čin zdrcené matky: Do moře hodila kufr s dcerou uvnitř!

Tělo své mrtvé dcery (27) několik dní skladovala doma, pak ho napěchovala do kufru a vhodila do hlubin moře. Vlny ale tělo ruské modelky donesly až do italských vod, kde ho z vody vylovili rybáři.